Skocz do zawartości

Opel Antara 2.0CDTI 150KM 4x4 - Nie odpala, pali tylko na krótko


Gość Ogurss

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mi przyszło coś do głowy, może to głupie ale czy nie jest w aucie założony jakiś system antykradzieżowy, który ktoś sobie dołożył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z odczytem błędów? Skoro po zapaleniu na krótko na desce jest choinka to i błędy na pewno też są. Zmień mechaników albo załatw sobie schematy elektryczne a sam sobie naprawisz : SMILE :

 

Błędy jakie opcom pokazuje to błąd połączenia z pompą ABS oraz błąd czujnika ciśnienia no i auto nie ma mocy kręci tylko do 3-3,5tyś obrotów. Jutro jak będę u mechanika postaram się zczytać błędy i wrzucę na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ważne by Twój elektryk miał schemat elektryczny instalacji silnika. To pozwoli mu wyśledzić obwód sterujący silnikiem (ten który steruje przekaźnikiem w którego gnieździe kablem odpalałeś auto).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne by Twój elektryk miał schemat elektryczny instalacji silnika. To pozwoli mu wyśledzić obwód sterujący silnikiem (ten który steruje przekaźnikiem w którego gnieździe kablem odpalałeś auto).

 

Jesteś w stanie gdzieś znaleźć taki schemat elektryczny, bo ja nie znalazłem w internecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a TIS? Nie wiem (nie mam jak teraz sprawdzić) ale skoro od astry H i Vectry C tam jest to pewnie i od antary też będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie auto zostało już naprawione "chyba". Odebrałem auto odpalało normalnie wszystko było ok ale świeciła się kontrolka DPF oraz ładowania ale zdążyłem wyjechać od mechanika i zapaliły się kontrolki od abs, esp i jeszcze jakieś inne i znowu tryb awaryjny, więc auto znowu zostawiłem u mechanika, dziś odebrałem - rzekomo kable jakieś od sterownika robiły zwarcie, mniejsza o to. Kolejny problem to świeci się kontrolka spirali z kropkami - migająca, mechanik powiedział, że trzeba polecieć kawałek w trasę i DPF musi się wypalić.

Moje kolejne pytanie czy kontrolka która miga na filmiku to jest od DPF i trzeba zrobić jak mechanik powiedział ? Kolejna sprawa zastanawia mnie kontrolka "kierownicy" chyba od wspomagania proszę spojrzeć na zapłonie zapala się i gaśnie - ok ale gdy odpalę auto znowu się zapala i po chwili gaśnie ta sama sytuacja jest z poduszką powietrzną. Czy tak powinno być czy to jest kolejny problem ?

 

O co chodzi też z kontrolką świateł to jest chyba od poziomowania ale czy tak powinna ona świecić ?

Pytanie ostatnie - wariująca wskazówka paliwa, kiedyś była rezerwa wlałem paliwa bodajże 10 litrów, była połowa zbiornika i teraz zatankowałem za 50zł pokazywało ponad pełen zbiornik przejechałem jakieś 10km i wskazówka pokazuję stan paliwa jak na filmiku, czy ktoś wie co się może dzieje ?

Ps. Mam do wymiany jeszcze łożysko koła ale z tego co się orientowałem występuje całe z piastą i jakimś czujnikiem bodajże od ABS, kiedyś słyszałem, że w jakimś aucie wariowała wskazówka od paliwa chyba BMW E39 i okazało się, że od czujnika ABS tak się działo, ale nie chcę też stwierdzać głupot jakiś.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ukcDBCnS_qk&feature=youtu.be

Edytowane przez Ogurss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migający symbol filtra DPF wg. znajomego oznacza nie udane 3 próby wypalenia filtra, wg. niego rozwiązanie to podpięcie pod komputer i wymuszenie wypalenia w najlepszym przypadku w drugim jest to chemiczne przepłukanie i 3 to wycięcie. Lecz wolał bym żeby ktoś to potwierdził. Co do kontrolki z kierownicą i świateł to jest normalne, zobacz tą prezentację 8 minuta po prostu test układu może wykonać dopiero po włączeniu silnika

Edytowane przez miks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności