Skocz do zawartości

Dziwna pukanie przy kręceniu kierownicą !


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
Gość slawekp87

hej,


chciałbym się podpiąć pod temat...


Mam opla astre 3 benzyna 1,4 2007, od zeszłego roku trzeszczy (taki trzask jak by się skręcało oponę na śniegu) coś przy delikatnym kręceniu kierownicą, najgłośniej jak stoję ale również słychać czasem jak jadę, np na nierównościach. Ogólnie jak była zima to trzaskanie ustało a teraz jak przyszły ciepłe dni, znowu to się zaczęło. Co ciekawe trzaski zaczynają się dopiero jak przejadę około 5 km, tak jakby dopiero zaczęło trzaskać jak się jakaś część nagrzeje.


Dodam może jeszcze, że przy ruszaniu jak podnosi się lekko przód samochodu to czasem też słychać lekki strzał chociaż że nie skręcam kierownicą tak samo przy hamowaniu do zera.


Byłem u mechanika wykluczył łożyska macpersona czy zużyty amortyzator i w zasadzie powiedział mi, że jak się nasilą odgłosy to mam wrócić. Nie za bardzo chcę czekać aż znajdę się gdzieś na drzewie ;) i dlatego moje pytanie czy ktoś może miał podobny przypadek??


Dodatkowo:


- przy dość mocnym hamowaniu czuję jak samochód ściąga na prawo


- nie czuję żadnych luzów na kierownicy (przynajmniej tak mi się wydaje)



Z góry dziękuję za podpowiedzi


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość adison420

Sorki za mały odkop, ale "dorobiłem się" podobnego problemu. I może komuś już się udało go rozwiązać?
Otóż na postoju oraz przy wolnej jeździe przy kręceniu kierownicą coś dziwnie puka. Pukanie jest też przy ruszaniu bądź hamowaniu lub na niewielkich nierównościach. Przy większej prędkości jeszcze nie słyszałem by coś pukało. Muszę dodać, że pukanie to nie występuje zawsze. Zauważyłem taką zależność, że puka tylko na twardym podłożu (na piaszczystych drogach nie ma problemu) oraz gdy jest upał. Jak jest trochę chłodniej to nie ma problemu. Podejrzewam zużycie gum stabilizatora (na "policjantach" skrzeczy mi już kilka miesięcy), które pod wpływem temperatury powietrza dodatkowo mogą się rozszerzać. W każdym razie wymieniam i gumy i łączniki. Pojeżdżę trochę i jak problem nie zniknie będzie trzeba szukać dalej, dlatego chce wiedzieć czy już ktoś to rozwiązał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest jedno.Wymiana (remont kapitalny )całego zawieszenia.Od wahacza do poduszki górnej Macpersona. Że o hamulcach nie wspomnę.

Każdy ma inne usterki niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności