Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do wymiany popychaczy w mojej Astrze 1.4, z14xep, twinport, (rano po odpaleniu na zimnym silniku słychać klepanie, z okolicy wałków rozrządu - im zimniej, tym głośniej, na dobrze nagrzanym silniku praktycznie nie słyszalne, rozrząd niedawno wymieniony). Chciałem zapytać jaki typ popychaczy jest w tym silniku, dokładniej chodzi mi o to czy jest to popychacz szklankowy, taki jak opisany tutaj: http://www.zssplus.pl/transport/budowa/popychacze/popychacze02.htm

czy popychacz z dźwigienką http://www.zssplus.pl/transport/budowa/popychacze/popychacze03.htm

czy wymiana jest możliwa bez demontażu wałków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według EPC z dźwigienką.

Wydaje mi się, że wałki muszą wylecieć.

1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za szybką odpowiedź, czyli ten "trudniejszy" typ.

chciałem jeszcze zapytać czy ktoś w swoim samochodzie z tym silnikiem robił popychacze, ile to kosztowało

czy wymieniając popychacze, dźwigienki też są do wymiany

Edytowane przez zz1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do pytania zz1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez menelki
      Witajcie.
      Zauważyłem u siebie w Mery A 1,4 (Z14XEP), że ciągnięciu przyczepki mój silnik się nagrzewa nieco ponad normę ( wskazówka przechodzi ledwo poza 90 stopni). Wiem, że wskazówka na desce jest tylko "orientacyjna", ale podejrzewałem uszkodzony rezystor wentylatora, bo przy włączonej klimie wentylator kręci.
      Po wymianie na nowy rezystor uruchomiłem Opcoma i zrobiłem test wentylatora:
      bieg 1 - działa ( cyka przekaźnik, włącza  się wentylator)
      bieg 2 - nie działa ( cyka przekaźnik, wentylator się nie włącza)
      bieg 3 - działa - ( cyka przekaźnik, włącza się wentylator)
      Nie dobierałem się jeszcze do skrzynki przekaźników, ale  mam kilka teoretycznych pytań:
      1. Czy jak przekaźnik cyka, to można wnioskować, że jest sprawny?
      2. Jakie są przekaźniki od wentylatorów ( bieg 2)? Chciałbym kupić zapas, zanim rozkręcę podszybie.
      3. Czy jeśli przekaźnik będzie OK, a na 2 biegu wentylator nie kręci - co może być przyczyną?
      4. Przy jakich temperaturach powinny włączać się poszczególne biegi wentylatora?
      Szczerze powiem, nie zauważyłem nigdy, aby wentylator włączał się na 1 biegu, zawsze jak się załącza to na maxa ( 3 bieg?)

• Przez zbysiorek123
      Cześć,
      znowu mam problem więc piszę. Zastanawiam się czy to już kolejny sterownik chce paść czy przewody. 
      A mianowicie w ciągu 4 miesięcy kupiłem 3 sterowniki i na każdym po jakimś czasie był ten sam problem.
      Na aktualnym sterowniku przejechałem jakieś 10 000 km ( po naprawie w elektro-bip ) i wyskakuje mi kontrolka by jechać do serwisu..  (samochód z kluczem ) .
      Lista błedów na zdjęciu. Po usunieciu wracają. 
      Teraz tak, albo mam takie szczeście do sterowników.... albo przewody..
      I teraz pytanie jak je sprawdzić jest ich cała masa jakieś pomysły ?
      Piny są całe niezaśniedziałe próbowałem szukać ale są sztywne w peszlu . I nie wiem co teraz znowu sterownik ( oddać go na gwaracje ? jak stwierdzą że to nie sterownik to place 300zł za sprawdzenie tak jest napisane w warunkach gwaracji...
      Lecz jak przyszedł sterownik naprawiony to przez te 10 000 km było wszystko ok.

licze na sugestie 
      pozdrawiam

• Przez mg7512s
      Witam. Czy ktoś się orientuje gdzie można dostać używane części do samochodu Opel Astra II? Potrzebuję głowicę do silnika o oznaczeniu Z14XEP 1,4 16v (rozrząd na łańcuchu). Czy ktoś się orientuje ile powinna wynosić wysokość oryginalnej głowicy?
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.