Skocz do zawartości

układ chłodzenia -zbiorniczek wyrównawczy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wydaje mi się, że to nie koniecznie może być to wszystko takie proste.

Skoro miałeś olej w zbiorniku z płynem chłodniczym, to mogło Ci jak już ktoś wspominać wydmuchać uszczelke pod głowicą. ale najgorsze jak przegrzałeś i pogiałeś głowice. Nie wiem czy umycie tego wystarczy. a wszystko zaczeło się od niedopilnowanego płyny chłodniczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jaagami

 

Dwa pierwsze zdjecia od góry to normalne ślady fabrycznego zgrzewania zbiorniczka ( ja mam podobnie). Pozostałe zdjęcia - albo nie wiem o co chodzi albo sie za wolno otwierają.

 

ps. swoje zdjęcie tez mogłabyś dodać :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie koniecznie może być to wszystko takie pros stopnite.

Skoro miałeś olej w zbiorniku z płynem chłodniczym, to mogło Ci jak już ktoś wspominać wydmuchać uszczelke pod głowicą. ale najgorsze jak przegrzałeś i pogiałeś głowice. Nie wiem czy umycie tego wystarczy. a wszystko zaczeło się od niedopilnowanego płyny chłodniczego.

 

No ale mówią, że jak uszczelka to płyn w druga stronę to znaczy do oleju?. A po czym poznać, że przegrzałem i pogiąłem głowicę? Jak jechałem to temperatura silnika była w normie.

A propos corsy 1,3 cdti to co już naprawiałeś bo ja :

- mechanizm zmiany biegów,

- sygnał dźwiękowy (stycznik),

- łożysko przy alternatorze,

- i teraz pewnie generalny remont silnika.

A wcale corsawki nie katuje. Strasznie kiepski egzemplarz mi się trafił :cry:Czy one takie awaryjne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaagami, Twój zbiorniczek wygląda całkiem przyzwoicie,to raczej wygląda na jakieś rysy lub pozostałości po jego produkcji a nie na klejenie,w sumie jego czystość jest również w rozsądnych granicach.Myślę że wymiana samego płynu w zupełności wystarczy,skoro uważasz że jest taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witajcie:) też mam problem z układem chłodzenia w corsieB Dolewałem płynu chłodniczego ok dwóch miesięcy temu i już wczoraj go nie było:( sprawdzałem nie widać żeby był gdzieś wyciek. Czy to jest możliwe żeby tak szybko go ubywało?:wesoly: Proszę o pomoc Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy to jest możliwe żeby tak szybko go ubywało?:wesoly:

Mozliwe jest.

Sprawdź dokładnie wszystkie węże i złączki oraz wnetrze auta.

Inna możliwość nieszczelna uszczelka pod głowicą.

Lub zbyt wysoka temperatura płynu i parowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności