Skocz do zawartości
olomonolo

Obrotomierz zaniża obroty

Rekomendowane odpowiedzi

o ok. 1500 obr/min choć nie zawsze, czasem działa poprawnie tak pół na pół .

Praca silnika jest prawidłowa.

Z początku kilka razy to się wydarzyło po oblodzeniu kabiny z przodu wewnątrz (stał tyłem do słońca, cała wilgoć z bagażnika powędrowała na przód i zamarzła) ale teraz nie widzę już takiej zbieżności wręcz przeciwnie rano zimny odpalam i wskazania ok., popołudniu uruchamiam (stał przodem do słońca) zresztą temperatura jest plusowa i był dobrze wewnątrz przewietrzony.

Obstawiam niełączenie/zwarcie na linii obrotomierz - no właśnie czego ECU? Jak namierzyć ten przewód (np. kolor) Czujnik poł. wał. korb. chyba sprawny skoro praca silnika ok.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze że gdy wskazówka będzie zaniżać obroty to się w ogóle nie podnosi przy włączeniu zapłonu a powinna tak na milimetr. Natomiast gdy obrotomierz działa w trybie zaniżania wskazań przy wyłączaniu zapłonu wskazówka trzy razy uderza (skacze tak po 2-3 mm) o patyczek wspierający na pozycji 0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

człowiekowi też czasem coś dolega - nie wiadomo co.

Ja w aucie Żony też tak czasem mam i nie zależnie od pory roku.

To jest elektronika która nie lubi starości, zmienności temp i wilgotności. Z wiekiem czasem coś się pokarze i jeśli problem nie zacznie występować na stałe, nie zdiagnozujesz co to :-(

Błędów u mnie z tym związanych nie ma żadnych, bo widocznie problem tkwi w samym elemencie wykonawczym czyli układzie sterowania wskazówką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi