Skocz do zawartości

metaliczny dźwięk przy 1500 - 1700 obrotów


Gość miks

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na początku chciałbym powitać wszystkich : SMILE :

Co prawda nie posiadam opla lecz Chevrolet Captiva posiada te same "wnętrzności" co Antara i może tu znajdę kogoś kto będzie w stanie mi pomuc : SMILE :

 

od paru tygodni borykam się z problemem mam automatyczną skrzynię biegów. Objaw jest taki w zakresie obrotów między 1500 a 1700 występuje dziwny metaliczny dzwięk (tarcie metalu o metal) dźwięk występuje w czasie jazdy jak i przy próbie podjazdu pod przeszkodę czyli jak koła się nie obracają. Dźwięk występuje tylko przez chwile i tylko w tym zakresie obrotów.

Nagranie dźwięku : https://www.youtube.com/watch?v=MTw7yUAfxZ0&feature=youtu.be

Czy ktoś miał podobny problem? na innych forach wyczytałem że może to być konwerter ale byłem u specjalisty od 4x4 i on stawia na turbinę ? Specjalista od skrzyń wykluczył konwerter, i również powiedział że to wina turbiny ale że chodzi prawidłowo i ten typ tak ma. Dźwięk nie występuje na N czyli występuje tylko w momencie obciążania silnika bądź skrzyni. Oba warsztaty w których byłem mają bardzo dobre opinie (do tego od skrzyń jeżdżą nawet ludzie z odległych zakątków kraju) i nie należą do tanich i naciągających (nie skasowali nawet za diagnozę). Niby mam się nie martwić ale po prostu drażni mnie ten dźwięk i zastanawiam się czy ktoś słyszał o podobnym problemie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po odsłuchani filmiku wydaje się tak jakby łopatki wirnika uderzały o obudowę po wkręceniu na wysokie obroty takie są moje spostrzeżenia,moja sugestia,chociaż nie jestem posiadaczem takiego samochodu i mogę się mylić, a co do tego że mechanik powiedział że ten typ tak ma to, chyba tak mi się zdaje my wszyscy mamy wyrobione zdanie o takich mechanikach, po prostu delikatnie mówiąc jest to nie prawda i taki kit to może wciskać dzieciom w przedszkolu. Ja stawiałbym na turbinę coś musi być nie tak skoro bez obciążenia chodzi normalnie a jeżeli się mu depnie w kocioł to rzęzi jakby łopatki ocierały o obudowę turbiny ale dziwne że się jeszcze nic nie zablokowało, i nie zniszczyło. Ja bym pojechał do speców od turbin i kazałbym im się jeszcze raz porządnie przysłuchać i sprawdzić właśnie ją w zakresie jak piszesz 1500-1700 wtedy właśnie będą słyszeć ten dziwny metaliczny dźwięk, a może to jakaś metalowa osłona termiczna jest luźna i tak rezonuje? też trzeba by to sprawdzić. Zaznaczam iż są to tylko moje przypuszczenia, na podstawie filmiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość roadrunner

Takie hałasy mozna probowac osluchac stetoskopem. Ja np tak namierzylem zawieszony wtryskiwacz w silniku benzynowym. Przynajmniej namierzysz precyzyjnie okolice z ktorych dochodzi hałas zanim rozbierzesz turbine i skrzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stetoskopem sprawdziłem, wtryski brak dźwięku, skrzynie automatyczną ( i tu się cieszę :) brak dźwięku, turbinę (tu były jakieś minimalne dźwięki ale nie te więc pewnie normalnej pracy i zmiany geometrii) blok silnika (brak dźwięków) także nie mam już pomysłu skąd jeszcze może brać się ten dźwięk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

o ja jestem bardzo ciekawy co to moze byc, bo mam dokladnie to samo i tez probuje dojsc do tego co to moze byc. cos sie udalo ustalic wiecej kolego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety nic nikt nie wie dużo ludzi zaślepia egr ale ja bardziej chciałbym zostawić wszystko jak przewidział producent

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem jeżeli po odpięciu wężyka od egr-a dźwięk znikł to może trzeba by było zainteresować się właśnie nim czy nie uległ awarii, spróbować reanimacji jeżeli coś z nim nie tak, może dało by się go po zdemontowaniu podmienić na taki sam jeżeli byłaby taka możliwość i wykluczenie 100% jego awarii, lub po zdemontowaniu podjąć próbę jego wyczyszczenia jeżeli da radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności