Skocz do zawartości

Wtryskiwacze Denso


Gość Jonal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Mam zaskakującą informację co do padnięcia moich wtryskiwaczy. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po sprawdzeniu wtryskiwaczy na serwisie boscha u Pawlika w Stalowej Woli okazało się , że mam zapchane otworki w rozpylaczach. Jak teraz na spokojnie analizuje to nawet by się wszystko zgadzało jak bylismy w Bułgari to zatankowalismy na jakiejś dziwnej małej stacji gdzie były tylko dwa w ochydnym stanie dystrybutory, ale nie mielismy wyjścia bo trzeba jechać dalej. Po zatankowaniu, auto szło nawet ok , ale miałem takie wrażenie jakby od czasu do czasu go coś trzymało. To pewnie to paliwo było zasyfione i tylko była kwetia czasu kiedy coś mi padnie w układzie wtryskowym. Chwała Bogu jest właśnie po czyszczeniu wtrysków i auto pracuje równo, bardzo ładnie zapala poprostu wróciło do życia. Wniosek na moim przykładzie , że trzeba pilnować szczególnie paliwa jakie tankujemy bo naprawa tych wtryskiwaczy to jakiś koszmar finansowy, a naprawa jak piszecie nie wiadomo czy się uda. A dla zainteresowanych czyszczeniem można poczytać na stronie boscha http://www.wtryskiwacz.com/czyszczenie-wtryskiwaczy-diesel-pompowtryskiwacze-regeneracja.htmljakie mogą przyczyny uszkodzeń. Mnie jako mało znającego się na mechanice te artykuły wiele rozjaśniło z jakmi problemami możemy spotkać się w układach paliwowych silników diesla common rail. Oczywiście jestem teraz ciekaw jak długo będzie dobrze po czyszczeniu , czy nie okaże się , że po jakimś czasie jednak uszkodzą się te wtryskiwacze lub pompa ze względu na to dziadostwo co zatankowałem. W każdym bądz razie nie załuję czyszczenia bo na razie efekt jest rewelacyjny oby jak najdłużej się utrzymał. A może lać coś profilaktycznie do paliwa z jakiś dodatków, czy ktoś coś poleci sprawdzonego. Poz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwna sprawa. Od czego w takim razie jest filtr paliwa?? druga sprawa to to ze jesli nie spusciles calego syfu i nie poddales dokladnemu czyszczleniu o przewodow, zbiornika, pompy CR i szyby to po pietnastu minutach by bylo po tym calym czyszczeniu wtryskow. Ja mysle ze sprawa raczje zostala zalatwiona na dluzej a to zganianie na paliwo zatankowane to poprawa jedynie samopoczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslę, że kolega Jonal napisał dokładnie to o czym pisze tu na forum od czasu kiedy tu jestem .. dbanie o wtryskiwacze, czyszczenie "odżywkami", które Ty Wesol tak strasznie ganisz i mówisz, że to jest niemożliwe, żeby działały ..

zgadzam się z Tobą, że sprawa nie jest dokładnie tak jak Jonal ja przedstawia ..

zapchanie się otworków rozpylacza .. to jest fakt .. ale niekoniecznie z powodów jakie sa w akrytule .. to jest zapchanie się z powodu spalania sie paliwa w otworkach rozpylacza (byc może z powodu złej jakości paliwa, co nie oznacza, że brudnego paliwa) to jest własnie to co Ty Wesol mówiłeś że jest nie możliwe (nie chce mi się szukac już tego postu) .. to jest własnie jest problem ze spalaniem paliwa .. do tego dochodzi to o czym mówi artykuł .. i jeszcze kilka innych rzeczy.

zasklepianie się otworków paliwa z powodu osadzania się produktów spalania w otworkach rozpylacza.

A stosowanie własnie tych dodatków .. moze spowodowac ich rozpuszczenie .. oczywiście pod warunkiem, że będzie się to robiło regularnie.

Jonal ja osobiście używam STS i/lub Schella .. troche zamiennie, nie stosuje smarowania olejem do silników dwusuwwowych, leję paliwo zwykłe ale tylko na wybranych sprawdzonych stacjach (oczywiscie jadą w trasę musze gdzieś zatankować), ale ostatnio kolega poddał mi pod rozważenie dobrą wg. mnie mysl .. jak jedziesz w trasę to nie wyjeżdżaj paliwa do zera i nie tankuj na nieznanej stacji .. lepiej pozostawic troche w baku i dolać paliwo .. nawet jak bedzie złej jakości w połączeniu z tym Twoim dobrym, które zostało Ci jeszcze w baku moze spowodowac, że silnikowi nic nie będzie .. jeszcze nie stosowałem, ale myslę, że zacznę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wytlumacz mi czemu w oplu wymienialem zazwyczaj nie wszystkie wtryski a dosc czesto tylko jeden gora dwa. Co sie dzieje ze u jednego sie zapycha tylko sztuja. W koncy jak jest paliwo kiepskie to powinno siasc calosc. Czemu w corsie noowej mialem tak ze jeden wtrysk CR siadl przy 80 tys km. Tylko jeden. Po wymianie jednego auto pracowalo idealnie. Wiez kiedy wszystkie siadaja wtryski?? Jak jakis cymbal silkonem uszczelnial pompe czy inne elementy ukladu paliwowego. Wtedy drobinki silnikonu ida z paliwem i wszystkie wtryski zalatwiaja. TO co piszesz to by dowodzilo ze wtryski powinny siadac od kiepskiego paliwa praktycznie zawsze a tak nie jest- czyli ktos zaleje paliwo na stacji krzak to powinien ujechac 10 km i koniec a ja ci mowie ze paliwa dawalismy do ekspertyzy nie raz i auta byly flotowe gdzie musza lac np tam gdzi emaja podpisane umowy czyli np orlen albo shell i mimo to siadal wtrysk jeden albo dwa. Czasami przy przelocie ponizej 100 tys km ba nawet i po 20 tys km a czasami siadl jakies jedne albo dwa po 300 tys km. Wez mi tu nei pitol o takich specyfikach bo kiedys pewnei i Ciebie to spotka i wtedy co powiemy ze nei dbales o uklad paliwowy. Komu to napisalem ale chyba na forum astry g jak mu siadly wtryski w 1.9 cdti ze nie dbal. Pojechali mnie poczatkowo to potem pisalem ze to yla ironia bo goscia znam i wiem ze auto to jego oczko w gowie. Jeszcze sie dziwilem ze sam wymienial koncowki boscha i w sumie koszty byly jakies neiwielkie bo koncowka jedna cos kolo 150 zl jesli mnie pamiec nie myli.

Pompowtrsyki sa chyba nawet jeszcze bardziej czule jak CRki i mozesz mi wierzyc albo i nie ze u kuzyna w alhambrze to 800 tys km i dalej ganialy. Umnie ciort wie ile auto ma nastukane i wlasnei jutro do mnie trafiaja moje pompki z wymiany rozpylaczy a byly okej do samego konca . na szafie mam cos kolo 270 tys ale kto wie czy nie powinno tam byc juz na poczatku jeden. Czemu pompki mam od innego auta i niby okej a kible sie okazaly.

 

Czemu wtryski od VP'kow nie saidaja tak czesto a te od CR juz tak??Wez to wytlumacz co tam jest takiego innego??

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wytlumacz mi czemu w oplu wymienialem zazwyczaj nie wszystkie wtryski a dosc czesto tylko jeden gora dwa. Co sie dzieje ze u jednego sie zapycha tylko sztuja. W koncy jak jest paliwo kiepskie to powinno siasc calosc. Czemu w corsie noowej mialem tak ze jeden wtrysk CR siadl przy 80 tys km. Tylko jeden. Po wymianie jednego auto pracowalo idealnie.

zachowujesz się wesol jak dziecko .. a czy jak boli Cie ząb .. to jeden czy wszystkie leczysz?? czy wyrywasz?? a zadawałeś sobie pytanie dlaczego akurat ten a nie inny?? przecież wszystkimi zębami jesz to samo?? Pytasz bo tak myślisz czy udajesz .. tego kim chyba nie jesteś.

Ale odpowiem Ci .. bo wykonanie wszyskich części nie jest jednakowe, i spalanie w jednym cylindrze moze byc lepsze nić w drugim, do styl jazdy kierowców jest różny, jeden lubi jeździc wyżej drygi nie lubi, jedne paliwo jest lepsze a inne gorsze .. i takich przykładów moge dac Ci więcej.

 

 

TO co piszesz to by dowodzilo ze wtryski powinny siadac od kiepskiego paliwa praktycznie zawsze a tak nie jest- czyli ktos zaleje paliwo na stacji krzak to powinien ujechac 10 km i koniec a ja ci mowie ze paliwa dawalismy do ekspertyzy nie raz i auta byly flotowe gdzie musza lac np tam gdzi emaja podpisane umowy czyli np orlen albo shell i mimo to siadal wtrysk jeden albo dwa.

ja nie mówię, że zawsze .. zawsze to sie po śmierci lezy odpowiednio głęboko pod ziemią .. zdarza się, że tak jest i to nie od razu .. Ty nawet możesz nie wiedzieć gdzie i kiedy to trefne paliwo zalałeś .. a po czasie i tak wyjdzie .. bo od tego dnia zaczyna sie proces zatykania .. podobnie jak z rdzą. Po drugie nie jestem naiwny, że złe paliwo jest tylko na stacji niemarkowej a w koncernach jest cudowne .. ostatnio pisałem, że zatankowałem na mazurach w Lotosie .. i co .. tez był problem.

 

 

Czasami przy przelocie ponizej 100 tys km ba nawet i po 20 tys km a czasami siadl jakies jedne albo dwa po 300 tys km. Wez mi tu nei pitol o takich specyfikach bo kiedys pewnei i Ciebie to spotka i wtedy co powiemy ze nei dbales o uklad paliwowy. Komu to napisalem ale chyba na forum astry g jak mu siadly wtryski w 1.9 cdti ze nie dbal. Pojechali mnie poczatkowo to potem pisalem ze to yla ironia bo goscia znam i wiem ze auto to jego oczko w gowie. Jeszcze sie dziwilem ze sam wymienial koncowki boscha i w sumie koszty byly jakies neiwielkie bo koncowka jedna cos kolo 150 zl jesli mnie pamiec nie myli

oczywiscie, że może to spotkac każdego .. ale zmniejszasz ryzyko .. ja nie mówiwe, że mi się nie przydaży .. ale jak dotad się udaje .. a od 2003 r. jeżdżę dieslami na common railu, które nie lubią złego paliwa. I mam nadzieję, że tak jest bo bardzo dbam o ten aspekt.

 

 

Pompowtrsyki sa chyba nawet jeszcze bardziej czule jak CRki i mozesz mi wierzyc albo i nie ze u kuzyna w alhambrze to 800 tys km i dalej ganialy. Umnie ciort wie ile auto ma nastukane i wlasnei jutro do mnie trafiaja moje pompki z wymiany rozpylaczy a byly okej do samego konca . na szafie mam cos kolo 270 tys ale kto wie czy nie powinno tam byc juz na poczatku jeden. Czemu pompki mam od innego auta i niby okej a kible sie okazaly. Czemu wtryski od VP'kow nie saidaja tak czesto a te od CR juz tak??Wez to wytlumacz co tam jest takiego innego??

nie jestem omnibusem .. bo jakbym takim był to bym z Tobą takich dysput nie prowadził .. a pytaniem co do różnic pomiedzy wtryskami toś mnie rozwalił .. jezeli Ty nie wiesz czym sie rożnią, jaka jest różnica w ciśnieniu pracy, rozpyleniu, dokładności wykonania .. i to chocby z tego powodu wiadomo dlaczego siadaja szybciej C/R i pompowtryskiwacze od VP. Materiały uzyte .. też są inne .. kiedyś mogłes dodawać ołów, chrom czterowartościowy .. teraz większość producentów od tego musiała odejść .. bo ekologia .. częsci sa słabsze .. nie maja wytrzymać tyle .. co samochody z lat 90, czy poczatku 2000.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a paliwo w DE jest jakies lepsze czy tkaie same jak unas?? Psuja sie tma wtryski czy nie?? Powiem ci z emam kolege z Norwegii i pracuje w aso VW i tam tez sporo tego przewalkowal. TEz kiepskie to paliwo jest?? Akurat cisnienei na wtryskach CR i PD tez sa podobne. Poza tym pamietaj ze cisnienie np 2000 barow to cisnienie maksymalne. W PD tez jest 2100 czy 2200 barów ale otwarcie pompek wiesz przy jakim jest cisnieniu?? A w pompie VP w tdiku jakie jest cisnienie?? Podpowiem ci ze w VP pierwsze cisnienie otwarcia to 220 barow a drugie to 300 ale jakie cisnienia tam panują tak naprawde??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no dobra a paliwo w DE jest jakies lepsze czy tkaie same jak unas?? Psuja sie tma wtryski czy nie?? Powiem ci z emam kolege z Norwegii i pracuje w aso VW i tam tez sporo tego przewalkowal. TEz kiepskie to paliwo jest?? Akurat cisnienei na wtryskach CR i PD tez sa podobne. Poza tym pamietaj ze cisnienie np 2000 barow to cisnienie maksymalne. W PD tez jest 2100 czy 2200 barów ale otwarcie pompek wiesz przy jakim jest cisnieniu?? A w pompie VP w tdiku jakie jest cisnienie?? Podpowiem ci ze w VP pierwsze cisnienie otwarcia to 220 barow a drugie to 300 ale jakie cisnienia tam panują tak naprawde??
ale ja nie mówię, że tylko i wyłącznie wtryski zatykają się pod wpływem złego paliwa .. nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka .. moze się okazać, że paliwo jest dobre a wtryskiwacz sie przytka .. skutek bedzie ten sam ale powód inny np. gorzej wykonany wtryskiwacz (mieści sie w specyfikacji, ale w górnej lub dolnej tolerancji jakiegos parametru)

 

 

W PD tez jest 2100 czy 2200 barów ale otwarcie pompek wiesz przy jakim jest cisnieniu??
tutaj cisnienie przy jakim otwierają się wtryskiwacze nie zależy od wtryskiwacza tylko od pompy .. to po pierwsze .. steruje tym elektronika a nie mechanika .. ECM steruje wtryskiwaczem tylko za pomocą momentu otwarcia i czasem a nie cisnieniem. Od cisnienia jest pompa paliwowa i common rail.

 

Podpowiem ci ze w VP pierwsze cisnienie otwarcia to 220 barow a drugie to 300 ale jakie cisnienia tam panują tak naprawde??
a silniku 1.7 DTI (ostatni silnik na pompie rotacyjnej) miały na poziomie 175 bar a drugi był w okolicy 300 bar. I tak były sprawdzane wtryskiwacze na testerze recznym .. a do tego był automat, który badał jeszcze przepływy na dawce pilotowej i zasadniczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tutaj cisnienie przy jakim otwierają się wtryskiwacze nie zależy od wtryskiwacza tylko od pompy .. to po pierwsze .. steruje tym elektronika a nie mechanika .. ECM steruje wtryskiwaczem tylko za pomocą momentu otwarcia i czasem a nie cisnieniem. Od cisnienia jest pompa paliwowa i common rail.

 

Steruje ECM podawaniem impulsu na cewke wtryskiwacza. Pompa pompą ale pamietaj ze ECM tez czuwa na praca pompy i masz zawory na szynie itd. Jednakze wtryski CR nei pracuja caly czas na cisnieniu dajmy na to 1800 barów. nei zawsze sa otwierane przy takim cisnieniu.

 

 

 

a silniku 1.7 DTI (ostatni silnik na pompie rotacyjnej) miały na poziomie 175 bar a drugi był w okolicy 300 bar. I tak były sprawdzane wtryskiwacze na testerze recznym .. a do tego był automat, który badał jeszcze przepływy na dawce pilotowej i zasadniczej.

 

Przeczytaj z ezrozumieniem co napisalem. nie chodzi o to jak sa ustawione cisnienia na wtryskach tylko jakie cisnienei panuje jak jest podawane paliwo. Czy jak jest otwarcie wtryskiwacza dla dwaki zasadniczej to jest cisnienei 300 barów czy moze nieco wieksze?? Jakie ono jest??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

masz zawory na szynie itd. Jednakze wtryski CR nei pracuja caly czas na cisnieniu dajmy na to 1800 barów. nei zawsze sa otwierane przy takim cisnieniu.
nie w kazdym silniku masz zawory na pompie sterowane impulsem elektrycznym .. zazwyczaj zawory na C/R tzw. rozładowywujace są mechaniczne .. oczywiscie, ze wtryski pracują pod takim cisnieniem tylko przy duzych obciązeniach .. ciśmnienie na idlu masz tylko 24 MPa czyli 240 bar dla silnika 1.7 CDTI. W 1.9 jest nieco wyższe .. bo jak pamietam około 28 lub 30 Mpa

 

 

Czy jak jest otwarcie wtryskiwacza dla dwaki zasadniczej to jest cisnienei 300 barów czy moze nieco wieksze?? Jakie ono jest??
ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest własnie 300 bar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wesol, dnia 17 Wrze 2015 - 11:39, napisał: Czy jak jest otwarcie wtryskiwacza dla dwaki zasadniczej to jest cisnienei 300 barów czy moze nieco wieksze?? Jakie ono jest?? ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest własnie 300 bar.

 

300 barow to próg przy jakim sie otwiera wtrysk kolego a cisnienie moz ebyc duzo wyzsze. Wiesz moze jakie?? TO próg przy jakim pokonuje iglica spreżyne we wtrysku. Caly czas usluje sie dowiedziec jakie jest cisnienie wlasnie gdy mamy pedal gazu w podlodze czyli maksymalne podlanie paliwem. To ze musi przekroczyc te 300 barow to wiadomo ale jest ile tam mneijeiwecej w takich okolicznosciach?? 305 a moze 320bar co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności