Skocz do zawartości

Dorobienie kluczyka + kodowanie + programowanie centralnego


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy da się przeprogramować immo w kluczyku od innego samochodu, czy trzeba mieć czysty immo?

 

 

Ale pisałeś że masz dwa kluczyki.

Jeden pełny a drugi obudowę bez grota.

W tej obudowie powinna być pestka.

Przełóż tą pestkę do nowego kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale pisałeś że masz dwa kluczyki.

Jeden pełny a drugi obudowę bez grota.

W tej obudowie powinna być pestka.

 

No właśnie powinna. Ale jak się okazało nie ma. Zapewne została przełożona do tego dorobionego kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to nowa na allegro taki transponder kosztuje ok 30 zł.

To musi być jakiś konkretny transponder do Opla? Jakiś konkretny typ, model? Bo na allegro są o różnych symbolach. Jak to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niedaleko do Sieradza to ogarnę Ci temat zaprogramowania immo.

Edytowane przez duzyy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam pytanie, czy ktoś rozbierał kluczyk scyzoryk z merivy? W starej wersji kluczyka przed liftem transporder był wsuwany w kieszonkę obudowy.

Ponieważ posiadam tylko 1 kluczyk scyzoryk to dokupiłem obudowę z grotem do docięcia, oryginalną płytkę z elektroniką oraz nowy transporder.

Wkładając go do obudowy lata on i hałasuje. Znalazłem w internecie że oryginalnie pastylka immobilizera jest w takiej przezroczystej kieszonce dopasowanej do wgłębienia w obudowie. Czy ktoś wie czy można ją kupić i gdzie bo nie znalazłem.

Załączam zdjęcia:

Kluczyk.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do starego tematu. Klucze samochodowe mają to do siebie albo giną, albo się jakoś wyrabiają, albo pada elektronika sterująca centralnym zamkiem. W moim przypadku, po 15 latach użytkowania, odmówiły współpracy z centralnym zamkiem. Jak wiadomo środek / elektronika/ w kluczyku to tylko sterownik centralnego zamka. Da radę jeździć, ale wygoda to wygoda, klikasz i masz otwarte. Na zakupach rączęta zajęte i traw w zamek kluczem. Pomyślałem bateria. No tak jakieś 6 lat temu była wymieniana. Wymieniłem. Nie pomogło, zaprogramowanie centralnego nie pomogło, bo program nie widział klucza. Padła elektronika. Ok, ale pomyślałem, czemu nie może być scyzoryk. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Jest scyzoryk. Oj, ale się rozpisałem do rzeczy. Znalazłem, taki oto zamiennik do Meriv A /za 40 zł /                                                                                                                                                                                                                                                               1442337551_Kluczykmscyzoryk_Easy-Resize_com.thumb.jpg.bd1ece3ec0622de348c07a4277381938.jpg                 Jedynie co jest, to brak styków do bateryjki. Za 20 zł dokupiłem elektronikę z używanego samochodu,  obieg wtórny. . Na aukcji zakupiłem nowy transporter crypto 40 / 11 zł /   60 zł z wysyłką . Rozebrałem stary kluczyk                                                                                                                                                                                                                                            2115834680_Crypto40.png.51717e3193c09ba50c64f7dd0e9bf433.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             IMG_3721_Easy-Resize_com.thumb.jpg.36b95c4b18021a5634bdc7a3b5fc86f2.jpg            Nowa urzywana elektronika pasuie do scyzorykam, potem trochę kleiu do pastylki , bo latała w miejscu dla niel . Potem to , tylmko do Mery , opcom i programowanie. I działa :D                                                               

Edytowane przez Mery 11

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość dzezio1971

Mam dwa kluczyki . Jeden byl z elektroniką do centralnego zamka i imob. ,drugi zwykły z imob. Dorobiłem scyzoryk, przelozyłem elektronike centralnego zamka z prostokatnego i pestke imob. z zwykłego. Wszystko działa ok. Został mi prostokątny z imob. ale brakuje elektroniki do centralnego. Kolega dal mi stary kluczyk w ktorym jest eletronika centralnego zamka . Przełożyłem do swojego nowa bateria proba zaprogramowania i nic. Czy trzeba centralny zamek programować przez kompa czy to sie nie uda? Imobilajzer dziala samochod pali tylko nie otwiera i zamyka. Dodam ze nie mam zadnego kodu pin ( samochod z zagranicy) gdzie moge to zdobyc i w jaki sposob. Jestem z Płocka może jest ktoś kto mogłby mi pomoc . Samochod Corsa c 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności