Skocz do zawartości

problem z odpalaniem


Gość franek1171

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobi841

Hmm to trzeba będzie popatrzyc na przewody paliwa a czy 3.0 biorą olej ? Czy to normalne przy v6 bo znajomy ma audi a6 2.8 v6 i jemu bierze olej i to podobno normalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem - wszystko zależy od kondycji konkretnego egzemplarza - niech wypowiedzą się właściciele V-ki.

Ja bym nie porównywał silników GM i VAG ani też z żadną inną marką bo to nie o to chodzi - to jedno, a drugie zwróć uwagę ile wiosen liczy twój motorek. Ale ogólnie jak każdy ecotek lubi olej.

Poczytaj na forum wypowiedzi użytkowników V-ek Opla, jest ich trochę (tutaj też), o eksploatacji, na pewno dużo ci się przyda i wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Także mam problem z odpalaniem rano 3.0 V6 LPG. Wygląda to następująco przekrecam kluczyk odpali na około dwie sekundy i gasnie po czterech, pięciu próbach zaskakuje. Jak już zaskoczy i dodaję gazu to potrafi "zaprychać"

Wymienione przewody, swiece, czujnik wałka, cewka. Wczoraj rozmawialem z mechanikiem i ma wymienić filtr paliwa i sprawdzić ciśnienie. Powiem mu żeby bardziej przejrzał przewody i pompe paliwa.

Chyba, że jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość limak33

Także mam problem z odpalaniem rano 3.0 V6 LPG. Wygląda to następująco przekrecam kluczyk odpali na około dwie sekundy i gasnie po czterech, pięciu próbach zaskakuje. Jak już zaskoczy i dodaję gazu to potrafi "zaprychać"

Wymienione przewody, swiece, czujnik wałka, cewka. Wczoraj rozmawialem z mechanikiem i ma wymienić filtr paliwa i sprawdzić ciśnienie. Powiem mu żeby bardziej przejrzał przewody i pompe paliwa.

Chyba, że jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam

Awaryjnie na lpg odpala za pierwszym, gdzie szukać przyczyny jezeli na benzynie na zimnym nie chce odpalic za pierwszym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość limak33

A sprawdzałeś ciśnienie na listwie paliwowej? _ to może być przyczyną kłopotów z zapalaniem.

Mechanik sprawdzał cisnienie i wyszlo, ze jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozwiązałem problem palenia za 5, w końcu i 7 razem na benzynie.
Zatankowałem....
Pływak był zawieszony. Tylko jak się pokapowałem to już miałem rozebrane i wymieniłem filtr paliwa itd. Pływak nadal mi nie działa :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie na lpg odpala za pierwszym, gdzie szukać przyczyny jezeli na benzynie na zimnym nie chce odpalic za pierwszym?

skasuj mapy Pb i pojeździj następnie wyreguluj LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności