Skocz do zawartości

pulsacyjny hamulec drżąca kierownica corsa d


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo 25

Niepokoj mnie ten stan mojego pojazdu.Przy predkosci 90 km przy hamowaniu pulsuje pedał hamulca,przy wyższych predkosciach jest ten sam efekt hamulca +drżenia kierownicy.Bez hamowania jest ok.Byłem u mechanika luzów nigdzie nie ma drązki.wahacze ok.Koła wyważyłem.Tarcze zostały przetoczone dalej to samo a może to wina bebnów ale ich stan jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wyważarce obserwowałeś zachowanie opony?

Nawet kiełbasę można wyważyć, radzę jeszcze raz sprawdzić czy to nie wina uszkodzonej opony.

Według twojego opisu - wszystko na to wskazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koła.Żona mi mówiła ostatnio.....że jak dodaje gazu podczas jazdy czuje dziwne stukanie gdzieś.Trzy szpilki ręką odkręciłem.Pot na czole.Żonka pojechała do teścia umyć auto na garaż.Zmienić koła itp.Gadka szmatka....normalnie horror.A teściowi się oberwało.Nie mam pojęcia jak można takiego babola walnąć.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo 25

felge prostowałem była lekko skrzywiona a opona nie ma babli tylko jak załorzyli na wywarzarke to bierznik chodzi na boki,czyli pewnie opona ale na zakładzie nic ci nie powiedza ze trzeba wymienic.To koło założyłem z tyłu.koła podmienie na stalowe zaobserwuje.Tez sprawa z pulsacyjnym haulcem i kierownica przy hamowaniu.Poszukam machanika co posiada czujnik mierzenia bicia tarcz alle najpierw wezme sie za sprawdzenie piast.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymień uszkodzoną oponę bo szkoda łożysk amorów itp, nie mówiąc o bezpieczeństwie twoim i innych użytkowników dróg bo o tym raczej wiesz. Tarcze i piasty zostaw w spokoju bo to nie one są winne. Szkoda że nie od tego zacząłeś sprawdzenie, najpierw koła, opony i dopiero reszta. Najtrudniejsze do diagnozy jest to co najprostsze i wiadome.

Więcej do tego wulkanizatora/mechanika nie jedź bo szkodzi opinii porządnych zakładów.


Gdy bieżnik opony chodzi na boki to świadczy o uszkodzeniu wewnętrznym opony i kwalifikuje ją do wyrzucenia.

Jazda na takiej oponie może skończyć się wystrzałem - co jest najmniej niebezpieczne - gorsze jest oddzielenie bieżnika od reszty opony co może skończyć się nie przewidywalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,bicie kierownicy występuje przy hamowaniu tylko jak autor pisze.

 

Tarcze do sprawdzenia jak Pablo i to tak jak piszesz,czujnik zegarowy.

 

Pytanie czy przy zimnych hamulcach też występuje bicie czy tylko przy rozgrzanych,bo toczenie tarcz nie przyniosło efektu????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo 25

Bicie wystepuje już od samego poczatku powtarzam tylko przy hamowaniu powyżej 90 km ,powiem wam tak tarcza toczona na tokarce nie daje 100 procentowej pewnosci tarcza pewnie bedzie zwichrowna.Apropo tej opony skrzywienie wystapiło poprzez skrzywienie felgi juz jest naprostowana i opona powróciła do stanu używalności.Nie bije na bok.Jutro podjade do warsztatu gdzie mają czujnik pomiaru bicia zaczne od piast mimo że nie ma żadnych drgań jezeli nie hamuje.Wole to sprawdzic bo koszt nowych tarcz wraz z klockami około 500zł,wszyscy polecają ATE?co myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności