Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika


Gość Incognito

Rekomendowane odpowiedzi

Moja meriva nierówno pracuje na wolnych (tylko na wolnych)obrotach(zimny czy ciepły) auto nie posiada LPG . Robione w tym aucie było chyba wszystko :

-Nowe świece (ngk) ,cewka(beru)stara wywala wypadnie zapłonu .

-nowy sterownik z starym brak jakiej kolwiek komunikacji "kod silnika z14xep"

-czujniki położenia wału i walka nowe

-zrobiłem w nim Remont silnika (nowe tłoki, pierścienie, panewki i głowica po remoncie .

-nowy napinacz.prowadnice i łańcuch (rozrząd ustawiony na znakach)

-brak lewego powietrza klapki nie zacina się są ok działają

-wywala jeden błąd p1112 zbyt wysokie napięcie. ..staly

-agr czysty nie zacina się

-Przepustnica czysta nie zacina się.

-przepływomierz dobrze pokazuje

 

Zauważyłem ze kat wtrysku wacha się do nawet -12.

 

Brak mi już sił i pieniędzy do tego samochodu proszę o jakieś pomysły co to może jeszcze być. ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie przyczyna? - "1112 Zawór regulacji zmiennej długości kolektora dolotowego l'- zawór zablokowany" - z kodów błędów Arkosa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1112-element wykonawczy przełączania kolektora ssącego -nieprawidłowość obwodu prądowego.Do sprawdzeniawiązka przewodów, klapa w kolektorze ssącym.wąż lu węże łączące,element wykonawczy przełączania kolektora ssącego

Rafał uprzedziłeś mnie

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi się o zawór który pociąga klapki to on działa po odpaleniu zasysa ta gruszke po wyjęciu kostki puszcza ale w pracy silnika nic się nie zmienia.

 

Spróbuję nagrać prace tego silnika może coś więcej będzie wiadomo. Co do samego kolektora był on sprawdzany uszczelki pod nim też są nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nieprawidłowości obwodu prądowego to musisz sprawdzić wiązkę kabli (przedzwonić czy mają przebicia,przerwy itp.)

No i sam zaworek.On może działać na zasadzie włącz wyłącz ale może nie być sterowany na inne pozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebicia nigdzie nie ma wiązka jest cała nie jest poprzecierana ani zalana kable są suche i całe dałem lepsza masę na sterownik i dalej nic

 

 

Obiecany filmik : youtu.be/PmqUvb-TIIs

Edytowane przez Incognito

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebicia nigdzie nie ma wiązka jest cała nie jest poprzecierana ani zalana kable są suche i całe dałem lepsza masę na sterownik i dalej nic

 

 

Obiecany filmik : youtu.be/PmqUvb-TIIs

A kolega jakim przyrządem mierzył ciągłość przewodów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam i proszę o jakieś wskazówki,

mam podobny problem, który występuje w mojej Astrze G z 2006r. (Z14XEP) na zimnym silniku. Mam instalację LPG w większości na "bebechach" Tomassetto, choć sam komputer to "KME Diego LS" i nie wydaje się aby miała ona (instalacja LPG) coś wspólnego z tymi objawami...

A wygląda to dokładnie tak:

- samochód często (ale nie zawsze) po odpaleniu na zimnym silniku wibruje (jakby miał wyskoczyć), niekiedy najgorzej jest po dwóch dnia bez odpalania a czasami wystarczy kilka godzin gdy silnik do wieczora wystygnie;
- ostatnio nawet przy odpalaniu gubi obroty i gaśnie (nie zawsze) a nie było tego wcześniej, dopiero po odpaleniu za 2 lub 3 razem jakoś tak się męczy bez gaśnięcia;
- całe nadwozie się trzęsie;
- prawie zawsze gdy auto dostaje powyższych „wariacji” nie reaguje na pedał gazu zaraz po odpaleniu (gdy stoi „na luzie”) ale też podczas jazdy, gdy wciskam pedał gazu on tak jakby hamował silnikiem i zwalnia, po czym chwila moment i dostaje kopa;
- strasznie śmierdzi benzyną jakby przepalał jej zbyt dużą ilość i tak jakby „pluło” z rury wydechowej;
- gdy silnik się porządnie nagrzeje wszystko się uspokaja a silnik pracuje w miarę cicho i równomiernie (na benzynie i na LPG);

Zrobione było ostatnio:

- wymiana Sondy Lambda - oryginalna Bosch 0 258 005 291 (wcześniej pojawił się błąd P0170);
- wymiana akumulatora na sztukę nówkę;
- czyszczenie przepustnicy;
- czyszczenie przepływomierza;
- nowe filtry powietrza, paliwa i oleju;
- czyszczenie odmy olejowej (od jazdy na krótkich dystansach nazbierało się sporo "budyniu":D)
- benzyna 95 i gaz tylko na Orlenie
- wymiana świec i cewki zapłonowej (oryginalna)
- rozrząd na na oryginalnym łańcuszku
- przebieg to już prawie 197 tys. KM
- samochód z polskiego salonu, udokumentowana pełna historia pojazdu w ASO
- jestem trzecim właścicielem, gdzie sprzedawcą był mój przyjaciel z osiedla

Nie wiem co może być przyczyną tych zachowań auta na zimnym nierozgrzanym silniku - zostaje zawór EGR lub jak mi się coś wydaje, problem z przepustnicą od strony elektroniki, a może to po prostu jakaś nieszczelność w układzie dolotowym? Czy ktoś ogarnął ten magiczny silnik Twinport? ;-) Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.

Pozdrawiam,
pikus86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikus86

 

Mogły się rozjechać mapy wtrysków na Pb.Odłącz akumulator na noc.Podepnij, odpal silnik na benzynie i zaczekaj do załączenia wentylatora chłodnicy.Potem parę razy dodaj gazu.Po tym zabiegu parę dni na benzynie.Nie trasa tylko urozmaicona jazda.

Edytowane przez R610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności