Skocz do zawartości
Meriva_04

Dorobienie kluczyka + kodowanie + programowanie centralnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dokupić używany kluczyk na allegro + nowa obudowa + nowy grot + transponder.

Elektronika i tu pojawia się pewien problem, pełen zalew anglików z kluczykami Valeo

Jeśli mam kluczyk Siemensa to Valeo nie podjedzie do centralnego ?

Transponder - mam doświadczenia z Audi i tam zakodowanie immo nie było problemem wystarczył kabel za 30 zł plus umiejętność czytania i można było samemu zaprogramować immo, z OP COMem jest równie prosto czy to już wyższa ekwilibrystyka ? Bo jakoś poradników nie dojrzałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opcomie szybko i prosto idzie kluczyk zaprogramować. Jak masz siemensa to jak do będziesz szukać, to meriva czy corsa pod względem elektrycznym są identyczne. Kupowałem u tego sprzedawcy kluczyk składany jak w corsie D i nie było problemu.

http://allegro.pl/kluczyk-pilot-opel-meriva-corsa-c-combo-klucz-i5809606467.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaki typ transpondera siedzi w tych kluczykach bo z tego co się zorientowałem trzeba kupić nowy, starego nie można wykorzystać(przekodować)

Edytowane przez Meriva_04

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego nie określiłeś jasno do jakiego auta chcesz dodać kluczyk, podstawowe pytanie czy posiadasz car pass do auta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dorabialem do mery kluczyk Siemensa kupiłem na aledrogo za 30 zł i gościu dorobił grot imo i nagrał pilota kosztowało mnie 200 plus koszt kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez żartów, to by było zbyt piekne by prawdziwe.Poza tym to kluczyki uzywane nie dorobisz mechanicznie, musisz zakupic grot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak te są w strasznym stanie ja na allegro znalazłem Pana który sprzedaje części z merivy i zadzwoniłem do niego a te nie są od mery chyba a bo grot ja. Mam frezowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to jest z programowaniem centralnego , też w op com ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak op-com ogarnie. Jak coś to dorabiam kluczyki scyzoryki do meriva + programowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opiszę swój problem, może ktoś coś podpowie lub miał taki przypadek. Kupiłem Ople Merivę 1.4 z 2006 roku model na 2007 rok.Przy samochodzie był 1 kluczyk nieoryginalny, dorobiony, bez pilota i oryginalna obudowa kluczyka z pilotem bez grota.

Postanowiłem dorobić drugi kluczyk i po dorobieniu tego kluczyka pojawił sie problem, ten kluczyk otwiera i zamyka drzwi, lecz niestety nie przekręca stacyjki.

Ten dorabiany kluczyk był robiony na 3 sposoby,

1. Na takiej specjalnej maszynie która zeskanowała ten kluczyk który mam i wyfrezowała surówkę.

2. Na innej maszynie która skopiowała przy pomocy kopiału, odwzorowała ten kluczyk który mam i który działa.

3. Na maszynie która dorabia kluczyki na podstawie kodu fabrycznego.

Żaden z tych trzech dorobionych kluczyków nie przekręca stacyjki, a w zamku drzwi działa bezproblemowo.

Mój kluczyk wygląda tak.

http://allegro.pl/obudowa-pilota-kluczyk-opel-astra-iii-h-corsa-d-2p-i7133917694.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co znaczy, że nie przekręca stacyjki? Nie odpala auto? Był kodowany kluczyk do immo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co znaczy, że nie przekręca stacyjki? Nie odpala auto? Był kodowany kluczyk do immo?

No tak normalnie nie da się przekręcić stacyjki.obrócić kluczyka. Do tego dorobionego kluczyka przełożyłem płytkę z oryginalnego kluczyka. Pilot jest dobry bo wszystkie funkcje, takie jak centralny zamek, działają.

Edytowane przez Todek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo majstrowane w stacyjce albo we wkladkach w drzwiach. Trzeba dograc jedno albo drugie. Chyba jednak lepiej wkladke z stacyjce. To prosta robota. Wyciagnac wkladke kluczem ktory przekreca stacyjke a potem nadziac juz wlasciwy klucz na wkladke i zapadki doszlifowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co za klucznik to dorabiał że nie sprawdził na miejscu działania.

Ja bym reklamował.

Drugą opcje podał kolega Wesoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To co za klucznik to dorabiał że nie sprawdził na miejscu działania.

Ja bym reklamował.

Drugą opcje podał kolega Wesoły.

No sprawdzał, spokojnie. Nic nie płaciłem za dorabianie. miał coś tam jeszcze posprawdzać i się odezwać, ale na razie cisza.

Edytowane przez Todek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba taniej wyjdzie kupić używki wkładki zamków i stacyjki i przełożyć pestki od twoich do nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tak, wyjąłem wkładkę stacyjki, trochę się pobawiłem pilniczkiem i ten nieszczęsny kluczyk zaczął działać prawidłowo, przekręca stacyjkę. Niestety nie odpala samochodu, albo odpala i po chwili auto gaśnie. Zapewne jest to jakiś problem z immo. Czy da się jakoś dostroić kluczyk do immo w domowych warunkach, czy też potrzebna jest pomoc specjalisty. Pilot w kluczyku działa prawidłowo, centralny zamek działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz kod car pass to kazdy z opcomem ci doprogramuje nowy kluczyk w immo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi