Skocz do zawartości

Corsa c 1.3 cdti ....słaba


Gość impress

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Panowie potrzebuje szybkiej porady....mam wrażenie, że moja corsa straciła troche mocy....jakby wolniej sie zbierala....żaden błąd nie wyskakuje....może jakaś nieszczelność na przewodach ....od czego zaczac sprawdzac ?

 

Zauważyłem. że rura ktora wchodzi do pokrywy rozrzadu od gory jest lekko zapocona olejem...?

Czy to moze byc przyczyna ? Moze byc tak .ze poprostu mi sie zdaje bo 1.3 cdtt to nie demon predkosci...

 

Na dole zdjecie gumowej rury wchodzacej do komory rozrzadu na ktorej jest olej..../zdjecie z www\ nie przedstawia mojego silnika

post-39754-0-13532500-1450966083_thumb.jpg

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma separator oleju normalna rzecz jak zaczyna waz starzec sie to sie saczy olej i jest mokry ale do mocy nie ma nic wspolnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz sprawdzić przepływomierz, czy nie jest zabrudzony.

2. Sprawdź, czy nie masz żadnych nieszczelności w układzie dolotowym, jak i wydechowym. Powinieneś usłyszeć wtedy charakterystyczny świst powietrza. U mnie kiedyś osunął się wąż przed intercoolerem i gwizdało strasznie. Spryskuj węże plakiem i jeśli obroty wzrosną, to tam jest nieszczelność.

3. Jak masz dostęp do opcoma sprawdź dane na żywo, może któryś z czujników pokazuje złe wartości (przeważnie masz wartości pożądane podane obok), a komputer niejako z automatu ignoruje te wartości. Przy okazji sprawdź korekcje wtryskiwaczy.

4. Zawór EGR - nie powinien mieć dużego wpływu, ale jeśli jego zablokowanie się spowodowało zatkaniem się od nagaru kolektora dolotowego to ma prawo silnik być zamulony.

W pierwszym załączniku zdjęcie zapchanego kolektora przy 90tys. km i uszkodzonym zaworem EGR. Po czyszczeniu zdecydowanie poprawiła się reakcja na gaz przy niskich obrotach.

post-8701-0-48222500-1451497940_thumb.jpgpost-8701-0-30576700-1451497980_thumb.jpg

Czy pojawiają się jakieś dodatkowe dźwięki. Czy problem występuje zarówno przy ciepłym jak i zimnym silniku?

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca odp....jak mróz zejdzie :) to sprawdze tak jak piszesz .....zawor egr mam plan na wiosne wyczysci a raczej kolektro dolotowy ....

 

Ale nie jest dziwne to, dlaczego nie wywala żadnego błędu (samochod z kluczykiem) ...albo nie wywala bledu przy wyzszych obrotach...Corsa zaczyna ciagnac przy 1700 obrotowa do tej wysokosci obrotow jakby cos go zamulalo....

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawor egr mam plan na wiosne wyczysci a raczej kolektro dolotowy .... Ale nie jest dziwne to, dlaczego nie wywala żadnego błędu (samochod z kluczykiem)

No może być że do wiosny nie dociągniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności