Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta z Niemiec od rodziny - jak najtaniej?


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie musi być super dokładnie ta wycena auta. Przejrzyj alledrogo i wpisz najniższą tego modelu i rocznika. Ta VB to z jakim ci się przebiegiem trafiła? Ma coś extra w wyposażeniu? Generalnie to dobre silniki były eleganckie pod LPG...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vectra ma przebieg 142k, manualna klimę, elektrykę szyb z przodu tylko, podgrzewane siedzenia i webasto

Szału nie ma ale i źle też nie jest.

 

Będzie zagazowana (Stag Qbox - sprawdzał się w Corsie), ciekawi mnie jak będzie sprawowało się webasto w rozgrzewaniu silnika przed jazdą na gazie np. w zimę (czy rozgrzeje na tyle silnik aby przełączył się na gaz, i czy nie zużyje przy tym zbyt dużo paliwa) -ale to już temat na inny post pewnie ;)

 

Sprawdzę ceny VB z tego roku na alledrogo i wpiszę coś średniego na umowę aby UC się nie czepiał

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym przegladem z DE to chyba ktos w WK sie rozpedzil

 

jest wazny i musza go zaakceptowac

nabijaja kase znajomemu w stacji :?:

Babeczka z wydziału komunikacji mówiła że brakuje np. nacisku na oś w papierach DE. Pewnie mógłbym za 60zł odczytać to u diagnosty (tak doczytałem) i szarpać się z urzędnikami ale dla 39zł chyba nie warto sobie psuć nerwów.

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się już pogubiłem.

Nie mam teraz papierów przed sobą bo jestem w pracy, ale skoro tak jest to już nie rozumiem czemu każą mi zrobić przegląd

Najlepiej udam się z papierami do Urzędu Miejskiego i zapytam dlaczego dokładnie nie mogą przepisać przeglądu.

 

Na stronie:

http://www.rejestrujemypojazdy.pl/jak-zarejestrowac-samochod-pojazd-z-niemiec/

jest info że brakuje danych i trzeba je odczytać, tak sobie wcześniej wytłumaczyłem dlaczego każą robić przegląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Badanie techniczne okresowe kosztuje 99 zł jednak nie polega tylko na odczycie danych pojazdu ale na jego dokładnym sprawdzeniu i co istotne będzie ważne przez rok. O ile przegląd w Niemczech został zrobiony nie dawno o tyle warto go przepisać jednak w innym przypadku dopłata 39 zł do badania okresowego będzie korzystniejsza.''

to jest wazna informacja

jesli masz przeglad niemiecki na rok to po co przeplacac

jak na miesiac to mozna zrobic nowy

 

ja nie mialem takiego problemu przy rejestracji z DE ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W briefie nie ma roku produkcji pojazdu - jest tylko data pierwszej rejestracji i data homologacji, nie ma też nacisku na oś i podrodzaju pojazdu co zresztą jest świetnie opisane na przytoczonej tutaj stronie https://www.rejestrujemypojazdy.pl/jak-zarejestrowac-samochod-pojazd-z-niemiec/

Dlatego też trzeba jechać na stację diagnostyczną uzupełnić dane - koszt 60 zł , albo zrobić pełne badanie techniczne - koszt 99 zł . Pamiętaj że w DE badania są na 2 lata a w PL pierwsze na 3 lata, kolejne na 2 a każde następne na rok dlatego też bardzo często wydziały komunikacji cofają ważność badania o rok i w PL auto może już nie mieć ważnego badania.

Edytowane przez Wektor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL pierwsze na 3 lata, kolejne na 2 a każde następne na rok

Jak już odkopałeś dinozaura, to bądź precyzyjny i za swoją wypowiedzią dodaj: "dotyczy samochodów nowych, rejestrowanych po raz pierwszy".

W wypadku samochodu sprowadzanego termin badania zależy od wieku auta. Jeśli przekroczyło 5 lat, to badanie jest co roku od pierwszej rejestracji. Według Twojej wypowiedzi, ktoś może wywnioskować, że rejestrując w Polsce po raz pierwszy 20-letniego strucla pierwszy przegląd będzie mieć po 3 latach, co jest oczywistą brednią.

 

Podstawa prawna: rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów, ROZDZIAŁ 3 - BADANIA TECHNICZNE POJAZDÓW , ART. 81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności