Skocz do zawartości

Odkręcające sie same sruby od felg aluminiowych


Gość mk5

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi sa oryginalne GM,odkrecanie dotyczy wszystkich kół.Nie wiem czy wymiana srub, pomoże gdy jedna sruba sie odkreciła i poleciała w siną dal,kupiłem nową i ta tez sie odkreciła po pewnym czasie z pozostałymi..To zaczyna sie robic juz niebezpieczne :-(

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie z felami tyle ze nie ori, rozstaw szpilek 4x 114 a alusy 4x 114,4

Do felg byly nakretki i nawet wytaczalem mosiezne pierscienie centrujace, nakretki sie odkrecaly

Teoretycznie sruba niema prawa sie odkrecic kiedy jej stozek czy kula przylega wlasciwie do gniazda a felga do piasty, niektore felgi maja specjalne sruby ktore wygladaja jak zwykle z podkladka stozkowa

Psiknij sprayem w otwor na srube, jak wyschnie to zakrec i odkrec srube, bedzie widac czy zerwalo farbke w punkcie styku

Jesli zerwie to psiknij na przylgnie na tarczy chamulcowej i sprawdz czy felga przylega prawidlowo

Kolejny etap dlugosc srub

Jesli wciaz wszystko ok to musisz zmierzyc rozstaw otworow w feldze suwmiarka, mi udalo sie wymierzyc to 0.4 mm chociaz producent podpisal 4x114

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale nei ma takiego rozstawu co podajesz jak 4x114. W jakim to aucie było??

 

mk5 srub nie wymieniaj. Gniazda ladnie oczysc jak mozesz nawet lekko papierkiem sciernym, przesmaruj smatrem gniazda w alu a w srubach gwinty przesmaruj. Dokrec dobrze kola tylko pamietaj by w maire recznie dokrecic sruby jak jeszcze kolo wisi w powietrzu i dopiero opusc na asfalt i wtedy dowal kluczem recznym krzyzakiem czy z ta przedluzką bo nie wie czym tam dysponujesz. Nie ma prawa sie odkrecic. Mozesz ewnetualnie po dokreceniu te sruby pojedynczo poluzowac i jeszcze raz dokrecić by sie dotarly te stożki. Smaru sie nie obawiaj bo sam smaruje obficie te sruby co tez mi siew ydawalo poczatkowo troszke nierozsadne ale w oplu u kozla w Szczecinie mielismy taki nakaz smarowania srub i nikt nie mial zlych wspomnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevy epica, moze przekrecilem i alusy mialy 114 a piasta 114.4??? W kazdym badz razie mialem ori alu 16 i zalozylem na nie zimowki a na lato chcialem ciekawsze alu i kupilem 18 bo wiekszych nie znalazlem na ten rozstaw a w dystanse ze zmiennym rozstawem nie chcialem juz sie bawic i wyszlo jak wyzej, pozniej znalazlem uzywki z gumami khumo 5 sztuk od hondy do ktorej rowniez nie pasowal rozstaw wiec se pomyslalem ze skoro tam nie podchodzi to ja sprobuje i byly ok, mierzylem felgi i na tych pierwszych na 100% byla roznica 0.4 mm, doszedlem do wniosku ze ten ulamek mimimetra odkreca nakretki

Stalowych felg te auto nie widzialo, czarow niema, w ktorejs z wyzszych opcji masz wade bo nic wiecej nie wplywa na odkrecanie, nawet jak masz wiekszy otwor centrujacy na alusie to sruby beda trzymac tylko drgan nie opanujesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opanujesz opanujesz. Peirscien nie jest centrownikiem w olu ani w chewroletach. Te auta maja centrowanie na szpilkach. PAre tylko marek ma centrowanie na piascie. Wiekszosc ma centrowanie srubami badz nakretkami. JEszcze sa rozne stopni tego stozka wiec moze tu tez lezec problem. Tak jak pisalem wez posmaruj te stozki. dobrz edokrec i odkrec te kola pare razy zeby sie ta przylgnia stozkowa ulozyla/dotarla i bedzie okej. Smaru nie wycieraj. umnie z tych srub az kapie i latam czaami po 210km/h i zadne kola mi sie nei odkrecaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u wulkanizatora i jeden stwierdził wybite stozki i ze felgi na złom.Drugi zeby jezdzic,na dniach bede robił piaste i spróbuje zrobic test z farba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz skoro sie luzowaly sruby to chyba niekt tu nei oczekiwal ze stozki na gniazdach beda idealne. Jesli nie sa wytrzaskane mega to tak jak ci pisalem. Chyba ze zawieziesz gdzies na tokarnie rewolwerowa to ci poprawia te gniazda jesli jest jeszcze wystarczajaco mięsa na nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności