Skocz do zawartości
jastra2

skrzypienie w desce pod przednia szybą (kratka na środku)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czasie jazdy po nierównościach i dodając gazu pojawia sie skrzypienie kratki na środku podszybia wewnątrz ZafirkiB. Co to za kratka i do czego ona jest. Pryskałem bezbarwnym smarem silikonowym było dzień spokoju, ale dalej skrzypi. Jak docisnę ręką to nie skrzypi. Chyba są pourywane jakieś zatrzaski ,czy coś w tym stylu. Jak to naprawić. Proszę o pomoc i dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większości Zafir to skrzypi - rozwiązanie to przykleić na stałe, lub rozebrać i ratować się filcami - mam ten sam problem a oklejone mam już filcami - trzeba będzie cały ten ozdobny element zdejmować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to bardzo duże nierówności...

Nic tylko rozebrać i wygłuszyć jakąś matą, gąbką. W necie znajdziesz tutorial...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to bardzo duże nierówności...

Nic tylko rozebrać i wygłuszyć jakąś matą, gąbką. W necie znajdziesz tutorial

Możesz się śmiać, ale jadąc słuchasz skrzypienia i krew cię zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myślałam, że tylko ja tak mam

Różne spinki tapicerki, uszczelki, gumy, pianki na taśmie samoprzylepnej to mój zestaw podstawowy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz się śmiać, ale jadąc słuchasz skrzypienia i krew cię zalewa.

I po co tak się cietrzewić? Miałem zafirę i też mi skrzypiało - pojawiło się po/w zimie po 4 latach jazdy tj. przy ok. 120kkm. Skrzypiało tylko na dużych nierównościach ale aż tak mi nie przeszkadzało...

Typowy problem w ZB. Da się to zrobić... gdzieś chyba był nawet tutorial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawel1806
      Witam.
      Czy ktoś wie jak zdemontować deskę rozdzielcza w corsie c?
      Od czego zacząć?
      Czy muszę ściągać kierownicę?
      Ma ktoś może jakiś poradnik?
      Dzięki za pomoc.
    • Przez matusik
      Witam. Mam wielki problem, z ktorym mecze sie juz dluzszy okres, a mianowicie brak podswietlenia deski rozdzielczej w mojej Corsie C 2001 rok, 1.0 benzyna.
      Nie swieca mi sie zegary oraz podswietlenie dmuchaw.
      Swieci mi sie tylko maly wyswietlacz z kilometrami, wyswietlacz z datą od radia, oraz podswietlenie przelacznika swiatel. Reszta padla.
      Nie mam pojecia, co moze byc grane, wszystkie bezpieczniki zostaly sprawdzone, zaden nie jest spalony, zarowki w zegarach sa cale, odkrecalem i sprawdzilem, pokretlo od poziomu jasnosci rowniez jest na max. Wszystko sprawdzilem, i nie wiem, czy jest jakas szansa, bym naprawil to sam.

ps. jesli ktos wie, ktory bezpiecznik odpowiada do podswietlenia kokpitu, prosilbym bardzo uprzejmie, ktory to jest.. wszystkie "niby" byly cale, ale z checia bym sprawdzil ktory to dokladnie jest, bo w schemacie ktory mozna znalesc w necie, nic nie jest dokladnie napisane, ktory bezpiecznik do tego odpowiada.

dodaje w zalaczniku zdjecia bezpiecznikow, sprawdzalem tylko pod maska, bo chyba tam tylko sa..

kto pomoze mi to naprawic, flaszka w prezencie

(tak, przejrzałem wszystkie fora, wszystkie poradniki - nic.. nie dziala)

• Przez Movanek
      Witajcie Drodzy Forumowicze,

Mam problem dość nietypowy,

w moim Movano z 2015 roku (przejechane ok 4400 km) zaczęło strasznie irytująco skrzypieć taki odgłos jakby pocieranego styropianu który dochodzi z miejsca tak jakby w miejscu łączenia deski rozdzielczej i podszybia nad licznikiem, kierownicą,
      nie mogę zlokalizować źródła tego dźwięku, czy ktoś spotkał się się z podobnym problemem,
      od razu mówię że nic nie wpadło za tapicerkę na podszybiu, kilka dni temu wyciągnąłem trochę kabelek od sterowania agregatem bo był na łączeniu bocznego słupka i deski tak mocno ściśnięty myślałem że to on jest powodem, tylko mi się zdawało że jest ok by po przejechaniu kilku km znów usłyszeć to "wariactwo". Co najbardziej irytuje ? fakt że trzeszczy nawet wtedy kiedy jadę po autostradzie lub gładkiej asfaltówce. Masakra!niekiedy zdarza się że nie słychać nic przez pół dnia by znów zaczęło tak trzeszczeć. Może to w wyniku zmian temperatury może jakieś plastiki się odkształcają?nie wiem.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i namierzył źródło i przyczynę i może coś doradzić?

Pozdrawiam
      Movanek

nikt nie spotkał się z podobnym przypadkiem?
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.