Skocz do zawartości

fabryczne lpg w astrze J - czy może sprawiać kłopoty?


Gość bogdanz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest też druga opcja czyszczenia magazynów astra V juz nie ma silnika 1.4 140km tylko 150km. A jak widać dużego popytu na LPG nie było bo i cena była kosmiczna pamiętam ze było to chyba 8tys w katalogu jak kupowałem a teraz chyba z 3. To są moje domysły. Bo celowy montaż utwardzonych głowic w czasach totalnych oszczędności w GM jest raczej podejrzany. A tu coś takiego znalazłem co potwierdza moją wiedzę https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://dixi-car.pl/serwis_lpg.htm&ved=0CBwQFjAAahUKEwiJ77-ytf7HAhXJWCwKHcKCAK8&usg=AFQjCNGR3WIgV9-bj5MkH9YdZjUucSdoww&sig2=E8-JWiSW-sTxkfCjw-2DrA tak sobie myślę że nie ma znaczenia jaki kod ma silnik przystosowanie zapisane jest w VIN jako instalacja LPG i może być luj czy coś innego ale to nie ma znaczenia. numer silnika pewnie odpowiada za przystosowanie.

Edytowane przez qtom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a to co mówisz jest możliwe .. ale z doświadczenia wiem, że moze to dotyczyc aut co najwyżej 2015 .. aż takich nadmiarów nie podejrzewam, żeby mieli .. stoki obliczane sa na kilkaset sztuk .. więc w skali świata czy europy to niewiele. Poza tym moga je wkładac jeszcze do sedana i trzydrzwiówki i jeszcze idzie w cascadzie, corsie .. wiec jakby im rzeczywiscie zostało .. to maja jeszcze gdzie upychać ..:) .. z tego co pamietam LPG jest jeszcze montowane w sedanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem przekonany że w fazie montażu idzie silnik z numerem seryjnym przypisanym do VIN. Wiec są małe szanse ze dojdziemy po kodach który silnik jest przystosowany. Bo gdyby tak było myślę że w Dixi-car by się pochwalili i pchali instalacje po 5000zl a oni wręcz przeciwnie zniechęcają do zakładania odradzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie robi w fabryce samochodów .. tu chodzi raczej o wytórcę silników o fabrykę powertrain w Aspern .. może być tak, że ujednolicili proces pod wzgledem częsci .. albo pozostały im czesci wzmocnione .. wiec aby je wyrobić .. pakują wzmocnane głowice do wszystkich silników.

W fabryce aut .. jezeli część przyjdzie po numerem częsci (a jak mówiłem numer częsci jako silnik jest inny dla gazu i benzyny) to cięzko go wrzucić jako coś innego, bo włsnie system Cie trzyma .. ale jesli fabryka wysle to juz jako numer częsci dla gazu .. to nie ma problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tylko ze nie wiesz co jest bo jest to loteria. Wykręcić głowice i sprawdzić numer części. wysłać zapytanie jedynie zostaje. Co do ujednolicenia to bym się zastanowił bo to są koszty. Dziś każdy oszczędza kiedyś instalacja elektryczna była full i można było dokładać co brakuje a teraz to jest coś więcej gdy się pomylą lub braknie im w trakcie montażu tego minimum. Tak że nie wierze ze dali droższe w produkcji części tak sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś instalacja elektryczna była full i można było dokładać co brakuje a teraz to jest coś więcej gdy się pomylą lub braknie im w trakcie montażu tego minimum.

Nie zgadzam się.

Obecne zelektronizowanie systemów samochodowych wyklucza wprowadzanie zmian na własną rękę.

Spróbuj sobie na przykład w Insignii czy Zafirze czy Mokce zmienić zwykłe radio na inny, wyższy model czy nawi i to uruchomić. Nawet ASO jest bezradne, bo pewne rzeczy są do zrobienia tylko na etapie produkcji - na przykład programowanie niektórych systemów. Kiedyś wszystko było analogowe, nie było CAN, auto działało w oparciu o proste zasady elektryki, a teraz naciskając guzik podnoszenia szyby nie powodujesz jak kiedyś podania napięcia bezpośrednio na silnik, tylko przekazujesz informację do BCMa, że trzeba ją otworzyć i dopiero wtedy BCM otwiera szybę poprzez podanie napięcia na podnośnik. Zdechnie BCM i auto stoi - nawet szyby nie działają. A kiedyś drutem zwarę we wtyczce sie robiło i szyba jechała bez łaski. To nie ta technologia. To nie ta epoka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem bt i myślę o navi 950. Aso się nie bawi bo brak instalacji a programowanie w Aso lub autoflash. Jedyny problem to okrojona instalacja. Ale to jest temat rozszerzeniu wyposażenia. Bo temat jest szeroki i jedni mają zbędne kable a inni nie. I to jest tajemnicą GM jaki mają klucz przy montażu. Tak samo jest pewnie i z głowicami może iść cala seria utwardzonych a 30 będzie zwykła i kto wie czy akurat w aucie X jest twarda czy nie skoro tylko do aut z LPG jest oznaczone VIN. Jestem wręcz przekonany że do auta bez gazu sprzedadzą przy wymianie zwykłą bo taka im wyjdzie z VIN co nie oznacza ze pierwotnie nie była utwardzana. Tak jest ze w Opolu ze sami się dziwią ze coś jest. U mnie miało nie być jakiś dwóch kabli a były co ułatwiło programowanie BT w ASO. Gdzieś na forum astry iść wyczytałem ze gość nie miał modułu BT a miał instalacje z mikrofonem. Wiec temat jest bardzo trudny bo brak standardu. Jedno jest pewne możesz mieć coś więcej ale tego nikt nie wie.

Edytowane przez qtom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z navi nie wymyślisz. Była nowa Insignia i koniecznie zamiast radia miało być nawi. Sprowadzili nówkę nawi. I nic. Myśleli nasi w ASO + centrala GM i po miesiącu otrzymali odpowiedź bezpośrednio z Russelsheim. Nie da się, da się na etapie produkcji lub auto musi pojechać do Russelsheim. Astra J myślę, że będzie podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności