Skocz do zawartości

Detailing - Efekt przed i po na przykładzie mojej Kijanki


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Długo mnie korciło by sprawdzić efekt działania kontaminacji, dekontaminacji czy glinkowania na własnym przykładzie. Jako właściciel 10 letniego pojazdu typu SUV, który przez wielkiego węża w kieszeni do perfekcji opanował mycie za 4 zyle na myjni ręcznej - schowałem węża do terrarium i skusiłem się.

 

Autko odbyło w spa 10 godzinną wizytę, korzystając z takich zabiegów jak:

 

- mycie auta aktywną pianą o naturalnym pH,

- mycie zasadnicze: metodą na 2 wiadra wysokiej jakości szamponem, przy użyciu rękawic z wełny merynosów,
- mycie szyb,
- dekontaminacja nadwozia,
- deironizacja felg,
- mycie wnęk drzwiowych i bagażnika,
- podstawowe mycie nadkoli,
- suszenie auta miękkimi ręcznikami, które nie rysują lakieru.
- aplikacja wosku Meguiar's

- polerowanie reflektorów przednich (nadszarpnięte zębem czasu, powoli matowiały)

 

Wnętrze:
- odkurzanie wnętrza
- mycie szyb od środka
- podstawowe czyszczenie i zabezpieczenie plastików we wnętrzu.

 

Szczerze mówiąc sam nie wiedziałem czego się po tych zabiegać spodziewać, co mogę oczekiwać ale efekt, który zastałem odbierając samochód był zbliżony do głównych 4 kołowych aktorów z programu "Samochód marzeń" na TVN Turbo.

 

 

Cóż starczy tego pisania, poniżej fotorelacja:

1.png

4.png

2.png

3.png

5.png

1wa.png

1w.png

2w.png

4wa.png

8w.png

czyszczenie5.png

czyszczenie4.png

czyszczenie2.png

czyszczenie3.png

czyszczenie1.png

gotowy1a.png

gotowy1.png

gotowy2.png

gotowy5.png

gotowy6.png

gotowy8.png

gotowy3.png

gotowy_srodek1.png

gotowy_srodek2.png

gotowyw1.png

gotowyw2.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać kolosalną różnicę. Nie wyobrażam sobie stanu faktycznego, bo ze zdjęć można powiedzieć WOOOOOW a faktycznie widząc to pewnie jakiś kosmos jest.

Gratulacje - robi ogromne wrażenie! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podkreślić, że efekt jest utrzymany nawet po zabrudzeniu i przepłukaniu auta na myjni ręcznej (tej bilonem płatnej). Fajna sprawa, móc znów zobaczyć tą wyciągniętą głębię koloru z auta, które już powoli się starzało i ten kolor już nie był zły, ale teraz widać różnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość mrshine.pl

Dekontaminacja w połączeniu z woskiem daje naprawdę spory efekt. Autko na pewno robi jeszcze lepsze wrażenie na żywo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności