Skocz do zawartości

Opel Ampera - zużycie paliwa


Gość PatrykS

Rekomendowane odpowiedzi

X6 może tez być dla pięciu osób, ale taka np. panamera już nie.

http://tinyurl.com/pgsrjj3

Ale nie w tym rzecz... chodziło mi o to że dla mnie jest to warunek nie do zaakceptowania w tym momencie - 4 miejsca siedzące tylko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no rozumiem .. każdy wybiera sobie co potrzebuje .. rzeczywiście jest możliwość 5 osobowej wersji .. wszystkie jakie dotychczas oglądałem były 4 osobowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wspólny obiekt zainteresowań?

Byłem parę razy w Opolu w Berlinie na charlotenburgu i tam stoi piękna ampera. Za każdym razem płaczę że tylko 4 siedzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podczas ostatniego pobytu w 3city ładowałem gratis pod urzędem miasta w Gdańsku i pod UM w Sopocie. Porażką była wizyta w Rivierze gdzie hucznie ogłaszanie miejsca do ładowania to po prostu gniazdko 230V. W ten weekend jadę Amperą do Polski i również zagoszczę w Trójmieście.

Szlag - akurat mnie nie będzie, a dwie Ampery w Trójmieście to byłby widok :-) Dziś odkryłem kolejne miejsca do ładowania - na parkingu w Aquastacji. Widziałem tam dwa punkty, w każdym dwa zwykłe gniazdka i jedno szybkiego ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i sprawdzone punkty ładowania dodaję do projektu Open Charge Map. Wszystkich zachęcam do uczestnictwa.

 

Wracając do spalania. Ampera nawet z rozładowanymi akumulatorami ww mieście pali mniej niż 3l/100km, na bocznych drogach 4l/100km a jedynie na autostradzie gdzie odzyskiwanie energii nie odbywa się prawie wcale spalanie osiąga 6l//100km. Jeżeli to nie jest rewelacja to ja pytam jak niskie ma być spalanie aby rewelacyjnym je nazwać?

 

Auto jest czteroosobowe co wynika nie tyle z braku miejsca na piąte siedzenie co z wysokiej masy pojazdu i ograniczonej ładowności. Dla mnie osobiście jest to bardziej zaleta niż wada bo dwa tylne fotele oferują dużo wyższy komfort niż jakakolwiek kanapa. 90% kilometrów pokonuję sam lub we dwoje. Rodzinę mam czteroosobową więc nawet komplet mieści się bez problemu. Oczywiście jest to ograniczenie dla większych rodzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowe i sprawdzone punkty ładowania dodaję do projektu Open Charge Map. Wszystkich zachęcam do uczestnictwa.

Zajrzałem - fajna rzecz, mamy w Gdańsku parę miejsc do dodania tam :-)

 

 

 

Wracając do spalania. Ampera nawet z rozładowanymi akumulatorami ww mieście pali mniej niż 3l/100km, na bocznych drogach 4l/100km

Nie mogę tego potwierdzić na swoim egzemplarzu - po mieście pokazywało mi spalanie znacznie powyżej 5l/100km, bliżej 8 raczej. Nie testowałem za wiele, bo po mieście używam prądu, może kiedyś jeszcze sprawdzę. Moja jest sprzed liftingu - może coś poprawili? Albo z moim egzemplarzem jest coś nie do końca OK? W każdym bądź razie spalanie po mieście ciężko porównać, bo każdy jeździ inaczej i warunki codziennie inne. Mi styl jazdy po przesiadce na elektryka wyraźnie uspokoił się :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zacząłem jeździć jak emeryt...

Masz przedliftową więc mniejsza bateria i słabszy system zarządzania energią. Moja jest nówka więc pewnie nieco sprawniejsza. Pytałeś u Hallera czy mogą zrobić aktualizację softu? Podobno to pomaga. W Holandii mam o wiele spokojniejszy i płynniejszy ruch niż w Polsce więc pewnie to też wpływa na moje niższe wyniki. W klubie Ampery mam i tak najwyższe zużycie benzyny. Całkowita średnia od nowości jest u mnie nieco poniżej 3l/100. To dużo ale je częst jeżdżę po niemieckich autostradach a tam benzyny potrafi i 7 litrów wciągać.

 

Open Charge Map to globalna mapa ładowarek którą budują sami użytkownicy. Sam dodałem punkt w Gdańsku, Sopocie i Elblągu i nawet okrasiłem fotkami mojej Ampery.​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności