Skocz do zawartości

Opel Agila Nie chce odpalić(pomocy) 1.2 16V 75KM


Gość gipad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, walczę z problemem od zeszłej soboty, podjechałem z bratem pod sklep i jak zgasiłem silnik tak do dziś nie chce odpalić. Pierwsze co po ściągnięciu auta pod dom:

 

- Sprawdziłem błędy na komputerze (Błąd P0170).

- Przeczytałem wszystkie tematy na tym i na innych forach odnośnie tego błędu.

- Wymontowałem bak, sprawdziłem pompę paliwa, kostkę od pompy i wszystko z tyłu pod samochodem, sprawne, paliwo pompuje

- Sprawdziłem Cewkę, świece iskra jest

- Sprawdziłem czy paliwo dochodzi do listwy, dochodzi, ciśnienie też w normie(badane metodą chałupniczą czy tryska, nie posiadam manometru)

- Sprawdziłem czy auto zapali na sposób (plak w dolot) działa na plaku odpala po czym po chwili jak plak się skończy gaśnie.

- Sprawdziłem czy jest odpowietrzenie baku, z otwartym korkiem taki sam problem.

- Sprawdziłem czy masa jest dobrze zamocowana, nie skorodowana.

- Znajomy podjechał corsą sprawdziliśmy przepływomierz zamieniając i przy okazji czyszcząc specjalnym środkiem ten mój, sprawny.

- Sprawdziłem EGR odpinając kostkę (bez EGR auto powinno palić normalnie jeśli on byłby przyczyną usterki)

- Odpinałem po kolei sondy, czujniki, brak poprawy auto jak nie paliło tak nie pali.

 

Moja diagnoza wskazuje na czujnik wału korbowego, ale mogę się mylić nie jestem na tyle doświadczony.

Prosił bym o pomoc może ktoś ma w tym temacie trochę więcej doświadczenia, każda propozycja się przyda wszystko jestem w szybki sposób sprawdzić i opisać

z góry dziękuję za każdą pomoc i wraz z postępem moich prac będę opisywać je na forum

 

PS: auto czasem ma jak by chęć odpalić załapie na 2 cykle pracy i gaśnie tyle.

 

Moje auto to Opel Agila 1.2 16V 75KM Oryginalny( brak jakich kolwiek zamienników) 2001 rok, 130tyś przebiegu tankowane tylko i wyłącznie na dobrych stacjach Orlen,BP,Bliska.

Edytowane przez gipad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak wyżej. Czujnik położenia wału ok. Inaczej nie byłoby iskry. P0170 "niemożliwość wyregulowania składu mieszanki" mógł zdarzyć się wcześniej, przed obecną usterką. Wtryski się nie otwierają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmu brak, z drugiego kluczyka też nie pali więc jak już to odbiornik immo, znajduje się w stacyjce, jutro do niego zajrzę może coś się wypięło sprawdzę tak że miernikiem czujnik położenia wału czy jest sprawny. A w razie czego jak samemu sprawdzić immo? czy jednak trzeba znaleźć jakiegoś magika elektryka od immo?


https://youtu.be/IxQXIm5oZVA
A tak dokładnie wygląda próba odpalenia. Nagrane dziś rano, jak widać kontrolnka immobilisera działa poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to odepnij przepływkę i spróbuj odpalić auto. Czy odpinał wtyczki od sterownika? jeśli tak to sprawdź piny czy nie są zagięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to odepnij przepływkę i spróbuj odpalić auto. Czy odpinał wtyczki od sterownika? jeśli tak to sprawdź piny czy nie są zagięte.

Napisałem dokładnie wyżej że na przepływomierz nie ma co patrzeć sprawdzony nie raz w tym tez wmontowany w dobrym, innym aucie, odpinany czyszczony, wraz ze stykami nie wykazywał żadnej wady,problemów.. wtyczki sprawdzałem wszystkie jakie się da, czyszcząc sprawdzając, z 3 razy przeglądałem bezpieczniki zamieniając każdy jeden na nowy bo stare były lekko zaśniedziałe, żadne piny nie były zagięte w nic nie było ingerowane, każda wtyczka czysta i sucha, nigdzie nic nie kapało nie zawilgło. Sprawdziłem dosłownie wszystko na moje umiejętności a przyczyny dalej nie znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym sobie kontrolkę - niebieska dioda led i rezystor 2,2kOhm w szeregu i podłączyłbym równolegle po kolei do wszystkich wtryskiwaczy aby sprawdzić czy są sterowane. Jeśli napięcia brak (dioda nie błyska) to komp ich nie zasila albo nie mają podłączenia do, jak dobrze pamiętam, plusa zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alarmu brak, z drugiego kluczyka też nie pali więc jak już to odbiornik immo, znajduje się w stacyjce, jutro do niego zajrzę może coś się wypięło sprawdzę tak że miernikiem czujnik położenia wału czy jest sprawny. A w razie czego jak samemu sprawdzić immo? czy jednak trzeba znaleźć jakiegoś magika elektryka od immo?

https://youtu.be/IxQXIm5oZVA

A tak dokładnie wygląda próba odpalenia. Nagrane dziś rano, jak widać kontrolnka immobilisera działa poprawnie.

 

nie chcę wprowadzać w błąd, ale miałem podobnie ostatnio u siebie w F'ce, gdy sprawdzałem rozrząd. Czujnik wału w 100% działa? To jest, z tego co pamiętam, czyba indukcyjny. U mnie, gdy miałem odpiętą wtyczkę zachowywał się dokładnie, jak na tym filmie. Nie mógł załapać, choć próbował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro prawdopodobnie go wymienię na nowy, zobaczymy co będzie dalej


Usterka naprawiona, uszkodzony czujnik temperatury silnika, zmieniał dawkę rozruchową i w takim przypadku nie chciało auto odpalić na ciepłym pali, w poniedziałek zakładam nowy i zaczynam jazdę :D

 

PS: Dziękuję za każdą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności