Skocz do zawartości

Czujnik poziomu oleju -wyciek


Gość KenyBDG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KenyBDG

Mam pewien problem, zauważyłem mały wyciek oleju z jednego z czujników, na forach znalazłem iż często puszcza czujnik ciśnienia oleju. Podobno banalna wymiana. Z uwagi iż nie mam gdzie wymienić takiego czujnika, podjechałem do Feu Vert, panowie wycenili robotę z częściami na 70 zł. Niestety po 2h otrzymałem telefon iż to nie ten czujnik, tylko czujnik poziomu oleju i oni nie podejmą się takiej wymiany. Więc zadzwoniłem do ASO, na początek o wycenę. Pani z ASO oddzwoniła i poinformowała mnie że to nie możliwe że cieknie z tego czujnika, bynajmniej oni nie znają takiego przypadku i pewnie to jest znana akcja w Insigniach, czyli :niski poziom oleju". Więc mówię Pani że nie świecą mi żadne błędy. Pani niestety uparła się przy swoim i zaprosiła mnie na oględziny za 300 zł. Jeśli okażę się że to jest problem uszczelki to naprawa 800 zł.

Teraz pytanie, dlaczego Feu Vert nie podjął się takiej naprawy ?, czy tak ciężko wymienić czujnik poziomu oleju ?, wiem iż jest on droższy(270-300 zł) i nie występuje w zamienniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardzo precyzyjnie wytłumaczę...

Czujnik poziomu oleju montowany jest od wewnątrz misy olejowej a z zewnątrz jest tylko coś na styl segera - trzyma go żeby nie wpadł (w zasadzie wtyczkę - czujnik jest przykręcony do podstawy misy). Aby go wymienić, należy zdemontować misę olejową. Nie ma tam uszczelki, jest masa uszczelniająca.

Cały dowcip polega na tym, że jeśli mamy automatyczną skrzynię AF-40, to spoko - minuta osiem i misa zdjęta, ale jeśli mamy manualną F-40, to zgodnie z TIS-em skrzynia do demontażu, bo pod dwumasą są 2 śruby trzymające misę.

Wiesz już skąd tak duża kwota. FV nie podjął się tego, bo potem trzeba ustawiać geometrię (do demontażu skrzyni sanki w dół a to powód do geometrii) i sam demontaż skrzyni to gruba robota.

Proponowałbym Ci usługę w ASO - 2 lata gwary na część i 2 lata na usługę.

 

 

 

jest on droższy(270-300 zł)

Oj... mi się kojarzy okolice 400-450zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KenyBDG

Właśnie tak powiedzieliw FV że muszą ściągnąć miskę olejową, na szczęście/ nieszczęście mam AF40, więc tak jak piszesz, mniej roboty. Co do ceny, to taką dostałem w ASO po rabacie.

 

Najlepsze jest to żę czujnik działa prawidłowo, jedyny mankament jest taki że się poci

Edytowane przez KenyBDG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keny - coś znalazłem.

Kolega w sintrze 3,0 sam wymieniał - tu daje link do tematu (może pędzie pomocny) - http://forum.opel24.com/topic/28471-wyciek-oleju-z-czujnika-poziomu-oleju-sintra-30-v6/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to w wypadku tego czujnika problemem jest sam oring. Twardnieje i przepuszcza olej. Zamiast okrągłego przekroju robi się po latach kwadratowy.

Gdybyś zdemontował ten czujnik i polatał po sklepach, to na pewno dopasowałbyś jakiś oring na tą wtyczkę.

W AF-40 są 2 ładne "kanaliki" do tych 2 śrubek trzymających miskę i robota to bajka. 3-4h i misa założona z powrotem.

P.S.

Nie kupuj do misy żadnego badziewia do uszczelnienia. Kup w ASO szarą masę GM, jest w takich tubkach do pistoletu jak silikon sanitarny, tylko połowę mniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KenyBDG

Bo nie wiedzieli że miskę trzeba zdjąć

Wiedzieli że trzeba zdjąć, bo mnie o tym informowali, ale myśleli że trzeba też ściągnąć skrzynie i myślę że przez to wycofali się z tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności