Skocz do zawartości

dziwne stuk przy skrecaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Corsa B 1998 1.4 16V,ze wspomaganiem i ABS

Mam nadzieję że to już ostatni odcinek z cyklu dotyczącego mojej Corsy.

 

Podczas skręcania, przy wolnej jeździe, czyli głównie na parkingu i tylko w prawo odczuć można lekkie stuknięcie na kierownicy (jakby skrzat jakiś kopną w koło), całkiem dobrze je także słuchać. Można na postoju ustawić kierownice i delikatnie poruszając w prawo dokładnie zlokalizować ten moment i "poprawiać" to puknięcie poprzez minimalne ruszanie kierownicą.

Co to za ustrojstwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam miałem przypadek podobny ale dobrze się skończył Wymianiałem koła po zimie i też mi tak stukało tylko przy skręcia myslałem że przegub poszedł bo tak tyrkało a znając mnie troche katowałem moja corsę pojechałem do mechanika tez jeździł autem potem podkiprował na podnośnik i opytanie -- Kto Ci koło dokręcał :D Spawdź czy masz równo śruby zakręcane jak tak to nie wiem jedź na szarpacze ok 20pln może tuleja jakaś a sprawdź jeszcze krzyzak takie cięgno co idzie z kierownicy w dół w stone pedałów czytałem że to też wymieniają jak są jakieś luzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem przypadek podobny ale dobrze się skończył Wymianiałem koła po zimie i też mi tak stukało tylko przy skręcia myslałem że przegub poszedł bo tak tyrkało a znając mnie troche katowałem moja corsę pojechałem do mechanika tez jeździł autem potem podkiprował na podnośnik i opytanie -- Kto Ci koło dokręcał :D Spawdź czy masz równo śruby zakręcane jak tak to nie wiem jedź na szarpacze ok 20pln może tuleja jakaś a sprawdź jeszcze krzyzak takie cięgno co idzie z kierownicy w dół w stone pedałów czytałem że to też wymieniają jak są jakieś luzy

Co to są szarpacze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co to są szarpacze?

.Jest to urządzenie do wymuszania szarpnięć kołami jezdnymi pojazdu w celu kontroli luzów elementów zawieszenia i układu kierowniczego.Takie urządzenie znajdziesz na każdej stacji diagnostycznej.P :Pozadrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a może łożysko w kole?

 

ale raczej stawiam na końcówki lub drążek kierowniczy może jest wyrobiony

 

albo właśnie czas przypomnieć sobie ile kosztuje nowe łożysko Mcphersona z gumami.

 

stan podwozia elementów nośnych jest dobry i można wykluczyć że podczas skrętu poprostu nadwozie się układa 8)

 

ja kiedyś białej gorączki dostawałem bo mi w kadecie półoś ze skrzyni lubiła wyskoczyć...jak się okazało pas przedni z podłużnicami żył w separacji 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechaników

jeden powiedział że to przekładnia kierownicza

drugi że to się po prostu ciśnienie wyrównuje i że nie ma się czym przejmować

dowcipnisie he he

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam, mam corse c i dokladnie taki sam problem z kierownica. Jedyna roznica ze to stukniecie odczuwam nie zaleznie od kerunku skretu. Ale reszta tak samo, wolny skret o malym promieniu i przy wyprostowywaniu odczuwalny pojedynczy stuk na kierownicy (tak jakby cos przeskoczylo).

 

marwooj, czy udalo Ci sie usunac ten problem? Wiesz juz moze co jest przyczyna takiego stukania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Corsa B 1998 1.4 16V,ze wspomaganiem i ABS

Mam nadzieję że to już ostatni odcinek z cyklu dotyczącego mojej Corsy.

 

Podczas skręcania, przy wolnej jeździe, czyli głównie na parkingu i tylko w prawo odczuć można lekkie stuknięcie na kierownicy (jakby skrzat jakiś kopną w koło), całkiem dobrze je także słuchać. Można na postoju ustawić kierownice i delikatnie poruszając w prawo dokładnie zlokalizować ten moment i "poprawiać" to puknięcie poprzez minimalne ruszanie kierownicą.

Co to za ustrojstwo?

Wyczuwalne stuknięcie czasem pojawia się przy skrecie w prawo(ja go na kierownicy nieodczuwam tylko podobno na zewnatrz słychac), ale zazwyczaj przy prawie maksymalnym skręceniu(bliżej maksymalnego że tak powiem), dlatego należy gdy to się usłyszu(bądź gdy dojdzie się do oporu że już nie można kręcić) troszkę odpuścić i zmnijszyć skręt, nie zrozumiałem dobrze mechanika czemu się tak dzieje(pewne przewody "zmnieniają swoje położenie" coś tam z ciśnieniem-niepotrafie tego przytoczyć). Dlatego radzi po takim "pyknięciu trochę odpuścić skręt" i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie będę zakładać nowego tematu gdyż mój problem pasuje do tego:

 

Dokładnie tak jak opisane wyżej moja Corsa C 2002, Stuka przy skręcie (delikatnym) obojętnie czy w prawo czy lewo. By "posłuchać" o co chodzi wystarczą szybkie ruchy w prawo i szybko w lewo.

 

Prawy przegub zostal wymieniony około 3 miesiące temu.

 

Mechanik stwierdził że to maglownica, ale czy napewno? Mieliście podobne problemy co u Was się okazało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności