Skocz do zawartości

[Meriva B] Fabryczny LPG nie działa przy temp. otoczenia poniżej -8*C


Gość A_FLY

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest z fabryczną instalacją ale wiem natomiast jedno że jeżeli będą odchyłki na LPG w stosunku do Pb to zajedziesz silnik nie mówiąc o rozwaleniu map Pb.

Więc ja bym na twoim miejscu zrobił Live data na Pb i LPG na powtarzalnej trasie i wysłał ją do ASO Opla na Polskę z reklamacją niech sprawdzą czy takie rozbieżności mogą być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Bedżamin

Auto ma już ponad 3 lata więc gwarancja odpada. Jak auto miało coś koło 20-30kkm na gwarancji były zmieniane wtryskiwacze bo jakieś cyrki były na gazie, czasami gaz wgl się włączyć nie chciał, często gasł na wolnych obrotach. Na benzynie chodził i chodzi ok narazie. Na gazie się jako tako znam, mam jeszcze merca e230 z sekwencją i sam sobie z nim robię wszystko, komputer mam i sam reguluję. Odchyłki tam mam max 5% na gazie względem benzyny. Tutaj coraz to bardziej zastanawiam się nad wywaleniem sterownika i złożyć wszystko na innym sterowniku, tutaj szłoby się juz pokusić o to żeby sterownik sam dokonywał małych poprawek po obd


Nie chcę zakładać nowego tematu na jedno pytanie. Czy opcomem z allegro mogę sobie diagnozować tą merivę b z grudnia 2013? Czy jak jest napisane na aukcji ze działa do 2004 roku to koniec i dalej nie idzie? Ew co w jakiś normalnych pieniądzach idzie kupić żeby sobie szło podpiąć tą merivę pod komputer? Na razie jadę na elm327 ale chciałbym mieć dostęp do większej liczby sterowników

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Jak będę mieć jakiś wolniejszy dzień to się odezwę do Ciebie ;) w tygodniu praca, w weekendy studia i cienko z czasem stoję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powoli zbliżamy się do 18 miesięcy użytkowania.

Przebieg 45k km+

Oczywiście nic się nie zmieniło w kwestii pilnowania klawisza LPG - czasami trzeba go wcisnąć, inaczej instalacja się nie przełączy.

 

Spalanie średnie (głównie trasy i drogi szybkiego ruchu) - LPG 8,14l/100km + 0,22l/100km PB.

Średni koszt przejechania 100km zgodnie z dziennikiem prowadzonym dla tego pojazdu to 15,29zł (LPG) + 1,00zł (PB95) = 16,29zł.

 

W wolnej chwili jak umyje samochód pokażę jakość OPLA :dobani: - spasowanie karoserii poleciało i to bardzo.

ASO po raz trzeci poprawiało drzwi tylne, niestety dalej spasowanie tragedia do tego wpadają w wibracje... i jest bardzo mocno irytujące w długiej trasie, autostradą z ulubioną muzyką.

Niestety, drzwi po drugiej stronie też spasowanie poleciało, nie chce żeby ruszali bo zepsują. Do tego klapa bagażnika, jedna strona "wpadła" do środka (~2-3mm).

 

Pojawiła się korozja na pasie przednim auta, zaraz za zderzakiem - czy to normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności