Skocz do zawartości

Brak reakcji przy odpalaniu


Gość Tom3czek88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tom3czek88

na multimetrze pokazuje 14.3 na odpalonym i 12.4 na zgaszonym silniku... wiec gdzie tu brak ladowania? A jeśli by było coś z przepustnica to raczej powinno się to jakoś objawiać niż sam blad...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piszesz że w czasie pracy silnika kontrolka ładowania świeci a ładowanie masz 14.3V?Jeżeli dobrze zrozumiałem to miałeś robiony altek.Czy dobrze był zrobiony? Czy obwód wzbudzenia dobrze działa?I jeszcze jedno czy rozrusznik w ogóle kręci ? No i jeszcze pytanie czy błąd przepustnicy jest :nie występuje czy istnieje.Bez komputera diagnostycznego nie ruszysz

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz to rozrusznik kręci i nie odpala czy w ogóle nie kręci. Jak masz miernik sprawdź jakie masz napięcie przy próbie rozruchy, gdzieś kiedyś czytałem że nie powinno spaść poniżej 10,5V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

Tak dokladnie, przy włączonym silniku ze seiecaca kontrolka pokazywało takie napięcie,altek był zrobiony dobrze w zaufanej firmie ,jeśli chodzi o rozrusznik to wolę zero reakcji ,nawet nie "cyknie"ale czy to ma coś wspólnego z tym ze na zimnym odpalal a na gorącym nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz.Świeci ci kontrolka a ona jeżeli działa dobrze obwód wzbudzenia powinna gasnąć.Komputer śledzi pracę wszystkich podzespołów i widzi że nie ma ładowania to odłącza niektóre urządzenia.Jeżeli dobrze by był zrobiony altek to ta kontrolka musi zgasnąć.

Co zaś do rozrusznika to on siedzi w skrzyni a ona jest połączona z silnikiem.Jeżeli silnik się nagrzewa to i nagrzewa się skrzynia i rozrusznik.Może być tak( to moje zdanie) że po prosty rozrusznik się zawiesza gdy nagrzany.Ale myśląc inaczej może jeszcze być tak że traci się kontakt na rozruszniku.Musiałbyś sprawdzić przy nagrzanym czy prąd dochodzi do rozrusznika.

I jeszcze jedno piszesz że nawet nie cyknie.A kontrolki wtedy przygasają czy nie ma żadnego efektu?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - kolega Tom wie lepiej, więc nie wiem po co prosi o rade.

Przecież jak zapala się kontrolka od ładowania to alek do poprawy, Nawet najlepszy fachowiec ma gorszy dzień i np czegoś nie przylutował jak powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było chyba w dziale astry h (nie pamiętam dokładnie gdzie to czytałem) nawet ze 2 przypadki gdzie powodem złego odpalania na ciepłym był winny akumulator a zimne odpalały dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski(np tulejki) lub kiepsko zregenerowany rozrusznik i na zimny moze odpalac dobrze, a na goracym juz nie,podobnie z akumulatorem, zmierzenie napiecia to mało, by stwierdzic stan aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności