Skocz do zawartości

Filtr Cząstek stałych ''Błąd Wewnętrzny''


Gość maersk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maersk

Witam serdecznie mam taki ciężki problem na warsztacie może tu będzie lepszy fachowiec postaram się opisać problem zwięźle

Wykonałem skan kataesem wyszedł tylko błąd taki jak w temacie

Filtr Cząstek stałych ''Błąd Wewnętrzny'' >

Wypalanie adaptacja wykonana i teraz wchodząc w wartości rzeczywiste

Temperatura czujnika cząstek stałych przed filtrem 50C i górę wiadomo wraz z wzrostem temperatury

Temperatura czujnika cząstek stałych za filtrem 200 stopni pokazuje czy samochód jest zimny czy gorący i górę wiadomo wraz z wzrostem temperatury I TU MOJE PYTANIE

czy za filtrem taka wartość ma być np bo tak zaprogramowany jest komputer samochodu że ma pokazywać temperaturę powyżej 200C ? czy walnięty jest czujnik ? teraz tak po odpięciu czujnika DALEJ POKAZUJE 200C więc chyba zaczyna mierzyć powyżej owej temperatury ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Opel insygnia udało się rozwiązać problem co prawda po dłuższym czasie ale jednak uszkodzony był czujnik cząstek stałych za filtrem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość MarcinDabzalski

Skoro jest już temat o filtrze cząstek stałych to pozwólcie, że nie będę otwierał nowego i napiszę w tym.

Z tego co słyszałem, to większość problemów z nowymi samochodami dotyczy filtra cząstek stałych. Czy istnieje zatem jakiś sposób, by jakoś usunąć? Wim, że moje pytanie z pewnością wielu okaże się dość prymitywne i naiwne, ale może ktoś słyszał o kimś kto podjął się takiej próby?

Edytowane przez MarcinDabzalski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ty w silniku benzynowym masz filtr cząstek stałych? Bo w opisie widzę V C 1,8 - o takim dieslu nie słyszałem w oplu.

Następna sprawa - w Małopolsce policjanci i SKP mają czym sprawdzić jak autko truje środowisko a DPF jest normalną częścią zamienną. Dodatkowo w VIN to jest zakodowane - więc i diagnosta może nie wbić pieczątki.

Natomiast problemy z zapychaniem DPF-a są konsekwencją niesprawności silnika - branie oleju, lejących wtrysków lub padniętej turbiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość kamil1986

Witam jestem posiadaczem Isi od ponad roku silnik 2.0 CDTI 160 KM od tego czasu DPF działał w aucie bez zastrzeżen. ostatnio podczas jazdy zapalił się błąd i auto przeszło w tryb awaryjny tzn poprostu się toczy po podpięciu pod komputer mechanik stwierdził dwie przepalone świece żarowe i błąd czujnika dpf, sam filtr jest zapełniony 70 % , czy samo wypalenie przez kompa pomoże ?,dodam że auto praktycznie nie przyspiesza nie ma możliwości wypalenia dpf-a podczas jazdy próbowałem ale bez rezultatu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil1986

Dzięki za podpowiedz,mechanik sprawdzał wszystko z przewodem wizualnie jest ok,niestety w jego kompie nie było opcji wypalania dpf jutro muszę pdjechać do kogoś innego


Mam pytanie czy po wypaleniu komputerem dpf bedzie miał tendencje do szybszego zapychania się czy trzeba go wtedy wyciąć wolalbym tego uniknąć nie tylko ze zwględów finansowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności