Skocz do zawartości

opel astra f 1,8 16 v ecotec


Gość rynio_rr

Rekomendowane odpowiedzi

ok to jest mój filmik przepraszam za jakosc i niewiem jakie to kody i czy do konca nagrałem

niewiem licze i niewiem jakie cyfry wybija :((( Edytowane przez rynio_rr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw masz 12(rozpoczecie diagnostyki)potem 19,53,71,73,74

Jutro sprawdze dokładnie czy sie nie pomyliłem.

Odpinałes moze przepływke cz y jakies inne czujniki?.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje również licze i mam dosyc i cos trakiego wywnioskowałem niewiem czy dobrze 19- Czujnik położenia i prędkości obrotowej - błędny sygnał czym sie różni jedno od drugiego 19- Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej i dalej 53- Przekaźnik dopływu powietrza dodatkowego - zbyt wysokie napięcie 53- Stopień wyjściowy przekaźnika pompy - zbyt niskie napięcie 71- Czujnik temperatury powietrza - zbyt wysokie napięcie 73- Przepływomierz powietrza - zbyt niskie napięcie 74- Przepływomierz powietrza - zbyt wysokie napięcie i od czego zacząć i jak zmniejszyc lub zwiekszyc te napiencia jak to rozwiązac te problemy :-(((


jesli chodzi o odpinanie to tak bo wymieniałem te dwa czujniki co wspominałem wczesniej i sonde lambda i przepływomierz akumulator również to co zle czy dobrze ;/ prosze o jakies wskazówki co mam robic i jak krok po kroku jutro po 16-tej jak wruce z pracy bende dalej kombinował z góry dziekuję

Edytowane przez rynio_rr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy mogły jeszcze zostać z przed usterki.Odłącz klemy od aku. na kilka minut.Nie zawsze się to udaje i wtedy trzeba jechać do kogoś na podłączenie się komputerem.

Potem zobaczysz jakie błędy ponownie wyskakują i wtedy dopiero można ustalić usterkę.Ale jak Gawlak pisał zrób sobie czyszczenie klem,przegląd akumulatora i pomierz alternator jakie ma ładowanie,Posprawdzaj wszystkie kable masowe przykręcone do karoserii i silnika.

Co do tych błędów i określeń typu niskie czy wysokie napięcie to tego się nie reguluje.To jest usterka i najczęściej jakiś element do wymiany.Czasem przeczyszczenie styku pomoże a czasem wymiana.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu cyfrowe błedy powinny sie skasowac przez odłaczenie klemy.Odepnij kleme, poczekaj chwile po podłaczeniu zrób ponownie diagnostyke bez odpalania auta.Potem po odpaleniu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok idę posprawdzam napiecia czy jak wymienia sie czujniki wału głównego i wałków rozrz. to trzeba kasowac błendy kompem czy one same znikną bo słyszałem dwie wersie ze nie trzeba brac na kompa a druga ze trzeba tak więc niewiem jak to ma byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kiszka panowie wszystko posprawdzane poczyszczone diagnostyka na spinacz to samo (kompa nie zrobiłem ponieważ nasi fachowcy ze stodół twierdzą ze nie mają akurat takiej kostki diagnostycznej do kompa jak umnie jest ) a tak w apropo jaki jest umnie rodzaj tedo przyłąncza mam na 10 pinów i proszę was oco tu chodzi z tymi układami "MULTEC firmy Delco-Remy" " Motronic firmy Bosch" "Kody tylko dla M1.5.2 " "Kody tylko dla M2.5 " i jak sprawdzic co i jaki jest umnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności