Skocz do zawartości

Miękki pedał hamulca


Gość Marcin4988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin4988

Ok. Albo ostatnia opcja jest taka że dac auto na serwis i niech tam podłącza układ pod maszynę która sama przepłuka układ nowym płynem pod ciśnieniem i wyschnie całe powietrze. Tylko ciekawe ile taka sprawa kosztuje bo może koszt mijać się z celem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No toś pojechał po bandzie.

Większość zakładów i serwisów robi po staremu.

Ale z tego co piszesz wnioskuje że odpowietrzałeś nie wszystkie koła, więc układ jest zapowietrzony zwłaszcza że była robiona pompa.

Już pisałem wcześniej że jak nie ma ABS-u to trzeba zaatakować korektor hamowania (najlepiej na kanale odpowietrzać) i zacząć od pompy.

Lać świeży płyn i odpowietrzyć nawet jeszcze raz.

Jak masz ABS to zaczynamy od pompy, następnie najbliższe koło i przeciwne tylne później druga sekcja.

Jak będzie dalej kiepski hamulec to odpowietrzyć na uruchomionym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin4988

Koła wszystkie odpowietrzałem ale jeden najwięcej bo to w nim był czarny płyn. Nie mam abs. A kolektora hamowania nie ma niestety u bo przejrzałem cały układ hamowaniA i od pompy do tylnych kół idą tylko same wężyki, nie ma nic po drodze. Ale dziękuję wam koledzy za cenne informacje które mi pomogły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma kolektora, to w zimie tył by cię wyprzedzał jak nie masz ABS.

Chyba że ktoś zrobił przed tobą jakąś modyfikację i dlatego problem z hamulcami się pojawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Albo ostatnia opcja jest taka że dac auto na serwis i niech tam podłącza układ pod maszynę która sama przepłuka układ nowym płynem pod ciśnieniem i wyschnie całe powietrze. Tylko ciekawe ile taka sprawa kosztuje bo może koszt mijać się z celem.

 

Ja sie jeszcze nie spotkalem by jakis warsztat mial takie rzeczy. Jak juz to maja odsysarke i na tym koniec. Odciaga plyn ze zbiorniczka. Zalewa nowym do pelna. Odkreca na podnosniku odpowietrznik i odciaga az bedzie widac plyn jasny. I tak wszystkie kola. Ludzie wymyslaja jakies tajemne sposoby wymiany plynow hamulcowych, jakies plukanki ato ukald w ktorym im mniej grzebiesz tym lepiej pracuje. Jedynei co to okresowa wymiana plynu hamulcowego i po sprawie. My w oplu to ześmy wymieniali plyn w zbiorniczki najczesciej a jak juz byla osoba pomocna to odpwoietrzalem tez wszystkie kola i przy okazji spuszczalem resztki starego plynu.

 

Korektorw w ukladzie jest sporo rodzajow nawet w astrze F od okrektorw na przeowdach przy pompie po korektor na tylnej belce. W AF musi byc na tylnej belce.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość grzes1987

Były wymienione tarcze klocki szczęki bębny. I bylo ok przez pół roku.

Podstawowa sprawa to musi być sprawny sam regulator szczęk w bębnach bo inaczej w miarę zużywania się szczęk regulator ma je zatrzymać jak najbliżej bębna w przeciwnym razie będą się cofać do położenia pierwotnego i ten poślizg w odległości będzie odczuwalny właśnie na pedale hamulca także w formie wpadania dopóki szczeki nie napotkają faktycznie oporu na bębnie. Tyle w temacie bębnów.

Teraz opisze mój przypadek. U mnie jakiś fachura zastąpił regulator dwoma skontrowanymi nakrętkami na śrubie,bylo sztywno a szczęki zużywały się,pedal coraz bardziej wpadał,można bylo odpowietrzać sobie do woli,w końcu pare dni temu straciłem hamulce,różnica skoku pedału była tak duża ze siadła mi pompa albo się tak zapowietrzył,ale mimo domysłów kupiłem nowe gumy do pompy,założyłem,ustawiłem te nakrętki na śrubach regulatorów w bębnach tak ze bęben wchodził prawie na styk,ręczny automatycznie zrobił się brzytwa.

No i dobra bierzemy się za odpowietrzanie bo przecież pompa była zdemontowana i wdarło się powietrze,odpowietrzałem standardowo tak jak każdy to zna z takich forum,nic to nie dało,postanowiłem kupic pompę na szrocie w przekonaniu ze nowe gumy w starej nie pomogły i kupiłem za cale 10zł drugą pompę,jednak korzystając z sytuacji ze mam dwa korki do zbiorniczków jeden poświęciłem i zrobiłem z niego przystawkę do kompresorka aby odpowietrzyć układ ciśnieniowo,mysle sobie jak starej nie uda się tak odpowietrzyć to faktycznie siadła,rozebrałem jeden korek,zrobiłem w nim wymiarową dziurę wiertłem pod wentyl od kół bezdętkowych,troche poksyliny i gotowe.

Mój patent założyłem na zbiorniczek zalany płynem pod zgrzew zbiornika,nabiłem powietrza kompresorkiem z lodówki aż zaczęło syczeć z przyłączki węża kompresorka,poluźniłem przewody przy pompie aż nie poleciał płyn,co ciekawsze poruszałem samym zbiornikiem i też uszło powietrze z uszczelek,potem znowu na bieżąco uzupełniałem płyn i dobijałem ciśnienie po każdym odkręceniu odpowietrznika przy każdym z kół,odpowietrzyłem w taki sposób każde kolo przy okazji przetoczyłem nowy plyn,bez żadnych prób i zabaw wsiadłem w samochód,pedał twardy jak z salonu,tak samo po odpaleniu,przejechałem się na próbę,hamulce żyleta,i takim sposobem samemu bez żmudnego pompowania pedałem odpowietrzyłem perfekcyjnie cały układ,chciałem jęcze dodac że pompa była zapowietrzona w taki dziwny sposób ze nie mogłem jej odpowietrzyć standardowymi metodami a pedał wchodził do konca,pompowanie nic nie dawało,za każdym razem wpadał do konca,wyglądało na uszkodzoną pompę,a jednak kompresorem da się bezproblemowo zrobić to samemu.

W moim przypadku tak to akurat wyglądało.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Kamil Skrzekuu

A u mnie bylo podobnie z tym pedalem dopiero po wymianie odpowoetrzników na nowe problem rozwiązany hamulce działają jak należy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ceranix3

Temat dosc stary,ja na tym forum nowy.

Co do odpowietrzania,skad sie wzielo z tym abs-em ze od blizszego?Moze w nowoczesnych autach tak,ale np.w ksiazce"sam naprawiam astra II i zafira" jest napisane tylko ze odpowietrzanie jest od tylnego prawego kola,potem tyle lewe,przednie prawe i przednie lewe.

Jedyna wzmianka przy pojazdach z abs-em jest taka zeby niezapowietrzyc pompy bo trzeba pozniej odpowietrzac pod cisnieniem.Sam jestem dokladnie dzisiaj po odpowietrzaniu tylnych hamulcy bo regenerowane byly zaciski i tez pomimo odpowietrzania i na zgaszonym i na wlaczonym i znow na zgaszonym aucie-wymienilem caly plyn na nowy-i braku praktycznie babelkow,hamulec jest dosc miekki-przynajmniej tak mi sie wydaje- ale auto hamuje-robi 4 slady.Dodam ze wymienilem tez klocki.Zastanawia mnie jak nagle mogla uszkodzic sie pompa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności