Skocz do zawartości

kontrolka check engine


Gość studentzse

Rekomendowane odpowiedzi

Gość studentzse

witam panowie, od dluzszego czasu mam problem z kontrolka samochod z kluczykiem, w upalne dni zaswieca sie ona zawsze jak silnik ma okolo 70 stopni, rano gdy jest chlodno czasami sie nie zaswieca, co moze byc przyczyna? czujnik walu korbowego i walka rozrzadu wymieniony, swiece zarowe, filtr paliwa a problem dalej jest, czy to moze byc od pompowtrysku? poniewaz trzeci cos dziwnie glosno pracuje, prosze o jakies rady gdzie mozna szukac problemu, dodam ze wymienilem jeszcze termostat bo grzal sie do 80 stopni a teraz grzeje sie do 88 wiec tu raczej nie lezy problem, wielkie dzieki za wszelka pomoc

Edytowane przez studentzse

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość studentzse

wlasnie nie ma zadnych bledow bo po zgaszeniu auta kontrolka sie nie swieci, tylko podczas jazdy ponownie sie zaswieca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sczytujesz te błedy?? dalej bede uważał, że jak swieci sie ta kontrolka to jest błąd .. i jakos nie chce mi się wierzyć, że nie ma go zapisanego w historii??

moze Twój program odczytuje tylko błedy z silnika .. a jest wiele innych modułów, które moga generować błedy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość studentzse

panowie okazuje sie ze jest blad P0400 oraz b3078, co do pierwszego bledu dzis wyciagnalem egr ale jest czysty i chodzi gora dol bez zarzutu, jedynie co to jest troche syfu w kolektorze, czy moze byc tak ze egr jest uszkodzony w srodku mechanicznie lub elektrycznie? co do drugiego bledu wyczytalem ze jest od czujnikow ultradzwiekowych alarmu tylko z tego co wiem to ja nie mam alarmu wiec nie wiem o co chodzi, jak mozecie to ukierunkujcie mnie troche w tym wszystkim bo przymierzam sie do kupna egr, wielkie dzieki chlopaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

panowie okazuje sie ze jest blad P0400 oraz b3078, co do pierwszego bledu dzis wyciagnalem egr ale jest czysty i chodzi gora dol bez zarzutu, jedynie co to jest troche syfu w kolektorze, czy moze byc tak ze egr jest uszkodzony w srodku mechanicznie lub elektrycznie? co do drugiego bledu wyczytalem ze jest od czujnikow ultradzwiekowych alarmu tylko z tego co wiem to ja nie mam alarmu wiec nie wiem o co chodzi, jak mozecie to ukierunkujcie mnie troche w tym wszystkim bo przymierzam sie do kupna egr, wielkie dzieki chlopaki

Nie rozumiem dlaczego odczytujecie i podajecie tylko część numeru błedu .. P0400 ma wiele znaczęń i odnosi się do EGRu. Ale co z nim jest nie tak?? to już nie wiadomo.. podaj tzw. symptom to moze bedzie łatwiej cos powiedzieć. Oczywiscie, że zawór może byc uszkodzony elektrycznie i przerywać pracę tylko co jakis czas, może czasami dochodzic do zwarcia itp. Poza tym przydałaby się informacja, czy te błedy były aktywne, czy były błędami historycznymi .. jezeli były historyczne, to w danej chwili EGR mógł pracować normalnie.

Co do drugiego błędu .. nie mam pojęcia .. ale proponuję sprawdzic VIN .. bo byc może jednak masz alarm :) .. ale nic o tym nie wiesz. Czy ten bład był aktywny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość studentzse

problem z egr rozwiazany, kontrolka juz sie nie swieci blad usuniety i juz nie wyskakuje, wina byl nie zawor elektromagnetyczny egr lecz to co powinien on otwierac i zamykac bylo zapieczone w tej obudowie, chodzi o element ze sprzeżyną ktory widzimy zaraz po odęceniu samego zaworu elektromagnetycznego, mlotek i twardy drut pomógl oraz odrdzewiacz wbijajac to mlotkiem i wyciagajac drutem rozchodzilo sie jak nowe :) co do bledu b3078 jest on ciagle aktywny lecz mialem tez problemy z woda w aucie bo lalo sie przez uszczelke wokoł serwa, problem rozwiazany lecz jeszcze nie wyschla woda dobrze i może to od wilgoci, dzieki wieki chlopaki za pomoc mam nadzieje ze ja tez cos pomoglem opisujac rozwiazanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności