Skocz do zawartości
SzybkiJasiek

Astra G 1.4 16v wyższe spalanie LPG.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moja Astra taki, że pali mi około 10,5-11l. Gazu 80% trasa, 20% miasto, a kręce samochod do max 3-3,5 tys. Predkość w trasie 80-110 km. Dojeżdzam do pracy codziennie 15 km w jedna i drugą strone.

Kolega ma taki sam silnik i spalanie jest nawet 2 litry mniejsze.

Dodam, że mam uszkodzony chyba termostat, bo wskazówka od temperatury w trasie spada do 70 stopni, a w mieście normalnie podnosi się do 80-90 stopni. Kolega ma tak samo, że wskazówka mu tak 'lata'.

Byłem dzisiaj u mechanika podpiął komputer, ale komputer nie wykrył zadnego błędu.

Byłem u gazownika, ale wszystko jest niby ok, lecz nie podoba mu się czas wtrysku 3.5 ms, powiedział, że za krótki czas(Chyba dobrze napisałem o co mu chodzilo : SMILE :)

Jak u Was ze spalaniem LPG ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zejdź na 2 - 2,5 tys obr. to i spalanie spadnie. Poza tym jest zimno więc to normalne, ze wiecej spala niz latem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, bo astre mam od października.

Gadałem z Tym kolega co ma podobną Astre i on kręcąc Astre nawet do 4,5-5 tys. obrtów jego spalanie maksymalne jest 11 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki ale masz autko nowe czy używane to jedna rzecz.

A druga czy instalacja taka sama.

Trzy autka identyczne czy podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto mam używane kupione w październiku.

Instalacja tez sekwencyjna, jak on, ale nie wiem jaki model.

Astra silnik ten sam 1.4 16v.Różnią sie tylko wersja wyposażenia i kolorem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy że masz inaczej zestrojoną LPG i problem ze spalaniem gotowy.

Następnie w okresie zimowym jest inny stosunek propanu do butanu dlatego spalanie jest wyższe.

Kondycja silnika, zawieszenia, a nawet wielkość i typ opon też ma znaczenie. Dlatego dwa nawet podobne autka mogą się różnić o kilkanaście procent. A nawet jakość gazu ma znaczeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzedni właściciel zalożył sportwe sprężyny, jak i amurtyzatory, oponki 195/65 r.15

Stacja LPG taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kręcenie silnika do 2-2,5 tys obrotów tylko podniesie spalanie. To nie diesel...Mam ten sam silnik, tylko w starszej astrze. Najpierw pytanie ile masz kabli do sondy lambda 1 czy 4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Sondy Lambdy idą 4 lampy.

Wczoraj miałem okazję przejechania się Astra kolegi z Tym samym silnikiem i samochód jego chodzi dużo lepiej się rozpedza.

Edytowane przez SzybkiJasiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kolega oponki ma takie same?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie czy nie powinny być 185?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer o kodzie zakodowania 005 moze mieć opony 195. Ale az taka Różnica przez opony, watpie.

Musze sprawdzić jakie kolega ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego przeczytaj mój 6 post, Możliwości jest mnóstwo.

Jeszcze dodam tylko że nawet jakość montażu instalacji LPG też ma znaczenie, ustawienie właściwej temperatury przełączania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale teraz siedząc u kolegi w Asterce na biegu jałowym jest znacznie duża lepsza reakcja na wciśniecie na pedału gazu.

U mnie gdy nacisne minimalnie się tak jakbyy zadusił i kręci się w góre, a u niego lekkie nacisniecie i idzie od dołu ładnie w góre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to gazownik i regulacja LPG.Przegląd przepustnicy,Egr jeśli masz,świece i reszta pierdół .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli kwestia regulacji, dodam jeszcze że może któryś z czujników silnika nie do końca dobrze pracuje, warto by było zrobić pomiar dynamiczny na beni i gazie też.

Wiadomo że wiąże się to z kosztami, ale czy warto to już zdecydujesz sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Gazonika byłem 3 razy, a on, że więcej już zrobić nie może, ale dodał, że mam chyba za krótki czas wtrysków, jakoś tak, nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Miałem 3.5 ms, a powienien mieć jeden więcej albo mniej.

Są może tutaj jakieś poradniki jak wyczyścić Egr i przpustnice, bo nie ogarniam troche forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś nie tak z tym gazownikiem.

Przecież LPG też można na próbie dynamicznej wystroić, ale musi być na beni wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brat zakładał u niego Gaz do Audi 1.6 8v i chodzi bez zarzutu.

Na benzynie też ma taką reakcje na Gaz Asterka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czas wtrysku 3.5ms na jałowym mieści się w normie - tutaj bym bardziej szukał przyczyn w strojeniu LPG - i to najlepiej na drodze - jeden prowadzi a gazownik podpina laptopa i w trasę - przy stałej prędkości przełącza z benzyny na gaz i sprawdza jak sie zachowuje lambda i czy sterownik nie wydłuża/skraca czasu wtrysków, robisz tak przy rożnych prędkościach na 3 lub 4 biegu (tak aby sprawdzić przy rożnym obciążeniu silnika), aby dobrze zestroić LPG niestety nie wystarczają tylko mapki...

oprócz tego na spalanie ma wpływ ogolny stan samochodu - dla przykładu: jak Ci się klocki zapiekają w zacisku to po każdym hamowaniu masz wieksze obciążenie dla silnika aby ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi