Skocz do zawartości

[A Sport] Ogrzewanie tylnej szyby i wycieraczka tylna


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest w A, ale we fronterze B są na pewno osobno. Włącznik ogrzewania lusterek na panelu sterowania lusterkami, a włącznik ogrzewania tylnej szyby na kokpicie, obok wylotów wentylacji.

A widzisz dzięki za info - człowiek się uczy całe życie.

I plusik dla kol MMarka za naprowadzenie.

 

Już wiem gdzie kol Nix ma szukać okablowania pod włączniki.

Strzałka czerwona pokazuje gdzie powinien być włącznik wycieraczki.

Zielona gdzie grzanie szybki .post-22355-0-35294400-1449945371_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Z lewej strony, a więc tam gdzie powinien być przełącznik wycieraczek znalazłem kostkę na 5 pinów, podejrzewam że jest od szyby właśnie, bo przeł. wycieraczek ma całkiem inny rozkład pinów.

 

Tak wygląda przeł. szyby - 2 fotki pierwsze ( fotki z netu) , a pod spodem moja niebieska kostka, też 2 fotki.

Kolory nie zgadzają się do końca w mojej kostce i w tej powyżej, no ale to chyba będzie to ?

pzdr Nix

post-19069-0-03789900-1449957367_thumb.jpg

post-19069-0-90188200-1449957389_thumb.jpg

post-19069-0-49794500-1449957879_thumb.jpg

post-19069-0-64399600-1449957891_thumb.jpg

Edytowane przez Nix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie do końca mogą się zgadzać tak samo jak przekrój przewodów.

Grzanie szyby na pewno idzie przez przekaźnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiadomo że przez przekaźnik:)

W sumie 2 kolory się różnią, a 3 są takie same co kostka z netu, przekroje przewodów są "typowe" dla sterowania przekaźnikami.

 

W poniedziałek a max we wtorek będę miał fizycznie oba przełączniki i zacznę od szyby, wepnę przełącznik i będę słuchał czy klika przekaźnik, myślę że powinien:)

 

Osobna sprawa to fizyczny brak kabli w prawym tylnym słupku/nadkolu... Te przewody jednak wszystkie muszą iść wszystkie razem przez jedyną gumową harmonijkę- przepust przy zawiasach klapy, sęk w tym że ich tam nie ma... Moja Frota jest po przeróbkach poprzednika co widać w wielu punktach, poza tym jest lift budy o 2 cale, pewnie ktoś te kable usunął/pourywał ?????

 

Chyba muszę zdejmować kolejno całą prawą stronę tapicerki i gdzieś te przewody oryginalne namierzę ....? Jak nie namierzę to pociągnę nowe, do szyby to 2 sztuki przekroju na oko

1,5 mm. kw., do wycieraczki 4 sztuki ok. 0,75mm kw.

 

pzdr Nix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szyby możesz dać 2,5mm2, nie będzie strat na grzanie przewodu, a masę możesz też gdzieś z tyłu poszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe, aby przewody szły nie całkiem prawym bokiem/nadkolem a środkiem, czyli w okolicy haka holowniczego? Pytam, bo kupiłem Frotę

już z podniesioną budą, więc ktoś przy tym rzeźbił, a była okazja do ucięcia przewodu...

 

W okolicy haka są 2 kostki, nie jestem pewien czy to moźe być do szyby/wycieraczki?

A w jakimś katalogu typu ecat24.com mógłbym podejrzeć jak idzie instalacja ?

 

pzdr Nix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności