Skocz do zawartości

Stuki w zawieszeniu na nierównościach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem świezo zakupionej corsy c tzn mam ją już od dwóch miesięcy : SMILE :
Do rzeczy, a więc bardzo proszę o pomoc w diagnozie usterki (wiem że na odległość ciężko jest to zrobić ale może ktoś miał taki przypadek, więc proszę o wyrozumiałość i postaram się go dokładnie opisać)

A więc z przedniego zawieszenia wydobywają się stuki (najbardziej z prawej strony) i najgłośniej je słychać jadąc z małymi prędkościami po nie równej nawierzchni np. kostce lub małych wybojach.
Gdy jadę szybciej lub gdy już wpadnę w większą dziurę problemu tego tak barzdo nie słyszę.

Oczywiście byłem na stacji diagnostycznej aby sprawdzono mi zawieszenie, pan który ją obsługiwał powiedział że amortyzatory są ok a luzów żadnych nie ma po za jednym łącznikiem stabilizatora, więc podziękowałem i zapłaciłem za diagnozę.

Poczytałem na necie jakie łączniki kupić do danego pojazdu i najwięcej ludzi poleca lemforder i TRW, a że nie lubię wsadzać byle czego a dwa że chciałbym dłużej pojeździć tym samochodem to szczęśliwy zakupiłem TRW za ponad 100zł komplet + wymianę.
Jak się zapewne już domyślacie problem nie zniknął jest dokładnie tak jak przed, konsultowałem się jeszcze z innym mechanikiem i też nie jest w stanie na 100% powiedzieć co jest nie tak.
Wiele naczytałem się w necie o maglownicach które szybko padają w tych samochodach, ale chciabym aby ktoś potwierdził czy one stukają właśnie w takich przypadkach jak u mnie?

Kolejna sprawa (JEŻELI OCZYWIŚCIE TO JEST PROBLEMEM MOJEJ USTERKI)to czy kupić te z allegro za 220-250zł czy lepiej dać do regeneracji?

W ciągu tych 2 miesięcy zainwestowałem już w nowy rozrząd (który nie wiem czy trzeba było aby napewno wymieniać) filtry oleje, paski, a kilka dni temu padło mi jeszcze wspomaganie za którego naprawę zapłaciłem też dużo ( a gosć który się tym zajmuje jeszcze takiego przypadku nie miał żeby w elektrycznym wspomaganiu tak rozsypała się kolumna kierowncza), dlatego wolę zapytać bo nie mam możliwości sobie pozwolić na wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Edytowane przez Bartek_86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek do sprawdzenia śruba krzyżaka kolumny kierowniczej przy podłodze pod pedałem hamulca. Szybkie krótkie ruchy kierownicą na zgaszonym silniku i stukanie, wskazywać będą przekładnię. Moim zdaniem przekładnia do regeneracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek do sprawdzenia śruba krzyżaka kolumny kierowniczej przy podłodze pod pedałem hamulca. Szybkie krótkie ruchy kierownicą na zgaszonym silniku i stukanie, wskazywać będą przekładnię. Moim zdaniem przekładnia do regeneracji.

Dziękuje za szybką odpowiedź, tak jak pisałem kilka dni temu byłem na regeneracji wspomagania kierownicy, gość wyjmował całą kolumnę ze wspomaganiem, luzów nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale poszarpać za drążki, do tego jak pisałem - szybkie krótkie ruchy i sprawdzić przekładnię. Niestety w CC są kiepskie i sypią się dość szybko (ja robiłem już dwukrotnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale poszarpać za drążki, do tego jak pisałem - szybkie krótkie ruchy i sprawdzić przekładnię. Niestety w CC są kiepskie i sypią się dość szybko (ja robiłem już dwukrotnie).

Zrobiłem jak kolega pisał szybkie ruchy w prawo lewo na wyłączonym silniku, ale wtedy tych stuków nie słychać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszarp za drążki.

W zawieszeniu jeśli stuka to nie zawsze łatwo znaleźć. Sworzeń wahacza, gumy na stabilizatorze, górne mocowanie amortyzatora, łącznik ale masz nowe więc odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszarp za drążki.

W zawieszeniu jeśli stuka to nie zawsze łatwo znaleźć. Sworzeń wahacza, gumy na stabilizatorze, górne mocowanie amortyzatora, łącznik ale masz nowe więc odpada.

No tak tylko byłem na stacji i sprawdzali zawieszenie pod względem luzów na szarpakach i żadne wahacze ich nie miały. ;/

Ehh w poprzednim aucie nic nie stukało przez 4 lata jego użytkowania (raz tylko wymieniałem końcówki drążków)

 

Jutro pojadę na kanał i poszarpie za te drążki to napiszę co i jak.

Witam, szarpałem za te drążki w prawo, lewo góra i dół ale Ja osobiście nic nie słysze, żadnego luzu nawet nie wyczuwam, są sztywne.

Więc to chyba jednak nie maglownica

Jedyny lekki luz jaki czuje to na półoskach (bo nimi też szarpałem) ale tam zapewne ma tak być.

 

Ktoś miał jeszcze taki przypadek? ;(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś znowu u mechanika, wszystko patrzał od nowa, auto i jego elementy były szarpane na wszystkie strony, luzów brak, zresztą to samo powiedzieli na stacji diagnostycznej.
Drążki na maglownicy też nie mają luzów.
Mechanik obstawia już tylko poduszki amortyzatorów.
W przyszłym tygodniu wymiana zobaczymy co z tego będzie, ten stukot jest nie do zniesienia.. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość marcinsgdz

W jednym z aut miałem podobne objawy jadąc po bruku: wymieniłem wszystko poza łożyskami mcpearsona (choć powinno się to podobno wymieniać z amorkami) - pomogło.

W innym aucie były to tuleje wahacza. A zaciski hamulcowe są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności