Skocz do zawartości
lukecz

Sprowadzenie auta z Niemiec od rodziny - jak najtaniej?

Rekomendowane odpowiedzi

ArKos może odkop, ale Wektor dobrze zrobił że zwrócił uwagę co do przeglądów. Nie jeden sie przejechał z datą pierwszej rejestracji z briefu, a faktyczna datą produkcji łacznie ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawiązuję tylko do kwestii terminów badania technicznego - do niczego innego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Być może faktycznie źle to ująłem i ktoś mógłby opacznie to zrozumieć. Nie mniej informacja bardzo istotna ponieważ jak wspomniał MK5 nie jeden się na tym przejechał . Znam przypadek w którym ktoś kupił Audi Q5 z data pierwszej rejestracji 2016r kupił go w 2016r z przebiegiem 4500km i po sprowadzeniu jezle się przejechał. Nie dość że musiał zapłacić VAT23 ponieważ miał mniej niż 6 miesięcy lub 6 tys km to mimo iż mu odradzałem najpierw poszedł zarejestrować auto a później zrobił uzupełnienie danych. Co się okazało diagnosta cofnął mu rok produkcji na 2014! Auto stało w salonie Audi 2 lata ! Ale to taki troszkę offtopic, troszkę przestroga :)

Edytowane przez Wektor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może faktycznie źle to ująłem i ktoś mógłby opacznie to zrozumieć. Nie mniej informacja bardzo istotna ponieważ jak wspomniał MK5 nie jeden się na tym przejechał . Znam przypadek w którym ktoś kupił Audi Q5 z data pierwszej rejestracji 2016r kupił go w 2016r z przebiegiem 4500km i po sprowadzeniu jezle się przejechał. Nie dość że musiał zapłacić VAT23 ponieważ miał mniej niż 6 miesięcy lub 6 tys km to mimo iż mu odradzałem najpierw poszedł zarejestrować auto a później zrobił uzupełnienie danych. Co się okazało diagnosta cofnął mu rok produkcji na 2014! Auto stało w salonie Audi 2 lata ! Ale to taki troszkę offtopic, troszkę przestroga :)

Skoro temat odkopany, to znam podobny przypadek jeśli chodzi o wiek pojazdu i rozczarowanie w kraju, ale dlaczego musiał zapłacić 23% ? kupował go na firmę czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero teraz zorientowałem się że odpisałeś, przepraszam :)

Jeżeli samochód ma mniej niż 6000 tyś km przebiegu bądź nie minęło od daty jego rejestracji a zakupu co najmniej 6 miesięcy Urząd Skarbowy traktuje taki pojazd jako nowy środek transportu i należy zapłacić od niego 23% VATu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi