Skocz do zawartości

Asus 1025c - Upgrade pamięci na 4GB - system widzi tylko 2GB


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale o czym Ty znow mowisz... przeciez wyraznie widac na zdjeciach ze tu absolutnie o XP nie ma mowy..

 

Sorry ale z tel pisalem a tam nie otwieralem tej fotki co kolega zamiescil.

 

Co do zwiekszanai ramu to fakt tez z 2 giga zalozylem 4 i nic nie poczulem. Ponoc wlansie te dysli SSD duzo daja ale jakos szkoda mi kasy. Ja swoje go lapka nie formatowalem od chyba 4 lat bo jak cos to sobie naprawiam biblioteki i jakos to smiga puki co ale chyba zrobie formata bo juz mam taki smietnik ze szkoda sie bawic w kasowanie pojedyncze. Co do wylaczania bzdetow to tak jak kolega wyzje podawal w msconfigu mamy uruchamoanie to mzoan sobie powylaczac bzdety co startuja razme z systemem niepotrzebie zmulajac uruchamianie systemu. nie wylaczamy tylko rzeczy niezbedne jak stery itp. Ale po co sprawdzanie aktualizacjie itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 'odsyfiacz' też tam coś musi mulić, ssd-ki są dobre ale tylko te 'droższe' by pochodziły na dłużej, to że nie widzi dotyczy wielu wątków, pierwszą to jest czy chipset pozwala na zainstalowanie większej ilości pamięci, w tym wypadku niestety tak jest :-(

 

https://www.asus.com/Notebooks/Eee_PC_1025C/specifications/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona ma takiego EEEpc ale tego z tych pierwszych. To juz ma chyba ze 6 lat ten komp. Tez tam byl w standardzie 1 GB ramu. Zamienilem na kosc 2GB ale to w zasadzi enic nie zmienilo. Pryz tym procku 1.6 i pewnie plycie glownej to za szybki on nie jest. DO diagnozowania jakiegos tam smigania na necie to sie jeszcze jakos nadaje. Bateria kiedys tam wytryzmywala dosc dlugo bo niby powinna wytryzmac nawet do 7 godzin ale tak w realu jak sie cos tam smigalo to tak 4-4.5 h. Ciakwe czy zapodanie tam dysku SSD by przyspieszylo znacznie tego netbooka. Procka nie zmienili chba nawet do dzis w tch eeepc a tylko dysk twardy no i ram chyba. żona ma u siebie 160 GB dysk ale i tak jest jeszcze sporo wolnego. Sprobuje w wolnej chwili zrobic jakis upgrade biosu i zapakowac tam moze wiecej ramu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Starter 7 obsługuje tylko 2GB, przerabiałem to ze swoim lapkiem.

 

Możesz użyć tzw. PAE patch niestety, nie działa on ze zintegrowanymi kartami Intela, więc trochę błędne koło.

 

Aktualnie mam zainstalowany system XP i 4GB, obsługuje 3,5 GB i śmiga jak rakieta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

wgrałem jednak system win7 32, bo 64 procesor nie obsługuje.

 

System widzi 3GB, z 4GB zainstalowanych. Różnica kolosalna, naprawdę fajnie teraz chodzi.

 

Mam jednak inny problem. Straciłem klawisze funkcyjne, ściszanie/podgłasnianie, wifi itd.

 

 

Jak to przywrócić? Jakieś sterowniki? Jakiś program trzeba wgrać? Przeglądam support pod ten model ale nic takiego nie widzę.

 

https://www.asus.com/Notebooks/Eee_PC_1025C/HelpDesk_Download/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zrzut ekranu z managera urządzeń -> interesuje mnie co jeszcze nie jest zainstalowane.

Klawisze powinny działać, ale nie będzie to sygnalizowane na ekranie wyświetlacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem na próbę sterowniki klawiatury i przyciski się pojawiły.

 

Ale nagle się rzuca, że mu brakuje drivera do touchpada, mimo, że działa bez zarzutów. Chciałem mu dołożyć więć od nowa, ale support daje wybór między sentelic a elantech touchpadem. Skąd można wiedzieć jaki mam w tym asusie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności