Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 16V 75KM Z12XE - klekotanie na gorącym silniku


Gość szyps

Rekomendowane odpowiedzi

Klekotanie się z niczego nie bierze.Pisali chłopcy co trzeba by było zrobić i tyle.A ty kolego jeżeli chcesz sobie pogadać o mamusi ,sarkaźmie i innych pierdołach to załóż temat w dziale pogaduchy. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość slowik12

Zbiorę do kupy, bo kolega adam1954 chyba nie ogarnia. Rozrząd wymieniony, było robione zawory, popychacze wymienione, oliwa syntetyczna, nie ma i nie było problemu z ciśnieniem oleju. Mimo to, na wszelki jestem już umówiony z mechaniorem. Nie sądzę by pompa stukała przez 50 tys. km i nie rozsypała się, ale mogę mylić się. Nie jestem melomanem, ale klekot jest podobny do tego z filmiku kolegi szyps, z tym, że bez względu na przekraczaną prędkość. Nie zwróciłem tylko uwagi kiedy jest intensywniejszy - na zimno, czy na gorąco bo jeździ nim żona. Nie mam już pomysłów, tak jak i kolega adam1954. Może ktoś coś podrzuci? Może jeździć aż się rozsypie, tylko czy nie na amen :zalamany:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jakiś czas temu rozwiązałem problem z klekotaniem ale najpierw chciałem trochę pojeździć i zobaczyć czy faktycznie wszystko jest ok. Opiszę dokładnie co się działo bo może komuś kiedyś to się przyda.
Sprawcą całego zamieszania okazała się oczywiście pompa oleju. Diagnoza kolegi ArKosa okazała się więc prawidłowa. Na biegu jałowym ciśnienie wynosiło 0,7 bar natomiast przy 2500 obr. 1,8 bar. Niestety sama wymiana nie była łatwa i przyjema. Pompa znajduje się w obudowie która przykrywa rozrząd i to właśnie w tej obudowie ścianki były poszarpane i powycierane. Wyglądało to tak jakby ktoś przez jakiś czas jeździł z małą ilością oleju albo praktycznie na sucho (przynajmniej tak powiedział mój mechanik). Oczywiście zestaw remontowy który podał ArKos http://www.sklep.tomiicars.com.pl/1812,pompa-oleju-opel-shw.htmlokazał się bezużyteczny więc musiałem kupić pompę z całą obudową. Tutaj przeżyłem mały szok bo po pierwsze nowa część jest bardzo trudno dostępna a po drugie koszt nowej pomy z obudową to 1400zł!!!!! Nie miałem zamiaru wydawać aż tyle więc kupiłem na allegro używkę za 620zł. Przy okazji wymieniłem uszczelki pod pokrywą rozrządu (niezbędne jest jego zdemontowanie), pod miską olejową i pod pokrywą zaworów. Do tego nowy olej i filtry. Mój znajomy mechanik za robotę nie wziął dużo bo tylko 200zł ale i tak całkowity koszt wyniósł 1200zł. Od naprawy minął ponad miesiąc i 1500 przejechanych kilometrów. Jak do tej pory wszystko jest ok i nie było klekotania nawet po trasie która wynosiła 100 km i była przejechana z dużymi prędkościami do tego w upalny dzień.
Mam nadzieję, że opisałem wszystko w miarę zrozumiale i komuś kiedyś to pomoże :-)
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w tym temacie. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W ostatnim okresie zaobserwowałem podczas jazdy, że silnik w Corsie C 1.0 (silnik Z10XE) jakoś dziwnie pracuje. Dźwięk, który towarzyszy pracy silnika przypomina tak jakby klekotanie/terkot.


Nagrałem ten dźwięk:




Bardzo proszę o pomoc w diagnozie przyczyny i podpowiedź w jaki sposób usunąć problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności