Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie w aucie


Gość Gongsaj23

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał dzwoniłem dzisiaj do Staga i nie mają kolanek fi 19.Są tylko fi 16.Ale stwierdził że nie powinno być znaczących zadławień ogrzewania.Ja dziś sprawdziłem jak to pracuje i jest trochę lepiej.Zrobię dzisiaj małą trasę i dam znać

 

 

 

No i sprawdzone.Rafał masz u mnie zgrzewkę browara. :beer::beer: Jak na razie grzeje dobrze.Myślę tylko przedmuchać jeszcze nagrzewnicę z zewnątrz z pyłu bo na pewno się go nazbierało.

 

Przepięcie reduktora w powrót nagrzewnicy polecam.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czy na obrotach biegu jalowego leci wam plyn do zbiorniczka rurka przelewowa?

 

U mnie jeszcze miesiac temu po wymianie rozrzadu z pompa wody i nowym termostatem caly czas lecial plyn, Nastepnie zalozylem gaz, i po paru tygodniach zauwazylem ze plyn leci ciurkiem tylko po mocnym nagrzaniu silnika. Gdy dodawalem gazu, plyn zamiast pierwszej rurki, wlatywal do zbiorniczka druga. Dzisiaj juz nie leci w ogole. Poza tym mam wrazenie ze auto zaczelo dluzej sie nagrzewac (biore poprawke na temp. zewn). Moje 1,8T, na ktore tez kiedys narzekalem, jesli chodzi o kwestie grzania, to teraz robi to ok 2x szybciej niz z16xe, szczegolnie gdy silnik jest calkowicie zimny.

 

Plyn w zbiorniczku wyrow. po trasie 30km jest ledwo letni.

W momencie rozgrzewania silnika, to gdy na postoju zwiekszam obroty momentalnie czuje cieplejsze powietrze z nawiewow, Po zejsciu z obrotow, powietrze leci chlodniejsze. W drugim aucie 1.8T przez 5 lat jego uzytkowania, nie zauwazylem takiego dziwnego zachowania.

Tak ma byc w z16xe?

 

W z16xe gaz mam ustawiony na 15C, i potrzeba teraz ok 1km na przelaczenie, zas w 1.8T mam ustawione 25C i potrzebuje ok 500m na przelaczenie.

Jakas porazka z tym oplowskim silnikiem.

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - czy ty nie umiesz czytać?

Sprawdź szczelność układu chłodzenia oraz jak masz wpięty reduktor LPG.

 

Nie ma co porównywać innych marek a nawet różnych modeli tej samej marki pod względem ogrzewania.

Czasem wymiana filtra kabinowego poprawia skuteczność ogrzewania o 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdź szczelność układu chłodzenia oraz jak masz wpięty reduktor LPG.
Uklad szczelny, plynu nie ubywa. Reduktor wpiety szeregowo pod nagrzewnice.

Termostat wydaje sie ze dziala OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

by sprawdzić nagrzewnice to jest prosta metoda mianowicie wąż wylotowy od nagrzewnicy do silnika ma mieć prawie taką samą temperaturę jak wlotowy sprawdzamy bez dmuchawy jesli wylot jest znacznie chłodniejszy to nagrzewnica do wymiany została zamulona lpg nie istotne w tym teście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności