Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was z problemem ponieważ mam astmę w silniku 1.4 benzyna-gaz i od kilku dni spod maski wydobywa się cykajacy/stukajacy dźwięk. Dzieje się to na wolnych obrotach czy to zimny czy ciepły silnik. Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez Suchy_GRU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw bym sprawdził kolektor i układ wydechowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego korektor jest dobry, mam wypalony środkowy tłumik, podobno mam do wymiany świece albo cewkę. Sprawdzę i się dowiem, również tutaj napisze czy to wina tego co mam na myśli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A czy to nie cykają wtryskiwacze od gazu? W mojej instalacji LR jest to słyszalne. Na benzynie też słychać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na benzynie ma to więc to nie jest przez gaz, jutro wymienię świece zaplonowe bo na jednym cylindrze nie pracuje więc jeśli zniknie to cykanie to dam tutaj znać. Jeżeli będzie to samo to będziemy szukać nowej usterki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś nie dokręcił świecy lub świeca uszkodzona i nie trzyma ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego świece kable wszystko jest ok ciśnienie w cylindrach też jest dobre. Mechanik mówił żebym kopułke wykminił jutro to wymienię prawdopodobnie i się dowiemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, wymieniłem kopułke cykać nic nie cyka. Założę nowy post ponieważ jest inny problem wiec ten jest do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez lchroscicki
      Cześć,

Od wczoraj na rozgrzanym silniku słyszalne są dziwne dźwięki na niskich obrotach  - czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Przebieg 80 tysięcy.

Link do filmu: YouTube Astra J 1.4
    • Przez klusi1990
      Witam serdecznie wszystkich. Mam problem z Merivą należącą do mojej mamy. Zanim udam się do mechanika to chciałem zasięgnąć opinii ponieważ pojawił się niepokojący objaw. Otóż kilka dni temu zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego pojawiła się dziwna maź, podobna do pianki. Korek jest czysty co widać na zdjęciach. Natomiast pod korkiem wlewu oleju wygląda to nieco gorzej bo korek jest zabrudzony mazią podobną do gliny zmieszanej z wodą.
      Czy jest to diagnoza której najbardziej się obawiam czyli uszczelka pod głowicą? Czy może jest jeszcze jakaś bardziej optymistyczna wersja? Dodam, że auto pali na dotyk, równo pracuje, nie kopci.
      Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam

• Gość tragedia7
      Przez Gość tragedia7
      Witam
      Prawdopodobnie muszę wymienić silnik w antarze 2.0 cdti kod silnika Z20DMH, moje pytanie brzmi czym się różni silnik Z20DMH od Z20S1? 
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.