Skocz do zawartości

Opel Agila Nie chce odpalić(pomocy) 1.2 16V 75KM


Gość gipad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Sorry że podnoszę tak stary temat, ale nie mam wyjścia. Najprawdopodobniej padła mi pompa paliwa Agila 1.2 75KM 2001r. Brak paliwa na listwie. Wcześniej jak było mało w baku to przy zakrętach słychać było lekkie "wycie" a i podczas ruszania silnik dziwnie się dlawił jakby za malo paliwa dostawał. Po przekręceniu stacyjki zawsze było takie ciche brzrzrzrrzrz cyk trwające ok 2 sek. a teraz tego nie ma. Niestety pewności 100% nie mam, bo może to być jeszcze elektryka. Niby bezpieczniki pod maską wszystkie całe, ale co do przekaźników pewności nie mam. Poprzestawiałem je aby każdy był w innym miejscu chcąc wyeliminować wpływ uszkodzonego (nie wiem który to od pompy a tu różnie pisano).

Moje główne pytanie to czy jest (nie ma) dostęp do pompy od strony tylnych siedzeń. Wolałbym to wiedzieć ale tak na pewno, zanim rozkręcę fotele by się tam dostać i sprawdzić napięcie na pompie. Jeśli nie ma to dam na warsztat ale wcześniej chciałbym sprawdzić czy coś po drodze paliwa go nie odłącza (jakiś filtr, elektrozawór itp) więc co i gdzie jest ewentualnie?

Proszę o pomoc bo to bardzo pilne. Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bak będziesz musiał zdjąć od dołu jeśli chcesz z niego wyjąć pompę, ja to robiłem przed domem na podnośniku i zabezpieczylem auto kobyłką, przyda się osoba do pomocy aby trzymała bak jak jedna osoba odkręca, 30 min roboty, od środka pod siedzeniem jest ala kapsuła Ale pod taką masą bitumiczna coś podobnego do niej i przez nią nie da się wyjąć nic, dziura jest ale bak już nie jest z tym zgrany, projektanci mieli taki cel ale chyba to pomineli, kiedyś w internecie dorwałem pełną dokumentacje techniczna auta, polecam poszukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baku sam nie zdejmę. Brak warunków. W takim razie chciałbym się upewnić czy z elektryką wszystko gra i układ paliwowy w komorze silnika. Pytanie np co to za elementy na zdjęciach i jak je sprawdzić? Który to przekaźnik podaje napięcie na pompę?

No i ze zdjęć nici. Czy mozna i jak wrzucić tu jakieś fotki bez wczesniejszego ich wrzucania na serwisy typu fotosik? Próbuję bez rezultatu.

Edytowane przez Majkeljot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ze swojego komputera wklejasz przez wciśniecie przycisku obok ,,napisz ,, masz ,,więcej opcji,,

 

Potem masz ,,wybierz plik,, i po wybraniu klikasz ,,załącz ten plik,,

post-37019-0-15986100-1507534399_thumb.jpg

post-37019-0-41816100-1507534403_thumb.jpg

post-37019-0-86754600-1507534408_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał też tak myślę ale dla pewności może sprawdzić.

A jeszcze tutaj nie robiłem wrzutek :D

To dałem przynajmniej małe zrzuty.

Może sie komuś przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to są te dwie części. Co to i jak sprawdzić.

 

Adam, czy w tych rysunkach co podałeś jest jakaś odpowiedź podkreślona jakimś kolorem bo jest kilka?

 

Zapomniałem o pytaniu dodatkowym. Czy wkład pompy paliwa od Suzuki Wagon R+ różni sie od tego do Agili? Zauważalnie różni się ceną. Do SWR+ są tańsze.

post-56984-0-99507500-1507638709_thumb.jpg

post-56984-0-67015500-1507638710_thumb.jpg

Edytowane przez Majkeljot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to wyszło w programie.

Ty szukaj przekaźnika pompy R1

 

 

Co do zdjęć to szukaj tutaj

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/1/274/4256/6642,6631/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności