Skocz do zawartości

Miękki pedał hamulca


Gość Marcin4988

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Marcin4988

Wymieniłem cały komplet uszczelek w pompie i tu jest dziwna sprawa ponieważ gdy silnik jest wyłączony to pedał po odpowietrzeniu jest twardy i prawie w ogóle nie da się go wcisnąć. ale gdy odpale auto to pedał znów wpada do końca i ledwie hamuje. Nie wiem co robić.

Panowie proszę pomóżcie. Już nie wiem co robić. Pedał nadal wpada do podłogi podczas jazdy. A gdy jest wyłączony silnik to pedał jest sztywny. Co to za czary? A moze serwo? Zgaduje ponieważ nie wiem jak w środku jest zbudowane serowo i nie wiem co mogło w serowo nawalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowietrzaj na odpalonym silniku, ale najpierw jeszcze odpowietrz pompę.

Wpisz w wyszukiwarce - odpowietrzenia hamulca - http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

Poczytaj i powinno pomóc.

Jak nie masz ABS-u to musisz zaatakować regulator tylnego hamulca.

Ja ostatnio odpowietrzałem przy uruchomionym silniku, też nie udało się odpowietrzyć na zgaszonym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin4988

Właśnie zrobiłem tak jak mówiłeś. Odpowietrzylem najpierw na wyłączonym silniku a potem na włączonym. Trochę się polepszyło bo nie wpada pedał do końca tylko do połowy ale jest minus taki że podczas gwałtownego zahamowania nie chce blokować kół. Nawet przy bardzo silnym wciśnięciu hamulca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi .. czy z odpowietrzników leci już świeży płyn ..czy jeszcze stary??

jak bym przelał jeszcze ten układ tak aby nowy płyn pojawił się na odpowietrznikach

czy pedał rośnie po pierwszym nacisnięciu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin4988

Powiem szczerze że całego układu nie przelałem bo na trzch kołach było ok więc kolega pompował po pięć cykli. Ale za to jeden lewy tylny był najgorszy gdzie już na początku zaczoł lecieć czarny płyn więc nim się zajołem najbardziej i przelałem przezniego dwa zbiorniczki.

Teraz jest tak że peda wpada prawie do połowy ale hamuje. Tylko ze nawet przy silnym naciśnięciu hamulca podczas jazdy nie chce zblokowac kół.

Edytowane przez Marcin4988

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował przelać cały układ .. tym bardziej, że masz ten płyn czarny .. hudraulika to takie cholerstwo, że nie działa .. a potem sam nie wiesz dlaczego zaczyna działać .. niewielka ilośc powietrza może spowodować, że układ gupieje i nie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności