Skocz do zawartości

Meriva się dławi na zimnym silniku


Gość GREG1983

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

O tą kulturę ci chodziło?

Kultura jazdy czyli prowadzenie, dbanie o auto jak wolisz, więc nie łap za słowa, to nie forum polonistyczne. Jeździłem od 1998 r. na isntalacji starego typu, potem sekwencyjnej i znam wszystkie niuanse z tym związane.

Pilnowanie minimalnego poziomu benzyny, warto mieć w baku PB98 dla lepszego smarowania. Jeśli dużo jeździmy tylko na gazie to warto czasami na kilka dni przegnać auto na samej benzynie z dodatkiem ulepszaczy, do kupienia na każdej stacji. Należy częściej niż w autach bez instalacji wymieniać filtry, kłaniają się coroczne wizyty u speców w ramach regulacji instalacji. Także samo usytuowanie i ZAMONTOWANIE instalacji elektrycznej podpiętej do akumulatora ma znaczenie. kiedyś auto mi gasło na zakrętach, okazało się, że kabelki nie stykały i rozłączały się pod wpływem siły odśrodkowej przy zakręcie. Warto sprawdzać takie rzeczy jeśli drogi po których jeździmy są dziurawe i wyboiste to może dojść do urwania jakiś łączeń lutów itp. I nie oszukujmy się, zgazowane auto to i więcej wody w wydechu, a co dzieje się z wodą na silnym mrozie? A i bez tego taka woda, która 2-3 lata chlupocze w tłumiku robi z niego istną miazgę, co widziałem na własne oczy przy jego demontażu.

Te i wiele innych czynników sprawiają, że auto zgazowane wymaga poszerzenia wiedzy, której nie muszą mieć posiadacze aut niezgazowanych. Auta zgazowane to większe koszta eksploatacji, przeglądów i większa dbałość o te części auta, które są najbardziej narażone na uszkodzenia w zgazowanym aucie. Generalnie mnie to męczyło, a zajęcie schowka na koło dojazdowe przez zbiornik gazu, bulgotania rodziny (niesłuszne, bo z braku wiedzy), że jeżdżę na bombie sprawiły, że teraz z ulgą moje trzecie auto nie ma tej instalacji. Płacę więcej za paliwo ale przede wszystkim mam komfort psychiczny, amen ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałeś człowieku elaborat na temat który GREG1983 zna .Przejeździł już 40 tys.km na LPG A my zgazowani mamy podwójny komfort psychiczny bo gdy braknie nam jednego paliwa to pojedziemy na innym. Amen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś coś wie albo tego nie wie to pojęcie względne, co do braku paliwa to od tego są stacje paliw.

Edytowane przez mxzptlk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wychodzi na to że kolega adam1954 miał rację, zrobiłem tak jak powiedział.

Wlałem uszlachetniacz, zrobiłem ok 300km i podjechałem do gazownika, ustawił

mape benzyny, dopasował na kompie i śmiga :)

 

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

I problem znowu powrócił... :(

Dławienie na zimnym silniku ale tylko jak dodam gazu...

Jak chodzi na wolnych obrotach wszystko pracuje w normie, po przełączeniu na gaz jest OK.

 

Byłem o gazownika, listwa była walnięta, wymienił listwę i filtry przy okazji (w sumie 300zł) ale to nic nie pomogło,

powiedział że gaz jest ustawiony prawidłowo, że może to być wina z przepustnicą lub czujnikiem temp.

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do komputera i sprawdź parametry pracy.Inaczej to wymienisz pół silnika.

 

Gdy jeździłeś na samym Pb nie dławił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do komputera i sprawdź parametry pracy.Inaczej to wymienisz pół silnika.

 

Gdy jeździłeś na samym Pb nie dławił?

A dokładnie jakie parametry?

 

Gdy jeździłem na samym PB pracował o wiele lepiej, mniej go dławiło i szarpało, gdy odpalam auto na LPG też nie szarpie a gdy pracuje normalnie czyli, gdzy jezdzi na LPG i ma przerwy ok 8 godzin to po odpaleniu i przygazowaniu dławi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry.Pracę sondy, korekty

Warto sprawdzić jak LPG wpływa na te korekty.Może być potrzebne zrobienie korekty LPG po temp.bo to może rozwalać mapę Pb na niższych temp.Może być potrzebne podniesienie temp przełaczania.

Jaką masz instalację LPG.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności