Skocz do zawartości

Czujnik kąta skrętu kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość nilsHolderson

Nie będzie pasowało.Jedyne co z anglika podchodzi to sam silnik bez sterownika.Szukaj tak jak pisałem.

 

Dzięki serdeczne za pomoc tylko ostatnie pytanie ... jeśli kupie całe wspomaganie z europejczyka to czy w komplecie będzie też czujnik kąta skrętu ?domyślam się ,że jak jest - to nie jest potrzebna kalibracja itp.tylko sam montaż i wspomaganie powinno hulać ?

Edytowane przez nilsHolderson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ESP to nie trzeba kalibracji,ale lepiej ją zrobić.Tak jest czujnik.Kalibracja czujnika siły skrętu jest do zrobienia.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za całe wspomaganie Dasz tyle co za nowy czujnik pytanie co lepiej kupić używkę która może być w takim stanie jak Twoje wspomaganie lub nowy czujnik z gwarancją na 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość dadasiek

Troszku odgrzewam, choć pewnie to już było wałkowane.

 

Co byście doradzili w przypadku, gdy wspomaganie juz non stop się wyłącza, tj. błąd c1500 na przemian z c0710. Eh...

 

Czy zaryzykować i na własną rękę zakupić czujnik skrętu i ..... Pan Stefan z podwórka <prawie mechanik> poradzi sobie z wymianą? Jest to ogarnięcia?, czy lepiej szukać pewnego warsztatu ? Jeśli tak, to macie namiar na takowy w woj. śląskim bądź w miejscach ościennych ?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wspomagania elektryczne najlepiej robia w tomauto w Zabrzu. Za czujnik skrętu z wymianą i gwarancją zapłacisz 550zł, przynajmniej tak było w zeszłym roku. Nie dawaj tego robić przypadkowemu mechanikowi bo sobie nie poradzi. Czujnik możesz też kupić wysylkowo w tej firmie jeśli masz daleko. Lepszej ceny chyba nie znajdziesz bo oni to sprowadzają hurtowo z zagranicy i jak szukałem to mieli zdecydowanie najtaniej.

Przy wymianie gość powiedział mi że ten czujnik jest odpowiedzialny za 98% procent awarii wspomagania w merivie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Mateuszw89

Witam

Temat nieco stary ale mam nadzieję że ktoś pomoże.

Mam zdiagnozowany źle działający czujnik ale mechanicy u których byłem mówią, że wymiana samego czujnika jest ryzykowna bo można uszkodzić całe wspomaganie (ponoć przy zdejmowaniu starego czujnika).
Czy ktoś zna serwis który zajmuje się wymianą czujników (najlepiej z jakąś gwarancją na usługę)?
Idealnie jeśli na Podkarpaciu, jeśli nie to mogę podesłać gdzie trzeba.

 

I czy wymiana jest faktycznie trudna i ryzykowna jeśli robi to ktoś niewyspecjalizowany w tym temacie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej jest podana firma, która się tym zajmuje. 

Samemu też się to ogarnie. Dodatkowo trzeba tylko krzyżak zdjąć aby włożyć czujnik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności