Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem - zalewanie świec !


Gość dgt1410

Rekomendowane odpowiedzi

albo poprzez jazdę w dłuższą trasę przecisciłeś troche układ dolotowy .. hahahaha .. moze przepustnica się za bardzo brudzi .. ile już masz nakręcone kilometrów ..

z tym odpaleniem .. to jest tak, że kluczyka nie musisz trzymac w pozycji startu .. dopuki nie puscisz sprzęgła rozrusznik bedzie sam kręcił przez chyba 20 lub 30 sek.

potem musi byc przerwa i znów można kręcić.

Czym różni sie jazda na co dzień od tej weekendowej?? miasto, 3 km i stop .. to samo rano i to samo popołudniu? jezeli tak to po prostu warto przegodnić autko kilka kilometrów dalej .. :) .. a podobnych problemów nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj !

Dokładnie wróciłem do serwisu,bo wyskoczyła mi kontrolka silnika i okazało się P0301,P0300.Jak zaczęły się problemy kupiłem świece irydowe jednoelektrodowe ,ponoć najlepsze do tego silnika przy instalacji BRC.Ten silnik ma wpisane,że bierze 600ml/1000km oleju.Te świece są bardzo dobre,ale mają wadę,bo są bardzo czułe na zanieczyszczenia.A tu zarzucało olejem i jedna świeca poszła do lamusa.Po wymianie na oryginalne GM jak na razie jest ok.W serwisie powiedzieli,abym nadzorował olej,a jak powtórzy się będzie trzeba zdejmować głowicę.Mam olej 10w40,przejechanie 160 tys.w tym 40tys. na gazie,silnik robiony przy 97 tys. i zastanawiam,czy nie zmienić na gęstszy.Auto sprowadzone z Austrii 2003 ,przez rok po zamontowaniu gazu było ok.W tej chwili jeżdżę na benzynie od przygody z serwisem.Mam nadzieję,że skończą się problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ile już masz nakręcone kilometrów

Przekroczone 300 km, problemy były do pierwszych 50. Do pracy mam 10 kilosów, jeżdżę od 10 lat praktycznie dzień w dzień więc niedzielnym już nie jestem :) Faktycznie musiało się tam coś dotrzeć, przeczyścić podczas pierwszej dłuższej jazdy tym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że silnik ma wpisane 600ml/1000km .. to ma kazdy taka normę .. pytanie jak zachowują sie te silniki w realu .. ile biorą normalnie? byc moze jest jakis problem .. uszczenienia zaworowe padły, pojawiły się duze przedmuchy i wiecej oleju dostaje sie do cylindra .. a kompresje Ci sprawdzali??

zawsze mówiłem, że nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu .. :)


 

 

Przekroczone 300 km, problemy były do pierwszych 50. Do pracy mam 10 kilosów, jeżdżę od 10 lat praktycznie dzień w dzień więc niedzielnym już nie jestem Faktycznie musiało się tam coś dotrzeć, przeczyścić podczas pierwszej dłuższej jazdy tym autem.
czyli to nówka?? .. ok .. przejedź około 2-3kkm wtedy mozemy porozmawiać .. :) silnik musi się dotrzeć .. taka jest prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pożerania oleju,wcześniej brał dokładnie tyle,ale jakoś się zmieniło,że moje dolewki są nieznaczne.Ciśnienie było ok.Co do świec może i przesada,ale jak sami mechanicy głupieją to czego oczekujesz od laika.Mechanikiem nie jestem tylko szukam sam rozwiązania !

Edytowane przez dgt1410

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do pożerania oleju,wcześniej brał dokładnie tyle,ale jakoś się zmieniło,że moje dolewki są nieznaczne.Ciśnienie było ok.Co do świec może i przesada,ale jak sami mechanicy głupieją to czego oczekujesz od laika.Mechanikiem nie jestem tylko szukam sam rozwiązania !
to nie był zarzut do Ciebie .. ja rozumiem Twój punkt myślenia i pewnie bym postapił tak samo .. skąd mogłes wiedzieć, że te nowsze świece są tak wrazliwe .. ale powiem szczerze, że staram się nie poprawiać fabryki .. bo czesto to kończy sie własnie tak jak napisałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka aluzja, dość często wychodzi że dzisiejsi mechanicy nie wiedzą co robią, odczytają z kompa błąd i wymieniają daną rzecz, część a autko dalej kuleje. Bo wymienił część ale nie usunął przyczyny generowania błędu. A czasem wystarczy wyczyścić kostkę, albo przylutować urwany przewód - ale za nich myśli komputer. "Będzie pan zadowolony". :hyhy::spoko::gwizd::mlotek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory śmiga,aż miło ! No,ale jednak trzeba włączyć instalację gazową i teraz okaże się co w trawie piszczy,albo jeszcze poczekać parę dni cierpliwie, tak dla pewności !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sprawdził ile tego oleju bierze tak naprawdę .. to po pierwsze .. sprawdził kompresję .. porównał z kims jeszcze na forum w takim silniku i podobnym przebiegiem .. jesli tego oleju bierze jednak za dużo .. to może jednak trzeba byłoby przyrzec się głębiej tematowi i zastanowic sie nad wysymiana uszczelniaczy zaworowych. Chyba, że rzeczywiście ten model tak ma i zmniejszenie mu "brania" oleju będzie walka z wiatrakami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności