Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżym i jak narazie zadowolonym posiadaczem mervi B z 2012. Otó mój model ma tylko oświetlenie pierwszego rzędu siedzień, a drugiego już nie. Ze względu na to, że z tyłu będą podróżowały dzieci światło przydałoby się i tam. W suficie jest takie niewielkie wgłębienie w tapicerce w miejscu gdzie powinna chyba być lampka, ale jej nie ma. Chciałem zapytać czy jeśli na aledrogo kupiłbym jakąś używkę czy da rady ją tam zamontować? Jak zapytałem siędziś w serwisie ASO to pan stwierdził, że raczej nie, a jeśłi już to trzeba całą tapicerkę sufitu wymienić do tego kable i wogóle takiecoś to wstępnie wycenił na 3 tyś zł. Aż mnie zamurowało. Tyle kasy zagłupią lampkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio to znajomy przerabiał w najnowszym Clio, dokładnie z tego samego powodu - dzieci. W tym aucie podpieliśmy się do lampki w bagażniku, bo do tej z przodu blokowało nam dojście jakieś wzmocnienie dachu i nie szło przeciągnąć kabli. Jak już wytniesz otwór w podsufitce to musisz przeciągnąć kable do którejś lampki i podłączyć, może dobrym rozwiązaniem byłby zakup jakiejś oryginalnej-używanej z podsufitki, np z merivy a. poniżej masz linka jak wygląda ta lampka tylnia:

http://op-meriva.blogspot.com/2014/07/wymiana-zarowki-oswietlenia-wnetrza.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem na aledrogo oryginalną używaną lampkę za ok. 100zł. Martwie się jeszcze tym jak zamocować lampkę w podsufitce, jest ona raczej mało stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz oryginalną to nie powinno być problemów z osadzeniem, zadzwoń może do aso i zapytaj jakiegoś mechanika czy czasem nie masz instalacji już wyprowadzonej i wystarczy tylko założyć tą lampkę i podpiąć. Generalnie to podsufitka w każdym aucie mocno pracuje, więc się tym nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Prezes89
      Witam, nigdzie nie znalazłem podobnej usterki dlatego zakładam nowy temat. Mam następujący problem. Podczas jazdy, czasem od razu po uruchomieniu silnika gaśnie ekran wyświetlacza - robi się całkiem czarny. Pozostałe instrumenty działają sprawnie tzn. radio - gra, nawiewy - działają, podświetlenie nawiewów - również świeci, tylko sam ekran monitora gaśnie. Po jakimś czasie znowu się zapala, potem gaśnie, kilka dni nie działa, kilka dni działa i tak w "koło macieju". Dodatkowo w bardzo słoneczne dni, pod odpowiednim kontem można, wysilając się troszkę, dojrzeć co obecnie jest wyświetlane na ekranie. Warunki atmosferyczne, temperatura nie maja większego wpływu na zachowywanie wyświetlacza. O co może chodzić? Czy tam są jakieś żarówki, które można wymienić? Czy ktoś miał podobny problem? I przy okajzi proszę o informacje jaki mam wyświetlacz.

Auto to Opel Astra H z 2007 r. silnik 1.4

• Przez mich10892
      Witam wszystkich,

Niedawno zakupiłem Merivę 1.7 DTI 75KM, niestety nie działa oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Żarówki są sprawne.
      Jaki numer bezpiecznika jest odpowiedzialny za oświetlenie tablicy rejestracyjnej? W instrukcji użytkownika nie znalazłem takiego bezpiecznika. Czy ktoś wie może jak są poprowadzone przewody od opraw żarówek? Wiem że idą do prawego boku ale co dalej to nie widać. Nie wiem czy to ma ze sobą związek ale nie działa również oświetlenie bagażnika i schowka. Również żarówki są sprawne.
      Ewentualnie czy ktoś posiada schemat elektryczny, albo czy jest gdzieś na forum,ja niestety nie znalazłem.

• Przez wilku94
      Witam,
      posiadam Signum po liftingu z 2005 roku wraz z bixenonami, lecz jeden muszę wymienić. Mam zatem takie pytanie, czy jeżeli kupię lampę z Vectry C to nie będzie żadnych problemów? Chodzi mi o błędy w komputerze itp?
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.