Skocz do zawartości

układ chłodzenia -zbiorniczek wyrównawczy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Kolega Gawlak ma rację. Ale nim na to wpadłem to było kombinowanie z wygietymi drutami i szmatami. Ja wyczyściłem swój w ten sposób, że wlałem najpierw Cif-u Power Cream taki jak się używa w kuchni do myci zabrudzonych i zatłuszczonych kuchenek potem drobny żwirek (przesiałem piach na sitku) i mieszanie. Jak się zabrudził do wyrzucałem i znów to samo aż się wyczyściło. Potem płukanie w wodzie i czyste.

 

[ Dodano: Sob Sty 05, 2008 08:53 ]

Witam ponownie.

Mam znów pytanie a propos uszkodzenia chłodzenia w mojej corsie. Kolega podpowiedzial mi, że olej w płynie chłodzenia to może być uszkodzona chłodnica oleju bo przy uszczelce to raczej dostałby się płyn do oleju. Co o tym sadzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju w wodzie

to najwazniejsze pytanie

czy w corsie chlodnica oleju jest chlodzona woda czy powietrzem ??

 

w V6 jest woda i u mnie mialem z tym problem

 

jak powietrzem to nie ma mozliwosci zmieszania :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak to sprawdzić? Kupiłem "mądrą" książkę H.R.Etzold Opel Corsa Meriva sam naprawiam samochód i w niej ani słowa o tym ;-) a myślałem, że się coś z niej dowiem ciekawego :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce nie spotkałem się z ta informacją jest tylko przy jakimś rysunku jego oznaczenie. Ale przed chwilą zadzwoniłem do serwisu i sie zapytałem o tą chłodnicę. I jest fachowo nazywa się to wymiennik ciepła zintegrowany z filtrem oleju i jest chłodzony cieczą. Cena w serwisie 780 zł. Założenie brutto 305 zł. (razem z czyszczeniem układu chodzenia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, spróbuję wkleić zdjęcia tego |słoika| :cry:

dziwna rysa pozioma przy korku

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sob Sty 05, 2008 21:01 ]

O rany! Udało się!O.K. to dalej wklejam.Ta rysa na zdjęciu pierwszym jest tylko z tej |prawej| strony ...

a tu prawie cały z widoczną po lewej linią (fabryczną?) i prawej dziwną linią z zaciekiem (od środka?)

Dołączona grafika

zaciek w zbliżeniu

Dołączona grafika

a tu z lewej mańki jakaś podejrzana rysa (pod przewodami)

Dołączona grafika

i z lewej też cos dziwnego, rysa, pęknięcie (?) a to na górze to kurz ;-) nie zaciek

Dołączona grafika

I teraz powiedzcie czy tak ma byc, czy moze byc_jak do tej pory naprawde nic sie nie dzialo....dzieki

oj, klawiatura robi mi psikusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności