Skocz do zawartości

Insignia 130KM CDTI Klekot silnika.


Gość tom_g79

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mogę jeszcze podpowiedzieć .. sprawdź te błedy, czy one nadal występuję błąd ..

po drugie jak będziecz czyścił te części .. to jedną z nich i potem sprawdzic reakcję .. nie bedzie poprawy .. to nastepną .. tą metodą może dojdziesz do tego .. co jest przyczyną. Wyczyszczenie wszystkich na raz .. może poprawi samochód .. na dwa tygodnie .. i znów będziesz w punkcie wyjścia.

Zacząłbym od przepustnicy .. :) .. to może być to .. bierze udział w rozruchu, gdy jest zimny silnik inaczej się ustawia a inaczej na ciepłym silniku . warto spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No niestety ale nie. Jeżdżę z tym dalej i dodam że odwiedziłem jeszcze kilka zakładów i nikt nie potrafił pomóc.

Z tego co piszą na innym forum to na 99% wina oprogramowania.

Zrobiłem ostatnio trasę ok.4 tyś km i auto całkiem inaczej chodzi.Obroty nadal lekko skaczą ale brak klekotu.Sporadycznie pojawia się błąd czujnika położenia wału korbowego i wahania ciśnienie na cylindrach.

Więc póki co jeżdżę dalej i jaka padnie coś konkretnie to będę się wtedy przejmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość oplomaniaki

Witam.Od jakiegos dobrego roku jestem posiadaczem Insigni 2,0 CDTI 131KM 2010r.

Problem jest taki gdy na zewnatrz temperatura wynosi ok20 stopni i wiecej silnik zaczyna strasznie klekotac,jak stare traktor.

Gdy silnik osiagnie temp.ok 90stopni pracuje ciszej.Bylem w ASO na komputerze,zero bledow.Raz mechanik twierdzi ze EGR moze sie zawieszac a drugim razem ze moze jakis wtrysk.

W zeszlym roku byl czyszczony EGR,przepustnica i przeplywomierz.Poprawa byla jakies 2-3 tygodnie i znowu to samo.

Robilem aktualizacje softu i tez poprawa na kilkanascie dni.

Dodam ze na biegu jalowym widac lekkie falowanie obrotow.

Pare razy czulem jak rzuca silnikiem w rytm tego klekotu.

Nie wiem co dalej robic,wymienic EGR czy brac sie za wtryski!?Jedno mnie zastanawia czemu tylko to sie dzieje gdy jest cieplo w zimie takiego czegos nie bylo,poza falowaniem obrotow.

POMOCY!

Witam czy rozwiązałeś swój problem z wadliwą pracą silnika opla insignia w temperaturze powyżej 20 stopni? Wydaje mi się że mam ten sam kłopot. W czym był problem?

PROSZĘ O POMOC!

Witam.
Jestem posiadaczem opla insigni 2.0 disel 160 KM 2009 r. Od pewnego czasu zauważyłem nieprawidłową pracę silnika przy obrotach 1500-2000. Mechanik stwierdził, że jest to odgłos spalania detonacyjnego. Ostatnio również zauważyłem ten odgłos pojawia się wyłącznie, jeżeli temperatura powietrza przekracza 19 stopni . Czy może ktoś miał ten problem i jak go rozwiązał
Będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 4.06.2017 o 14:02, oplomaniaki napisał:

Witam.

Jestem posiadaczem opla insigni 2.0 disel 160 KM 2009 r. Od pewnego czasu zauważyłem nieprawidłową pracę silnika przy obrotach 1500-2000. Mechanik stwierdził, że jest to odgłos spalania detonacyjnego. Ostatnio również zauważyłem ten odgłos pojawia się wyłącznie, jeżeli temperatura powietrza przekracza 19 stopni . Czy może ktoś miał ten problem i jak go rozwiązał
Będę wdzięczny za pomoc.

Mam ten sam problem, udało się może komuś zlokalizować przyczynę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności