Skocz do zawartości

Opel Tigra nie pali na trzecim cylindrze


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dzisiaj zaczeła nie palić na trzecim cylindrze po wymianie świecy i próbie zamiany przewodów WN i cewki

 

Możesz podać jakiej firmy są kable , cewka i świece??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie za bardzo wiem jakiej firmy są nie przyglądałem się jak na razie tigra pali na cztery nie wiem czy to ma znaczenie zalałem autko preparatem do czyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy może to mu pomogło.

 

Aktualnie mam nowy problem związany z op com china 08/2010 stary komputer zaprogramowałem za pomocą niego chodzi o immobiliser teraz nie mogę zaprogramować ani nowego ani starego cały czas chce kod bezpieczeństwa którego nie mam funkcja zczytaj z eeprom pin nie działa wyskakuje mi po angielsku,że immo jest zablokowany nie można odczytać nie bardzo rozumiem o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i znów powrócił problem nie pali na trzeci cylinder raz jechała na cztery raz na trzy teraz cały czas na trzy czy może się zawieszać wtryskiwacz i nie podawać wcale paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że kolega ma niezły pasztet z tą usterką. Jeżeli w ogóle by nie podawał paliwa lub lał do środka zamiast rozpylać to chodziłby jak traktor tak by nim telepało, ale nie twierdzę że nie, jak myślę może się zawieszać, ale z tego co widać i kolega opisuje to usterka uwidacznia się po pewnym obciążeniu a nie zaraz po dopaleniu to by znaczyło na chłopski rozum że należało by może ten wtryskiwacz poddać dłuższej pracy i przyjrzeć się co z nim się będzie działo. No chyba żeby podmienić na inny zanim co kolwiek będzie się robić tak dla pewności żeby też na darmo nie utopić kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał wolne zamienię albo wezmę ze szrotu drugie w sobotę postaram się to zrobić bo na tygodniu nie mam możliwości jestem kierowcą busow mimo,że pracuję 8 godzin nie ma mnie od rana do nocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 8 godzin ale w praktyce 13 godzin bo między kursami stoję albo godzinę albo trzy i w sumię wychodzi cały dzień no ale to na marginesie

 

Dzisiaj bawiłem się z tigrą i powiem wam,że mnie ten samochód rozbroił poddaję się nie wiem o co chodzi zamieniłem dzisiaj wtryski i niestety ten sam efekt nie paliła na trzeci gar czyli komputer rozebrałem prawy słupek gdzie jest komp i położyłem kompa na podłogę nie odłączając go po chwili odpalam chodzi na cztery zrobiłem pare kilometrów i wszystko ok założyłem nowy komp zaprogramowałem immo i na drugim też na cztery chodzi ale wróciłem do starego i samochód jeździ na cztery a cały tydzień palił na trzy przerosło mnie to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już dłuższy czas zmagasz się z tą usterką i jak obserwuję temat to już prawie wszystko zostało podmienione i wtryski,komp,itd. i dalej jest problem teraz z biegiem czasu zacząłem przypuszczać że tak jak kolega adam1954 powiedział ruszyłeś kompem wraz z jego wiązką i załapało myślę że teraz została ostatnia możliwość trzeba sprawdzić elektrykę, wiązkę przewodów pomiędzy kompem a wtryskami na pewno tam tkwi problem coś w tym połączeniu nie działa prawidłowo.

Ja jeszcze raz bym dostał się do kompa i na zapalonym na wolnych obrotach poruszał wiązką kabli lub nim samym, jeżeli będzie usterka w przewłodach to po ewentualnym ruszeniu nimi lub kompem powinno to się ujawnić. Można też sprawdzić styki w kostce wpiętej w komp i ewentualnie psiknął bym jakimś kontaktem na styki do elektroniki, wd40 też może być bo wypiera wodę i na styki się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności