Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam opla vectrę b 1,8 w automacie. Zdarza się coraz częściej ze po uruchomieniu silnika blokuje się skrzynia i nie można przesunąć dźwigni zmiany biegów . Przy podciąganiu dźwigni która jest na lewarku słychać pod kierownica jakby cos nie chciało zaskoczyć ( taki styk który nie chce zaskoczyć nie znam się na dokładnym określeniu części wiec sorki za język) po dłuższej chwili przełączania dźwigni zmiany biegów, gaszenia i zapalania silnika udaje się zrzucić bieg. Bardzo proszę o jakaś pomoc bo mechaników od automatów w naszym rejonie jest bardzo mało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vectra ma elektrozapadkę, która uniemożliwia przełożenie lewarka bez naciśnięcia hamulca. Opcje widzę 2: albo wyłącznik stopu niedomaga albo sam elektromagnes. Rozebrać obudowę lewarka i sprawdzić, czy pojawia się napięcie na elektromagnesie po KAŻDYM naciśnięciu stop na zapłonie. Jeśli tak, to elektromagnes, jeśli nie - wyłącznik stop lub okablowanie. Prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam jeszcze jedno pytanie jak rozebrałem pod lewarkiem od skrzyni biegów plastyk znalazłem urwany przewód czy jest możliwe ze właśnie od niego jest problem z zrzuceniem biegu ? jeśli tak to czy mógłbym prosić bardziej o określenie od czego mógł być ? dzięki pozdrawiam

post-35812-0-00759400-1441911770_thumb.jpg

Edytowane przez tarb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli na tym przewodzie pojawia się 12V po naciśnięciu hamulca, to jest właśnie od zapadki o której pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi