Skocz do zawartości

Wtryskiwacze Denso


Gość Jonal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VanDerWoestijn

Mysle, ze Wam temat troszke zbacza z toru.

Moja corsa jezdzi caly czas po holandii, niemczech oraz danii, a wiec paliwo powinno byc dobre. Moje wtryskiwacze domagaly sie wymiany po 360.000 km!! I to tylko 3 sztuki wiec regula raczej tkwi w serii produkcji na jaka sie trafilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

300 barow to próg przy jakim sie otwiera wtrysk kolego a cisnienie moz ebyc duzo wyzsze. Wiesz moze jakie?? TO próg przy jakim pokonuje iglica spreżyne we wtrysku. Caly czas usluje sie dowiedziec jakie jest cisnienie wlasnie gdy mamy pedal gazu w podlodze czyli maksymalne podlanie paliwem. To ze musi przekroczyc te 300 barow to wiadomo ale jest ile tam mneijeiwecej w takich okolicznosciach?? 305 a moze 320bar co??
powiem Ci chyba brzydko za chwilę co o Tobie myślę ..

ja Ci podaję standard .. jezeli rozumiesz co to jest .. standard czyli wymóg producenta .. ja już nie pamiętam czy było tam 300, czy 301, czy 302 .. oczywiscie, że do tego są odchyłki .. +/- 2.. 3% .. nie pamietam tego .. bo to było około 16 lat temu .. nnie pamiętam standardów na pamięć sprzed 16 lat ..

oczywiście, że musi byc nieco więcej .. aby iglica sie otworzyła .. potem delikatnie spada .. ja nie wiem czy urzadzenie automatyczne, które było na zakładzie podawało "pik" który otwierał wtryskiwacza .. czy ciśnienie, które utrzymywało tą iglicę w górze .. a jakie to ma znaczenia??? żadne??? czemu ma to służyć?? sprawdzasz moją wiedzę?? pisałem już, że przepracowałem z tymi silnikami 16 lat .. i wiem co piszę.

Tak jak pisze kolega .. chyba kierunek pomylilismy ..


 

 

Mysle, ze Wam temat troszke zbacza z toru. Moja corsa jezdzi caly czas po holandii, niemczech oraz danii, a wiec paliwo powinno byc dobre. Moje wtryskiwacze domagaly sie wymiany po 360.000 km!! I to tylko 3 sztuki wiec regula raczej tkwi w serii produkcji na jaka sie trafilo.
we wszystkim po trochu .. zalezne jest od styli jazdy, rodzaju eksploatacji, czystosci i jakosci paliwa, dbania o filtry i wymiany, jakości wykonywanych serwisów .. i to nie jeden powód decydyje, ile i w jakiej kondycji nasz samochód/silnik/układ paliwowy wytrzyma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

Prawda jest tez taka, ze robilem serwis samochodu regularnie co 20.000 km od wykrchania z salonu az po dzis dzien, tj; wymiana oleju oraz wszystkie filtry poczawszy od oleju konczac na kabinowym (zawsze wszystkie). Samochod przez caly czas uzytkowania byl i jest tankowany na BP oraz Shell (karty firmowe) i moze stad taka jego wytrwalosc lub udany model...? Pomimo 383.000 na liczniku samochod sprawuje sie bardzo dobrze. Jedyna powazna awaria dotyczyla wlasnie wtryskiwaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam .. to załączałeś filmik z tłukacymi sie wtryskiwaczami?? czy się pomyliłem?? .. i mówiłem Ci, że to wtryskiwacze .. i mówiłes że masz na wymianę .. : SMILE :, wiec się nie przejmujesz ..

 

duzo jeździsz .. samochód nie jest katowany .. jeździsz na dobrym paliwie .. serwis optymalny .. i pewnie udany egzemplarz .. :)

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wesol, dnia 17 Wrze 2015 - 14:46, napisał: 300 barow to próg przy jakim sie otwiera wtrysk kolego a cisnienie moz ebyc duzo wyzsze. Wiesz moze jakie?? TO próg przy jakim pokonuje iglica spreżyne we wtrysku. Caly czas usluje sie dowiedziec jakie jest cisnienie wlasnie gdy mamy pedal gazu w podlodze czyli maksymalne podlanie paliwem. To ze musi przekroczyc te 300 barow to wiadomo ale jest ile tam mneijeiwecej w takich okolicznosciach?? 305 a moze 320bar co?? powiem Ci chyba brzydko za chwilę co o Tobie myślę .. ja Ci podaję standard .. jezeli rozumiesz co to jest .. standard czyli wymóg producenta .. ja już nie pamiętam czy było tam 300, czy 301, czy 302 .. oczywiscie, że do tego są odchyłki .. +/- 2.. 3% .. nie pamietam tego .. bo to było około 16 lat temu .. nnie pamiętam standardów na pamięć sprzed 16 lat ..

 

Dobra napisze Ci zebys nie gadal ze cos tam wiesz. To powiem ci tak ze cisnienie jakie podaje pompa to tak- rosnie do tych okolo 300 barów gdzie sie otwiera wtryskiwacz i zebys sobie nie myslal rosnie dalej a wtrysk podlewa paliwem. Do ilu rosnie w takiej pompie boscha VP?? Caly czas krązysz i krążysz ale nie odpowiadasz na pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tych bezcelowych dyskusji Panowie.

A Tobie Wesol kolejny raz przypominam, że jesteśmy na forum Opla!

Chcecie wymieńcie się telefonami i udawadniajcie wzajemnie swoją wyższość albo się spotkajcie natomiast w tym temacie kończymy polemikę i zbędny offtop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej nie ma problemu. ja nie widze roznicy meidzy pompami bosch VP tak jak inni co dlubia nie widza roznicy czy dlubia w oplu czy vagu skoro jest to EDC15 czy EDC16 boscha.

tak dla wyjasnienia to cisnienie jakie podaje pompa VP na wtryski to ponad 1000 barów. Tka wiec otwarcie sie wtryskow przy 300 czy 380 barach to tylko otwarcie a cisnienei ejst o niebo wieksze. Robilem juz wtryski z podbitym cisnieniem i pilotażowym i z podbitym cisnieniem głównym o np 50 barów w celach testowych. Skutki czasami byly zadziwiajace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zebys sobie nie myslal rosnie dalej
rośnie .. to Twoje ego .. kolego .. tak bardzo, że już nie chce mi się udowadniać Ci, że gadasz wielkie głupoty .. sorry nie mam już ani siły ani chęci .. a to i tak do niczego nie doprowadzi .. bo Ty wiesz lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności