Skocz do zawartości

skrzynia połautomatyczna tecshift


Gość kewlys34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vectra11

Dziękuję za pomoc. Ja jestem w kraju a auto pewnie za około dwa tygodnie dotrze. Będę pytał jak będą z tym robotem problemy. Napiszę jak uda się zdiagnozować co go bolało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Vectra11

Witam ponownie. Auto odebrałem z naprawy. Serwis nie robił tego bo ich procedura to wymiana robota na nowy oraz sterownika skrzyni. Całość pewnie około 15 tys. Auto zawiozłem do firmy z Elbląga, która zajmuje się naprawą lub przekładkami na manualne jak ktoś ma dosyć tego rodzaju skrzyni. U mnie winny był układ (komputer)sterowania skrzyni biegów w którym wcześniej grzebały jakieś amatorskie rączki. Dodatkowo sprawdzono robota, który nigdy wcześniej nie został zdemontowany mimo zapewnień o kilkukrotnej procedurze naprawy ledwo żywego robota. Dodatkowo jak się okazuje oplowski serwisowy amator wlał olej z układu wspomagania do robota zamiast oleju dedykowanego. Po sprawdzeniu robota okazuje się że robot jest w doskonałym stanie. Jedyną rzeczą mechaniczną, którą wymieniono oprócz komputera to takie małe cięgiełko z plastiku na zewnątz skrzyni. Moja nauczka omijać amatorów pracujących w domach po godzinach. Amatorska naprawa i koszty transportu na zawsze pozostaną dla mnie nauczką. Dziekuję za pomoc

Edytowane przez Vectra11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie jakos przyzwyczailem do pol-automatu, moglby tylko troche szybciej zmieniac biegi i mniej mulic silnik na 1 biegu, reszta jest ok

mialem problemy z kolanami po dluzszej jezdzie od sprzegla i stad moj wybor

robiles przekladke czy naprawiales? jak w kosztach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra11

Naprawiałem. Koszty to 1600 z przegladem robota, sprawdzeniem akumulatora ciśnienia i wszystkich podzespołów a także wlany nowy olej. Komputer sterowania skrzyni wstawił mi od mastera 2.5 ale przyuczył parametry i nie musiałem kupować oryginalnego jak mówił pseudo specjalista że muszę kupić komputer dedykowany pod mój numer vin. W zeszłym roku padł mi wtrysk, po wymianie przejechałem może 200 km i niby padł drugi. Jeżdżę raczej trasy to kazałem wyrwać wszystkie aby nie mieć niespodzianek na drodze. Wtedy to niby okazało się że uszkodzona elektronika wtrysku przepaliła komputer sterowania silnika. Koszt nowego niby 3,5 tyś ale mechanik miał firmę która współpracuje z serwisem w Gdańsku i naprawili mi owy komputer za 250. Tyle że do odpalania nie musiałem naciskać hamulca. Dopiero teraz wyszło że nie naprawiano sterownika silnika lecz otwarto mi owe sterowanie skrzyni biegów. Sterownik został skręcony na silikon i pewnie podczas zwiększonej wilgotności się wysypywał. Nie rozumiem jak można było grzebać w sterowniku skrzyni mając rzekome błędy w sterowaniu silnika. Auto po odłączeniu sterownika skrzyni przecież normalnie odpala. Gdyby ktoś chciał przeróbkę to gość za całą imprezkę kasuje 2.5 tys łącznie z wymianą zegarów i zapewnia że nie występują żadne błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest pod robota wiec bez wiekszego znaczenia z jakiego opla cze renowki go wsadzisz, robisz adaptacje i musi banglac

moze naprawiacz myslal ze sterownik skrzyni to sterownik silnika? siedzi se na wierzchu...

zegary moga zostac przy przekladce na manual tylko zastanawia mnie jak radza se z czujnikiem wstecznego bo pa0 i pa6 niemaja czujnika wstecznego, poprostu sterownik skrzyni zapala swiatla kiedy sensory robota stwierdza ze wsteczny wszedl

1600 to raczej niewielka cena jesli z gratami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra11

Ja zapłacilem za naprawę 1600. A o przekładkę pytałem goscia ile by kosztowało. O czujniku wstecznego mówił że zakładają dodatkowy gdzieś na drążkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość LeonNadarzyn

Witam,jestem nowy na tym forum.Szukam pomocy dot. tej nieszczęsnej półautomatycznej skrzyni biegów Quickshift.

Otóż pewnego dnia moje autko nie chciało zmienić biegu na 1A z N .Po ponownym uruchomieniu silnika auto ruszyło,za chwilę znowu tylko N i nie można lewarkiem nic zmienić,po ponownym uruchomieniu silnika nic się nie zmieniło.Wyłączyłem zapłon ,próbowałem jeszcze raz.Niestety nie można uruchomić nawet silnika.Kontrolki świecą brak reakcji.Co zuważyłem: po postoju auta na parkingu po otwarciu drzwi powinna załączyć się pompa ciśnienia sterująca automatem.Szukam podpowiedzi.Z tego co czytam przyczyn może być bez końca.Ciężko z fachowcami.Był jakiś stwierdził pompę ciśnienia ,może ktoś wie czy ona jest zasilana silniczkiem elektrycznym?Na wyświetlaczu świeci kontrolka skrzyni.Będę wdzięczny za wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Adivivaro

Witam. Mam vivaro 2.5 z tecshiftem. Problem polega na tym że czasem po ruszeniu skrzynia nie przełączy biegu z 1 na 2 tylko trzeba się zatrzymać i wrzucić na luz i potem już jedzie oraz drugi problem to mocne szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 i trochę lżejsze z 2 na 3 podczas jazdy na automacie. Rozebrałem skrzynie i sprzęgło wygląda na praktycznie nowe i wszytko jest ori Renault Valeo. 

Edytowane przez Adivivaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość dominikkuska

Przechodziłem te naprawy w moim vivaro wielokrotnie! aż w końcu dałem sobie spokój. Robot wywalony, skrzynia przerobiona na manuala i spokój!!! Przerobienie skrzyni ,pedał sprzęgła, adaptacja skrzyni,wsteczny około3tyś. 3lata po przeróbce i działa!

Edytowane przez dominikkuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności