Skocz do zawartości

[Astra G] Siedzi tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj jechałem załadowany w piątkę (bez bagażu, z tyłu w sumie siedziało 200kg). Na każdej nierówności, coś haczyło z tyłu (pewnie koło o nadkole). Samochód siedział bardzo nisko. Nawet jak jest pusty, to gołym okiem widać, że przód ma większy prześwit. Dwa miesiące temu wymieniałem sprężyny z tyłu. Przed wymianą samochód również siedział nisko, jednak po założeniu nowych nie było już widać różnicy - do wczoraj.

Co się stało? Dupiate sprężyny? Założone są niby wzmacniane... Amortyzatory z tyłu są ok, w czwartek byłem na przeglądzie technicznym.

Edytowane przez Darus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Pięciu "byków" czy standard po 85 każdy z nich?.Założone niby wzmocnione powiadasz?.Jakieś chińczyki ?....nie daj Boże one.Zerknij czy nie pękły.To,że nowe nie znaczy,że "długodystansowe".

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długodystansowe - dobre :D od tanich wymagałbym chociaż 50tys km a nie 3 :D Pęknięte raczej nie są, przegląd był robiony w porządnej stacji, gdzie kiedyś nie podbili mi przeglądu za walnięty łącznik stabilizatora, więc raczej to nie wchodzi to w grę, aczkolwiek sprawdzę.
Sprężyny kosztowały mnie chyba 120 zł, chińszczyzna oczywiście, jednak w tym warsztacie do "normalnej" jazdy wszystkim takie montowali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez ciagle mam nieodparte wrazenie ze siedzi mi tyl w poprzednich autach byla dupcia wyzej, powinnam wymienic amorty czy sprezyny, zalezy mi jednak na miekkim zawieszeniu nie znosze twardego jakie czesci polecacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na równym stoi na zdjęciu.

Wysokość zawieszenia głównie zależy od sprężyn. Te jeśli są od nowości i są całe pewnie już trochę siadły więc taki efekt. Wymiana amortyzatorów w tym wypadku nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość sprężyn jest ściśle dobrana do danego modelu. Można oczywiście rzeźbić. Co do firmy to nie mam zdania. Oczywiście wystrzegaj się taniochy. Jak dobierzesz do Twojego typu nadwozia to będzie ok. Co do amortyzatorów to na własnej skórze sprawdziłem kupując wcześniej amortyzatory z dopiskiem "na trudne warunki drogowe" Były dużo bardzie twarde co przekładało się na komfort. Teraz mam standard i jest naprawdę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to powiem szczeze wiele reklam kamoki widzialam ale jak kupowalam amorty to byly poprostu najtansze 70 zł inne powyzej 100 zl i to zdrowo, golf byl rupiec i bralam wszystko co Najtansze.... a tu mile zaskoczenie amorty przeszlo 4 lata sluzyly i sluza nadal. sama firma pisze o sobie dobre czesci w rozsadnej cenie...


http://gktrading.pl/oferta/zawieszenie;sprezyny/sprezyny-kamoka-23956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności