Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie w aucie


Gość Gongsaj23

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej ale termostat mam sprawny.Sprawdzony pirometrem.Temperatura mierzona na wężu.Zostaje przepięcie na wężach.Faktem jest że trójniki zaburzają przepływ płynów. Między twoją nagrzewnica a naszą może być jeszcze różnica wydajności.Gdy się ociepli trochę to zrobię z tym porządek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Adam wydajność mojej nagrzewnicy jest nie zła bo z kratek leci naprawdę gorące powietrze tylko trochę mało ze względu na labirynt jaki musi przebyć powietrze od wlotu, komorę filtra, wentylator, nagrzewnicę, powykręcane przewody do kratek.

Zbyt dużo ingerencji w konstrukcie kokpitu by można było to łatwo przerobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest argument ,żeby nigdy nie kupować opli . Dlaczego tylko w oplach nagrzewnica się zamula ?? Poza tym autko ma 13 lat max .

Piszesz szczerze ,czy z aluzją jakąś ?.Snujesz teorie spiskowe.Mam Opelka siedmioletniego.Po kilku minutach mam saunę w środku.Normalnie robisz dywersję na forum.Z racji czego?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dzisiaj przyglądnąłęm się mojemu układowi i u mnie musiałbym zastosować redukcję.Węże od reduktora mam fi 16 a od nagrzewnicy są fi 19.Jak to połączę to będę miał na powrocie fi 19/16 ,reduktor i fi 16/19.Obawiam się że powrót z nagrzewnicy będę miał przydławiony.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś a powrót z nagrzewnicy do motorka?

Ja akurat mam tak że nagrzewnica, reduktor, wylot z motorka do nagrzewnicy fi 19, a powrót do silnika fi 16 (fabryka - redukcja na przewodzie gumowym).

Przeróbkę robiłem sam i hula ogrzewanie i LPG bez problemu od paru lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grzenie reduktora dlawiło by przepływ to cz wpiety rownolegle czy szeregowo zawsze bedzie dławić. Jak się zdławi na wylocie to nie bedzie przepływu i też nie bedzie grzać.

Mam 4 auto z lpg i reduktor mial zawsze minimalny, niezauwazalny wpływ na ogrzewanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj i przepiąłem reduktor szeregowo w powrót z nagrzewnicy..Na razie czuć dławienie Na wolnych kiepsko grzeje ,gdy dodam gazu leci gorące.

Zobaczę jutro bo dziś jeszcze się musi dokładnie odpowietrzyć.No niestety w Mery wszystkie węże od nagrzewnicy to fi 19.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jutro się dowiemy, a jeszcze taka sprawa - w twoim reduktorze nie można wymienić końcówek od chłodziwa?

Bo u mnie się da, nawet na dużym mrozie zauważyłem że trzeba będzie je wymienić, bo zaczynają rosić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że nie czytałem na ten temat.Ja mam Staga http://www.ac.com.pl/public/pubonline/picture/p_reduktor_ac_r01_307__1_4f85691cb80e0.jpg

Są niby przykręcane końcówki blaszkami ale nie wiem czy śą wymienne na fi 19.Aż sprawdzę.

Patrzyłem na Ph Jacuś i największe to chyba fi 16.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam na razie nie sprawdzę ale tak mi się wydawało że reduktor też 19, może 16 i dla tego tam wyciek?

Ale to dopiero będę ogarniał jak troszkę więcej czasu w domu będę (na obcym terenie ciężko coś robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności