Skocz do zawartości

fabryczne lpg w astrze J - czy może sprawiać kłopoty?


Gość bogdanz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek 398

To niech przynajmniej zamontują Ci lubryfikator jak w japońcach się to robi. Gniazda ciut dłużej pożyją. Koszty to jakieś 200-250 zeta więc nie fortuna - robiłem kapę silnika w Mazdzie 3 bez lubryfikatora. Niecałe 30kkm na LPG i pobierał jedyne 4 litry oleju na 3 tys km.

Jeśli ktoś zajeździł silnik z LPG w niecałe 30kkm to raczej na pewno nie przez brak lubryfikatora.

Gość w okolicy (mechanik, nie tylko "gaziarz") który założył już "parę" instalacji (m.in. do Toyot, Hond) twierdzi, że to jest potrzebne jak woda święcona i jeśli coś tam rzeczywiście 'chroni' to tylko zawory ssące.

Podstawa to pilnowanie luzu zaworowego i optymalny (nie ubogi) skład mieszanki w każdych warunkach pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Jeśli ktoś zajeździł silnik z LPG w niecałe 30kkm to raczej na pewno nie przez brak lubryfikatora.
tu sie z kolegą zgodzę ..

rozmawiałem z niejednym gazownikiem .. miałem zresztą jedno z aut na gazie w przeszłości .. i oni twierdzili, że jezeli auto bedzie prawidłowo zestrojone, serwisowane to taka przypadłośc jak uszkodzenie głowicy zdarza się niezwykle rzadko. Jak jest w rzeczywistosci też nie wiem .. ale ogólnie doświadczenie mówi mi, że jest w tym dużo prawdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć po tym można poznać złego instalatora lpg :) jak usilnie namawia do założenia lubryfikacji i wmawia że jest konieczne...

A i instalacja ma mieć optymalny skład mieszanki pod kątem dobrego spalania a nie pod kątem oszczędności w portfelu, bo niektórzy i tak robią... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W0LPE8E4XD8057628

 

W0L:General Motors

 

P:Astra-J

 

E8:E35 (Estate) (Cosmo / SE / Elite)

 

E:Active Manual belts, airbags, driver and passenger front, front seat side, Roof Side

 

4:A14NEL (LUJ&KL7)

 

X:Check Digit

 

D:2013

 

8:Ellesmere Port

 

057628:SERIAL NUMBER

 

 

Zdekodowane wyposażenie:

KL7 = DZIAŁANIE GAZOWE LP - czyli ma zamontowany fabrycznie LPG

 

Próbując dojść co jest co, znalazłem opis do tych oznaczeń u mnie - NE4 i NE9.

http://www.opel-infos.de/modelle/mokka.html

 

Co mnie zaskakuje: powyższy link mówi, że Mokka z instalacją LPG dostępna jest tylko B14NET, a przecież na początku był A14NET i wychodził z LPG - tu piszę patrząc według wersji grzes08, który wysunął hipotezę, że &KL7 powinno być przy kodzie silnika z LPG a -KL7 jeśli nie ma LPG.

Tu potwierdzenie - Zafira C ma te same 1,4T co Mokka:

http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_c.html

I jest A14NET z LPG.

 

Nie zgadzają mi się te dane o tyle, że jak zdekodowaliśmy już 1,4T (na przykład Astra kol. Sivakusa) to wcale nie było kodu KL7.

 

Poczekamy może na odpowiedź, bo kol. grzes08 wysłał gdzieś tam zapytanie w sprawie tych silników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki NET w Astrze są silnikami przystosowanymi do LPG taką informację dostałem jak dzwonilem do GM z zapytaniem jak wygląda Sytuacja z założeniem LPG. podobno wcześniej było coś takiego jak przystosowany ale zeszli z tego gdy wypalił im pomysł montażu fabrycznego. I jest teraz z LPG lub bez możliwości montażu. jeszcze raz mówię jest to informacja tel z 2013 gdy chciałem kupić auto bez LPG bo wtedy to kosztowało bardzo dużo nie jestem pewny ale ponad 7tysi. i teraz pytanie dlaczego ja mam NEL skoro jest to silnik słabszy i bez gazu sprawdź jeszcze raz bo ją jednak mam A1.4NET

Edytowane przez qtom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej macie panowie jeszcze objasnienia dotyczace Zafiry, Mokki i Insigni .. wszedzie jak mówiłem opcja LPG oznaczana jest jako KL7 (tak zresztą jak mówiłem)

sam widzę, że dekodowanie VIN raz jest takie a raz jest takie. Myslę, że pojawianie sie i znoszenie nowych opcji wprowadza chaos i w tą dziedziną, która wydawała się być zelazną zasadą.

Co do informacji od producenta .. na razie musimy cierpliwie czekać z uwagi na urlopy, jakie sie jeszcze ciągną. Kolega to monituruje .. wczoraj z nim rozmawiałem w tym temacie, tak wiec trzymam rekę na pulsie.

Chcę wydobyc na nim informację jak poznać, że ta głowica jest wzmocniona a ta nie .. naocznie musza byc jakieś oznaczenia, bo producent silnika musi wiedzieć (jezeli jest tak jak mówię, że głowice się różnią, albo że nie wszystkie są wzmocnione) co ma założyć na silnik. Jezeli nie różni się kształtem, jakims przetłoczeniem itd. to musi byc na głowicy jakies oznaczenie, pieczatka, wgłębienie .. cokolwiek. To wiem akurat z doświadczenia zawodowego.


 

 

W0LPE8E4XD8057628

dla mnie sprawa jest jasna .. masz na osmej pozycji "4"
więc masz silnik:

 

LUJ

Silnik GAS, 4 CYL, L4, 1.4L, MFI, DOHC, TURBO HO, ALUM GME

 

for LUJ-PL5+KL7, 1.4L, 4 cyl., MFI, Turbo (LPG-103kW)

 

silnik 1.4 turbo bez opcją PL5 i z opcją KL7

PL5 - POWER LEVEL; PERFORMANCE DECREASE LEVEL 1 - obnizenie mocy

KL7- CONVERSION PROPANE GAS (LP GAS) - instalacja gazowa

post-7223-0-76498700-1441341901_thumb.jpg

post-7223-0-24649300-1441342392_thumb.jpg

post-7223-0-87233100-1441342407_thumb.jpg

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę nadal nic nie wiemy.

 

 

 

Chcę wydobyc na nim informację jak poznać, że ta głowica jest wzmocniona a ta nie .. naocznie musza byc jakieś oznaczenia, bo producent silnika musi wiedzieć (jezeli jest tak jak mówię, że głowice się różnią, albo że nie wszystkie są wzmocnione) co ma założyć na silnik.

Jest inny numer części. Tak jak w Chevrolecie np te z fabrycznym LPG miały inną czapkę, te bez inną - różne numery. Ten sam silnik (A18XER) w Chevrolecie miał gaz i był dostępny z fabrycznym LPG a w Oplu nie było opcji LPG w tym silniku.

Z moich informacji uzyskanych w centrali GM wynika, że zaprzestali produkcji głowic z nieutwardzonymi zaworami i od roku modelowego 2015 czyli produkcja od lipca 2014 szły tylko i wyłącznie głowice zdatne do LPG. Nie zmienia to faktu, że we wcześniejszej produkcji również zdarzało się, że do auta bez LPG dawana była ta twardsza głowica, jednak występowały 2 rodzaje. Teraz podobno tylko i wyłącznie jeden rodzaj, ten zdatny do zagazowania.

 

Poczekamy na informacje od kolegi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa nie jest jasna bo silnik Net a silnik Nel to jednak dwa różne silniki pod względem oprogramowanie. dodaje fotkę z gwarancji bo auto jest moje od początku 0b3169649d958cbb25a4e6cfb0c05080.jpg

Edytowane przez qtom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności